Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Lütfen Bizi Utandırmayın...

Yayınlanma Tarihi : 29 - 10 - 2015 : 09:05
Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92’’nci yıldönümü... Kanla, canla, sayısız kahramanlık destanlarıyla dolu bir süreçten sonra kurulan Cumhuriyet, yurttaşların secme ve seçilme hakkının olduğu bir yönetim şeklidir. Ulus temsilcilerinin kabul ettiği yasalarla ülkenin yönetilmesidir. Cumhuriyet yönetiminde söz ulusundur, halkındır. Cumhuriyeti kuranlar, onu koruma, kollama ve yaşatmayı Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarına emanet etmişlerdir.
 
Bugün Cumhuriyet’in kuruluş bayramı ama, maalesef cumhuriyetimizin geldiği nokta, kanla, canla kuranların kemiklerini sızlatıyor, “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” yurttaşları utandırıyor.
 
Cumhuriyetimiz’in 92’nci yılında;
Dünyanın medeniyet ölçütleri olan insan hak ve özgürlükleri sıralamasında her geçen yıl dibe doğru hızla ilerliyoruz. Basın özgürlüğü ayaklar altında.
 
Dünyanın sayılı basın ve yayın organları bizden iyi şekilde bahsetmiyor. Dünyaya bizden her Türk vatandaşını mutlaka utandıracak görüntüler sunuyor. 
 
Üyesi bulunduğumuz tüm uluslararası kurum ve kuruluş temsilcileri tarafından kibarca, “hukuk, insan haklarına, yurttaş mülküne saygıya davet” söylemleri.
 
Yine dünyaya, dünyanın en saygın ve yaygın kuruluşları tarafından “güzel ama talihsiz ülkemiz”den olumsuzluk görüntüleri servis ediliyor.
 
‘Yurttaşım’ Diyenler Sandığa...
 
Ama bu ülkenin asıl sahibi, “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” vatandaşlarıdır. Yapabilecekleri en medeni davranış da, mutlaka, ama mutlaka “yeniden sandık”ın başına gidip, özgür irademizi, vicdanımızı konuşturmaktır. Lütfen, ülkemiz, cumhuriyetimiz, torunlarımız için, Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimi haline gelmiş bu seçimden kaçmayın...
 
Hür irade yoksa, özgürlük yoksa, hukuk yoksa, bu ülkede kimseye ekmek yoktur.
 
Bizi yönetenlerden, artık bizi dünyaya karşı utandıracak icraatlarda bulunmamalarını özellikle rica ediyorum...
Bir de yurt dışında ekmek peşinde koşan 5 milyondan fazla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başını öne eğdirmeyin...
Bu dünya kime kaldı ki...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN