Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Oyuncakları Veremedi

Yayınlanma Tarihi : 03 - 10 - 2015 : 09:56
Biri doğuda, diğeri güneydoğuda görev yapan iki özel harekatçı ile bir süre önce görüşmüştüm.
Bayram ziyaretleri vesile olmuştu.
Tamamen tesadüf ve ortak tanıdıklarımızın dostlarıydı.
Sohbetlerinden acayip etkilendim ve batı coğrafyasında yaşayan bizlerin ne kadar şanslı olduğunu düşünmeden edemedim.
"Abi" dedi gencecik özel harekatçı;
"Şehit olan arkadaşımız daha çocuğunu görememişti. Ona oyuncaklar almış, telefondan yumuk ellerine bakarak bizlere kokusunu dahi bilmediği yavrusunun resimlerini göstermişti.
Doğumu zor olmuş yengenin. Ama nur topu gibi bebek dünyaya getirmiş. Dört gözle oğlunu görmeyi  hayal ediyordu şehidimiz. Oğlu ile ilgili hayallerini anlatıyor, aldığı minicik kıyafetlerini bizlere göstererek yakışıp yakışmayacağı ile ilgili fikrimizi alıyordu. Biz de bazı hediyeler hazırlamıştık şehidimizin ilk evladına..."
Sesi biraz titredi, "ama" dedi, "ne oyuncakları, ne kıyafetleri götürebildi. Ne de bağrına basabildi yavrusunu. Karakolun bahçesinde kurşunlandı hainler tarafından. Yanına vardığımda ağzından kan geliyordu..."
 
İkinci görüştüğüm, yıllarını bu işe vermiş, emekliliği yaklaşmış bir özel harekatçıydı. 
Tepkiliydi.
Son yıllarda izlenen politikalar nedeniyle o bölgelerde halkın içine karışan PKK’lı teröristlerin topluca polislere hücum etmesinden yakındı.
Ardından devam etti:
"Şimdi size soruyorum, her an her yerden her türlü kalleşliğin sergilendiği bu coğrafyadan terörün yok edilmesi için işi kim neyi bekliyor?
Bu meselelerin çözümü önce güvenlik politikalarını gözden geçirmek, ardından da ciddi bir proje dahilinde sosyal, ekonomik, psikolojik onarıma gidilmesidir.
Biz bu bölgede görev yapan kişiler olarak, bölücülüğü ortadan kaldıracak cahillik ve yoksullukla kararlılıkla mücadele edecek bir iradenin var olması gerektiğini düşünüyoruz.
Yoksa savaşa savaşa, öldüre öldüre bu bölücü terörü bitirmek mümkün değildir. Bastırabilirsiniz ama kanayan bir yara olarak devam eder.
Son sözleri ürkütücüydü:
"Yollar artık tamamen güvensiz. Şehir merkezlerinde yaşayanlar teröristlerin baskısı altında. Yaptıkları kimlik kontrolleri sıradan uygulamalara dönüştü. Kimin terörist, kimin vatandaş olduğu tamamen karışmış durumda.
Bugün yaşananlar yıllardır izlenen yanlış politikalardan kaynaklanıyor. Ne yazık ki hala da yanlıştan dönme adına ciddi adımlar atılmıyor..."
Son sözü yürek dağlayıcı ve göz yaşartıcıydı:
"Ama merak etmeyin. Biz sizlerin huzuru ve güvenliği için oralardayız..."
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN