Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İthal Kuşlar

Yayınlanma Tarihi : 23 - 10 - 2015 : 09:20
İzmirliler olarak yıllardır ithal milletvekillerine karşıyızdır ama ne kadar acıdır ki hemen hemen her parti de bu konuda bize yıllardır dayatmacılık yapar.
Son yıllarda İzmirlilere bu konuda en insafsız şekilde yaklaşan parti de CHP’dir.
 
7 Haziran öncesi kontenjan adayı olarak İzmir’i hayatlarında yerli turist olarak iki üç defa görmüş insanları bize dayatan zihniyet, 1 Kasım için de İzmirlilerin gösterdiği tepkileri hiçe sayarak aynı isimleri seçmemiz için önümüze tekrar koydu.
 
Erol, bunları yazmanın sırası mı diye düşünebilirsiniz. Bana göre olumsuz gördüğünüz konuları devamlı gündemde tutmak önemlidir, testi kırıldıktan sonra konuşmak çok kolaydır.
 
Şimdi size CHP’nin ithal adayları ile danışmanlarının İzmir’den ne kadar bihaber olduğunun güzel bir örneğini yazacağım. Üç gün önce asistanım CHP İzmir Birinci Bölge 1.Sıra Adayı Selin Sayek Böke’nin basın danışmanını arıyor ve aralarında şöyle bir konuşma geçiyor.
 
Okuyunca çok daha iyi anlayacağınız gibi biz ithal kuşlar için “Alsancak’tan bıraksanız Konak’ı bulamazlar” diyoruz ya, vazgeçtim Konak’ı bulmalarını Alsancak içinde Talatpaşa Bulvarı nerde deseniz yüzünüze uzaylı gibi bakacaklarından adım gibi eminim. Hem İzmir’i bilmiyorlar hem de İzmirlileri tanımıyorlar. 
 
Asistanım Sayın Böke’nin basın danışmanını arıyor ve Böke’yi “3 Gazeteci 1 Konuk” programına davet ediyor. Basın danışmanı önce BEN TV’yi sorguluyor, nasıl bir televizyon olduğunu soruyor, arkasından programı yapan Hamdi Türkmen, Erol Yaraş ve Ünal Ersözlü kim diye bilgi almaya çalışıyor ve sonra ekliyor: “Sayın vekilim Perşembe günü İstanbul’da, Cuma Almanya’da, daha sonra da son derece yoğunuz diyerek telefonu kapatıyor.
 
Görüldüğü gibi görevi İzmir basınını yakından tanımak olan danışman 40 yıllık Türkmen’i, Ersözlü’yü bu şehirde tanımıyorsa nasıl danışmanlık yapacak ve onun danışmanlığında Sayın Böke İzmir’e nasıl faydalı olacak bilemiyorum.
 
Geçen hafta yazdım, bu hafta biraz daha açayım. 7 Haziran seçimlerinden sonra İzmir’deki partilere dağılan milletvekilliği sayılarında 1 Kasım gecesi bir değişim olacak. Mevcutlara göre minimum 2 maksimum 3 milletvekilliği parti değiştirecek bu değişimden de en karlı parti CHP olacak.
 
Bu gelmekte olan başarıda ne il yönetiminin ne de mevcut iki, üç milletvekili hariç diğerlerinin dahi kesinlikle yoktur.
 
Türkiye’nin gündemi İzmirlileri böyle bir tercihe yönlendirmektedir. İzmirli seçmenler bu seçimde de başka alternatif görmedikleri için CHP’ye kerhen oy vereceklerdir.
 
Türkiye’de yaşanan olağanüstü durum ortadan kalktıktan sonra yapılacak ilk seçimde CHP’nin bu şehirdeki gerçek oy oranının ne olduğu çok net görülecektir. İşte o zaman bir takım insanların ayakları yere basacaktır.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN