Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İntikam Siyaseti...

Yayınlanma Tarihi : 16 - 10 - 2015 : 09:09
Sert bir başlık oldu farkındayım ve bilerek yazdım. Hesap sorma, intikam alma duygularıyla siyaset yapılmaz. Ama ne yazık ki CHP İl Başkanı Serter bu konularda hep sınıfta kalıyor.
 
Geçen hafta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bir günlüğüne İzmir’e geldiğinde CHP’deki kamplaşma tam anlamıyla su üzerine çıktı...
  
Bir Türk at sözü vardır. Dere geçerken at değiştirilmez. Çok doğru söylenmiş. Bu sözü konumuza uyarlarsak, seçimlere 15 gün kala il başkanı değişmez ama bu il başkanı ile de İzmir yürümez. Nedenini soracak olursanız; Anlatayım.
 
Yönetici dediğin kin tutmaz. Ama diyeceksiniz ki Türkiye’de öyle yöneticiler var mı?
 
Olsun biz hep en ideali olsun deriz ya. İzmirli olarak en iyisini isteyip biz farklıyız diyoruz ya.
 
Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de kaldığı gece otelinde kendisi için yemek organizasyonu düzenlendi. Yemeğe milletvekili adayları ile Büyükşehir Belediye Başkanı davet edilmişti. Genel başkanlarına saygıdan dolayı kendiliğinden otele gelen 4 ilçe belediye başkanından başka yemekte kimse yoktu.
 
CHP ilçe başkanları nerede? İlçe belediye başkanları nerede derseniz? Onlar ortada yoklardı. 
 
Nedeni, çünkü davetli değillerdi.
 
Yemeği kim organize etmişti?
 
İl başkanı. 
 
Neden başkanlar yoktu?
 
Çünkü bir ay önce il başkanının bilgisi dışında Ankara’ya giderek Genel Başkan’la görüşmüşlerdi. Yapılan hareket il başkanına göre büyük suçtu. 
Yemeğe onları çağırmayarak aklı sıra adeta intikam alıyordu. 
 
Partisinin 15 gün sonra İzmir’de hayati bir seçiminin olması onun umurunda bile değildi. Onlara bir ders vermenin mutluluğunu yaşadı. 
Günün moda deyişi ile tarihe not düşeyim.
 
1 Kasım’da CHP İzmir’deki mevcut milletvekili sayısını arttıracak. Bu artışta CHP İl Başkanı ve yönetiminin hiçbir dahli ve etkisi yoktur.
 
Bugünlerde İzmir’de milletvekili adayları kendi inisiyatifleri doğrultusunda çalışma yapıyorlar. İl'den, basına CHP’nin çalışmaları ile ilgili haber, program geçmek falan hak getire. İl basın danışmanı bile arazi.
 
Bu şehirde partilisini daha iyi kucaklayan, örgütüne daha iyi sahip çıkan bir il başkanı olsaydı iddia ediyorum ki başarı daha da büyük olurdu. Çünkü gidiş onu gösteriyor.
 
Tekrar yazıyorum gelecek olan başarıdan il başkanı ve yönetimi pay çıkaramaz.
 
Başarı; seçmek zorunda kaldığı ithal adayları beğenmese de İzmirlinin sağduyusunun sandığa yansıması olacaktır.
 
Son söz; Seçimlerden sonra İzmir’de CHP’nin il kongresi var. Merak ediyorum mevcut il başkanı yok saydığı ilçe başkanlarından kendisi için kongrede nasıl oy isteyecek?
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN