Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşte Atatürk’ün Türk’ü...

Yayınlanma Tarihi : 10 - 10 - 2015 : 09:11

“Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş” bir avuç Osmanlı İmparatorluğu kalıntısından, bu toprakları mekan edinmiş Türk’üyle, Kürt’üyle, Çerkez’iyle, Arab’ıyla, Laz’ıyla muzaffer, bağımsız ve onurlu bir Türkiye Cumhuriyeti yükselten Gazi Mustafa Kemal, en anlamlı sözlerinden biridir “Ne mutlu Türk’ün diyene...”

Bu sözün içinde barındırdığı “Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde doğmuş, doymuş tüm hakim veya etnik kökenli insanlar, yani Türkiyeli” anlamı, maalesef, ülkenin kan, can pahasına elde edilmiş tüm maddi manevi değerlerini seçim meydanlarına saçan siyasiler eliyle çarpıtılmış, “ırkçı söylem ve asimilasyon” olarak, “seçmen” sıfatlı, ama boş beyinlere pompalanmıştır...

Bugün 72 milletten oluşan insanların kurduğu bir devlet olarak gözümüzü kamaştıran Amerika Birleşik Devletleri’nin insanları, sıradan bir Amerikalı başarısından bile gururlanmakta, içleri tüm etnik kökenlerini bir kenara bırakıp, “Ne mutlu Amerikalıyım diyene...” ile dolmaktadır.

Sözü; “Türkiye Cumhuriyeti topraklarında doğmuş, Türkiye Cumhuriyeti okullarında okumuş, heyecanla gururlu İstiklal Marşımız’ı söylemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına ve bayrağına saygı ile dolmuş, daha geniş bilimsel ortam için gittiği Amerika’da “Nobel Kimya Ödülü kazanmış ilk Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı” olabilmiş Aziz Hoca’nın, etnik kimliğini, yüce Atatürk’ün kastettiği “Türklüğü”nün önüne yerleştirmeye çalışan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının varlığına ve maalesef çokluğuna getirmek istiyorum.

 

Atatürk’ün Türk’ü budur...

Bu büyük Türk’ün;

* Dünyanın en gözde bilim adamlarından biri olarak dünyanın en saygın kuruluşu tarafından taçlandırılırken, ilk sözlerinden birisi “Ben Türk’üm” oluyor.

* O muhteşem heyecan ve telaş içinde bile evinin balkonuna Türk Bayrağı asmayı, dalgalandırmayı ihmal etmiyor.

* Yakın çevresine Türkiye tişörtleri giydirip, Yüce Atatürk’ün posteri önünde tüm dünya basınına poz veriyor.

* Bilimsel başarılardan, günlük mesaisinden kazandığı paraları ile Türk Bayrağı’nın dalgalandığı bir Türk Evi’ni hayata geçiriyor.

* Dünyanın izlediği, dünyanın en saygın yayın kuruluşlarına röportaj verirken doğduğu topraklardan etnik köken çıkarma gayreti içinde olan röportajcının “Arap mısınız?” sorusunu “Ben Türk’üm, o kadar” diye ağzına tıkıyor.

* Tıpkı Atatürk’ün kast ettiği gibi “Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Türk’üm... Ne mutlu ki Türk’üm...” demeye getiriyor. Bizim geri zekalı “vatanseverler”ler de, Aziz Hoca’ya mutlaka bir “etnik kimlik” yakıştırma gayreti içinde çırpınıyor.

Bu da “Milli Eğitim”in zaferi olsa gerek...

 

Seçim meydanı söylemlerine inat...

Seçim meydanlarında hala, “O alevidir, oy vermeyin haa... O Kürt’tür sakın haaa...” diyenler, Türkiye Cumhuriyeti Kanunları çerçevesinde seçime giren, milletvekili çıkaran bir partiye oy verenleri bile “vatan haini” ilen edecek kadar gözü dönmüşler arasında, bu ülkeden gelecek bekleyen bu ülkenin çocukları, gençleri için endişelenmemek, üzülmemek elde değil...

Oysa bu vatan; Türklerin, Kürtler’in, Lazlar’ın, Çerkezler’in, Araplar’ın, Sünnilerin, Alevilerin öz vatanı...

Yani Prof.Dr.Aziz Sancarlar’ın da vatanı...

Sen sağ ol, var ol, Aziz Hocam...

Yüce Atatürk sağ olsaydı; kanla, canla kurduğu, çağdaş değerler üzerine temellendirdiği ülkesinin, senin gibi Nobelli bilim adamları yetiştirmiş olduğunu görmekten çok mutlu olurdu.

Aziz Hocam;

Türklüğünle övündüğün, büyük başarını Türk’e mal etme yüceliğini gösterdiğin, gurbet ellerde siyasetçi talihsizi ülkemizin bayrağımızı dalgalandırdığın, biz bu ülkenin “Türkleri”ni sevindirdiğin için önünde saygı ile eğiliyorum.

Sen Türk’sün; Türk kal; Aziz Hocam...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN