Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelli Rampasını İşgal Kabağı!...

Yayınlanma Tarihi : 17 - 10 - 2015 : 10:17
Dün “kaldırım mühendisliği”ni yazmıştım. Üstelik bunun, belediyelerin karar vericileri açısından bir faydası olmayacağını, herkesin “Burası Türkiye...” geçiştirmesi, ile dünya standartlarına yüz çevirmeye devam edeceklerini bile bile.
 
Bugün de, kaldırım geçişlerini otomobilleriyle kapatan, sadece engelle vatandaşların ayakları olan arabalarının geçişine bile izin vermeyen vurdumduymazlara, üstelik hiç de uyarılmamışlara, uyarma ihtiyacı duymayan sözüm ona yetkililere değineceğim.
İlgilenenler hatırlar; Güzelbahçe’de bir engelli gencimiz, yaya geçişine park edilen araç yüzünden ana yola yuvarlanmış, o sırada geçmekte olan bir aracın çarpmasıyla, kırık-çıkık da dahil yaralanmıştı.
 
Gönül, bu tür olaylarda kendiliğinden harekete geçen devlet mekanizmaları olmasını istese de, gencimizin annesi olayın peşini bırakmadı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Geçtiğimiz Haziran’da açılan dava, umulmadık bir süre içinde tamamlandı ve “yaya geçidi rampasını aracıyla kapatan” sürücü “taksirle bir kişinin yaralanmasına sebep olmak”tan 3.000 lira para cezasına çarptırıldı.
 
Her Gün İşlenen Yüzlerce Suç!...
 
Hükümlünün cezayı 20 taksitte ödemesine, taksitlerden birini aksattığı taktirde, para cezasının hapis cezasına çevrilmesi de karar metnine eklendi.
 
Bu olayda bir yaralanma, hakkını aramasını bilen bir annenin, hukuk mücadelesi var. Ya bu kentin her hangi bir yerinde, kaldırım yaya rampasının önünü park ettiği aracıyla kapatacak kadar duyarsız vatandaşların çokluğuna ne demeli. Engelli arabasıyla geçemediği için sersem tavuk gibi kala kalıveren engellilerimizin, vatandaşın uygun gördüğü “kadere” razı olanların alternatif geçitler arama çabasına...
Bu kentin bir çok yerinde her gün yüzlercesi işlenen “yaya geçidi rampasını, önünü kesme, kapatma kabağı” bir kişinin başına patlamış oldu. Diğerleri her gün aynı suçu işlemeye devam ederken...
 
Dün ne demiştik; “Bir ülkenin medeniyet seviyesi, kaldırımlarda gizlidir...”
Bakın Çankaya, Alsancak, Basmane ve de onlarca kalabalık semtimizde örneklerine sıklıkla rastlayacak, “yaya geçidi önüne park etmelere ve bunların de her hangi bir kamu görevlisi tarafından rahatsız edilmemesine”, kentinizin medeniyet seviyesi ayna gibi karşınıza dikilecektir.
“Sıra ona gelene kadar...” diyenlerin çokluğunu biliyorum...
Ancak, onlara asla hak vermiyorum, umursamazlıklarını hoş görmüyorum.
 
Oy Birliği İle Bütçe Onaylamak...
 
CHP’lisiyle, AKP’lisiyle, MHP’lisiyle, Bornova Belediye Meclisi’nin uyumuna, asgari müştereklerde buluşmanın gerekliliği bilincini her alanda uygulamaya koyuşuna, siyasi kemliklerini seçim döneminde bırakıp, kentin gelimi adına ortak kararlara imza atmasını taktirle izliyorum.
 
Nitekim; iki gönce Bornova Belediyesi Yönetimi’nin hazırladığı 2016 yılı bütçe taslağını görüşmek üzere toplanan meclis üyeleri, bir öneri üzerine, hep birlikte Ankara’da bir terör saldırısıyla kaybettiğimiz 100 vatandaşımız anısına hip birlikte saygı duruşunda bulunmuşlar.
Bir süne önce Denizli Belediye Meclisi’nin toplantısı sırasında benzer bir öneriden sonra yaşanan tartışmaları, bir belediye başkanının “ölenleri kendisinden saymadığını, saygıya da değer bulmadığını, sonrasında da işi meclis oturumunu terk etmeye kadar vardırmasını” düşününce, Bornova’daki birlik-beraberlik göstergesini önemi ve olgunluğu daha da öne çıkıyor.
 
Bu birlik beraberlik, dolayısıyla “seçimi seçim dönemlerinde bırakma olgunluğu”, akla, mantığa ve özellikle de kentli menfaatlerine uygun olarak hazırlandığına inanılan 2016 yılı belediye bütçesi oylamasına da yansımış. CHP’lisiyle,, AKP’lisiyle, MHP’lisiyle tüm üyeler oy birliği ile Başkan Olgun Atila’ya “Yürü Başkan...” talimatı ve morali vermiş...
 
Ne mutlu Bornova Belediye Meclisi’nin saygıdeğer üyelerine, ne mutlu her partilinin belediye başkanı olmayı başaran Atila’ya....
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN