Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Barney ile Kedi

Yayınlanma Tarihi : 11 - 10 - 2015 : 09:47
Bir kaç mail aldım kedinin adı kedimi bir isim koymadınız mı diye. Tabii ki değil ismi Mate. (Meyt diye okunuyor). Adını biliyor, gel deyince geliyor. Belki de köpeklerle büyümesinin bir artısıdır bilemiyorum ama 'odana Mate' diye kızınca odasına giriyor falan. 
 
Siteden komşum kendisinin de güzel bir oğluşu var. Cavalier king charles cinsinde Romeo, ona da Romis diyoruz. Fakat arkadaşım daha önce hiç kediye dokunmamış, sevmemis hatta ölümüne de korkan biriydi. Mate ile birlikte ilk defa kedi sevmiş inanamayıp arkadaşlarını da inandıramayacağı için bilimum fotoğraf çekildi Mate'le ve geldiğinde Mate'in oyuncağına takıldı gözü. 'Ya dedi ne güzel bir şey bu. Benim Romis görse bunu delirir nereden aldın' dedi. İnternette aldığım siteyi söyledim hemen sipariş etmiş. Bildiğimiz kedi oyuncağı işte sopalı ucu püsküllü. Mate'e baya enerji attıran bir şey. İçinde de çıngırağı var. Sesten de deliriyor, tüm enerjisini atıyor. 
 
Mate'in oyuncağını Romis'le oynamış bizimkiler. Sonuç bir telefonla geldi. 'Begüm dedi, bu kedi oyuncağı muhteşem bir şeymiş yani hiç yorulmadan. Attım topu yok getirdi, yok çarptı, yok salyası vs. uğraşmadan köpeğin tüm enerjisini harcayabiliyoruz' dedi. Valla dedim tembel oyuncağı gibi bu kedi oyuncakları ben de çok rahat ettim. Köpekte öyle değil ki ya kauçukları var ya topları ya da çekme halatları. Her biri bana da spor oluyor ama Mate'in oyuncağında yerimden santim kımıldamam gerekmiyor zaten ya kendi bulduğu bir şeyle saatlerce havada sıçraya sıçraya oynuyor ya da bu sopalı oyuncakla. Yani kedi bakmanın kolaylıklarından biri daha çıktı ortaya. 
 
Barney ile Mate de bu arada en iyi arkadaş, kanka modunda takılmaya devam ediyorlar. Haftaya Tyra gelince bakalım nasıl olacağız. Barney, Tyra ve Mate'le sabırsızlanıyorum.
 
Herkese iyi pazarlar...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN