Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkiye-Rusya

Yayınlanma Tarihi : 09 - 10 - 2015 : 09:02
Bu günlerde medyada Rus savaş uçaklarının sınır ihlalleri haberleri tavan yapmış durumda.
 
Aklıma bundan 10-15 yıl öncesi geldi. O tarihlerde Yunan savaş uçakları sınırlarımızı ihlal eder Türk jetleri ile it dalaşına girerlerdi. 
 
Hükümetler arası gerginlik artınca gazetelerde hemen analizler yayınlanır, genellikle de iki ülkenin silahlı kuvvetleri mukayese edilirdi. Son yıllarda ekonomileri dip yapınca uslu çocuk oldular. 
 
Elbette şimdi ben Kızılordu ile Türk Silahlı Kuvvetlerini mukayese edelim demiyorum. O dönemler geride kaldı. Artık her şey ekonomik. Daha doğrusu savaşlar ekonomi alanında veriliyor. Hatırlatmak istediğim Arap Baharı bize biraz pahalıya patladı.
 
Başta Libya olmak üzere bahar rüzgarlarının estiği ülkelerde Türk iş adamları hasta oldular. 
 
Şimdi de diyorum ki Rusya ile ilişkileri bu şekilde tırmandırıp ABD ve NATO’nun dolduruşuna gelerek kuzey komşumuz ile dönülmez bir yola girersek acaba Fethiye’deki domates yetiştiricisi ürününü Rusya’ ya nasıl gönderecek?
 
Bu yıl Rus turistten yüzü gülmeyen Antalyalı turizmci ve otelci bu olaylardan nasıl etkilenecek? Rusya pazarını kaybeden tarım üreticisinin sorunları ne olacak? Kış geliyor eğer doğalgazın vanaları Rusya’da donarsa, Türkiye nasıl üşüyecek?
 
İnanıyorum ki büyüklerimiz doğabilecek sıkıntıları bizden çok daha iyi düşünüyorlardır.,
 
Ben biraz panik yaptım galiba.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN