Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bütün Yalancılar Utanmazdır

Yayınlanma Tarihi : 23 - 10 - 2015 : 08:52
Bütün yalancılar utanmazdır.
Ama utanmalıdırlar...
Yalancılar; bir zamanlar, büyük itibarlar, takdirler ve hayranlıklar duymuş olabilirler; ama bütün dünyayı aldattıkları için utanmalı ve aşağılanmalıdırlar...
Çünkü bize çok büyük bir yalanlar söylediler:
Hitler’in, Almanya’daki Yahudi katliamını düşünen, planlayan ve uygulayan habis ruhlu katliam mimarı olduğuna inandırıldık.
 
Bugün bu iddia yalanlandı...
Hem de insanı şaşırtan bir isim tarafından dünya kamuoyuna açıklandı.
İsrail Başbakanı Netanyahu, her vesileyle çıktığı siyasi ve sosyal kürsülerde söylediklerinin doğru olmadığını, haykırır gibi, Hitler’in kendi iradesiyle Yahudileri imha ettiği iddiasını inkâr etti.
Dedi ki, “Hitler’in, Yahudileri yok etmek gibi bir niyeti ve düşüncesi yoktu. Sadece topraklarından sürgün etmek niyetindeydi.Ama o tarihteki Filistin Müftüsü Hüseyin, bütün Yahudilerin öldürülmesini istedi ve Hitler7i ziyaret etti. Katliam fikrini telkin etti...”
Bu açıklamayı yaparken Netanyahu, sadece önüne konulan kürsünün verdiği konuşma özgürlüğünün fırsatını kullanıyordu.
 
O kürsü 37’nci Dünya Siyonist Kongresi idi...
(Önemli not: Bizim siyaset kültürümüzde bunun adına “desteksiz atıyor” denir...)
Netanyahu, bu açıklamaya ilavelerde bulunuyor: Güya Müftü, Hitlere demiş ki, “eğer Yahudileri sürgün edersen hepsi Filistin’e gelir. Yahudilerden kurtulmak istiyorsan onları (fırınlarda) yak”...
Bu iddia doğru olabilir; ya da olmayabilir...
Mesela bunu Netanyahu dışında tarafsız, adil, bilimsel esaslı bir inceleme sonucu olarak saygı ve güvenilir bir bilim adamı söyleseydi; İsrail ayağa kalkar, başta Amerika olmak üzere bütün devletler bu iddianın sahibini adeta yok ederlerdi...
Bir meselede adalet arayışı ve hakikat ispatı; böyle kıvrak tabiatlı, bereketsiz tartışmalar içinde yorumlanıyorsa, geçmişin bütün iddialarındaki ayıbın hemen ve kesin dille yalanlanması gerekir...
Çevrilmiş onlarca film, yazılmış yüzlerce romanlar, tarih kitapları, sosyoloji kitapları, uluslararası toplantılar, seminerler, sempozyumlar hepsi birer adeta yalancılar meclisi haline dönüşürler...
Hitler altı yıl (1939–1945) sadece Avrupa’ya değil, Almanya’ya da kan kusturdu.
Tarihin tespitinde, bir ırkın katliamının muhatap alınması çok hazin bir felakettir. Yahudi ırkının bu tür bir katliam için hedef alındığının şahitleri, bütün imkanları kullanarak, bugüne kadar bilinen tespitleri doğrulayan açıklamalarda bulundular.
İlk kez Netanyahu, bu gelişmeye içi karmaşık, dışı manzara güzelliği taşıyan bir müdahaleyle dikkat çekmek istiyor...
Bu uygulamanın ilk adımlarda, bazı hassas tartışmalara vesile olacağını kabul ediyorum. Ama İsrail, Filistin çatışmasına olumlu yönde hiçbir çözüm katkısı sağlamaz.
Yeni nesiller için, yeniden o olayların dramasını pekiştiren romanlar, senaryolar yazılacaktır. Yeniden filmler çevrilecek, oyunlar yazılıp sahnelerde sergilenecektir.
Şimdiye kadar yapılmadığını (sanıyorum); ama yakında bir soykırım operası bile yazılacaktır.
Çünkü Hitler Almanya’sında 6 milyon insan soykırıma kurban edildi...
 
Türk halkını ürperten sözcüklerden birisi de, “Soykırım” kelimesidir...
Yıllarca bu sözcük ile Türk devleti ve ulusu aleyhine her türlü tezviratı (fitnecilik, kovculuk) uygulayan Ermenilerin, haksızlığına ve yalancılığına nihayet bir hüküm verildi.
AİHM, Doğu Perinçek davasında”Türklerin Ermenilere soykırım yaptığı kanıtlanamamıştır” hükmünü tesis etti...
 
Son söz şudur: Bütün yalancılar utanmazdır... Çünkü akla şu soru geliyor: Acaba yıllar sonra Netanyahu nasıl bir numaranın peşinde?
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN