Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kediler ve Köpekler

Yayınlanma Tarihi : 27 - 09 - 2015 : 09:30
Evet iki haftalık yazıma devam etmek istiyorum hatta bu yazılar sanırım artacak gibi her zaman deneyimlerim üzerine yazdığımdan sık sık bahsederim dolayısıyla evde kedi bakmak yepyeni bir deneyim yeni dersler ve yeni bakış açısı kazandırıyor bana. 
 
Daha önceki yazılarımda Tyra'nın talihsiz kedi saldırılarından dolayı oluşturduğu agresifliği ve negatif enerjiden dolayı da üstüne çektigi kedilerden kurtulmak için eve kedi aldığımdan bahsetmiştim. Bugün ikinci haftamızı doldurduk. Öncelikle bunca yıldır hep köpek beslemiş, kendimce eğitmiş biri olarak demek isterim ki kedi beslemek daha kolay falan değil. Hatta bence daha zor. Kolaylıkları yok mu yani herkes yanılıyor mu derseniz izin verin açıklayayım. Tabii ki herkes yanılmıyor elbette kolaylıkları var. Mesela tek kolaylığı da bu tuvalet olayı evet bir kedi tuvaletiyle ve kumuyla olayı çözüyorsunuz iç güdüselmidir anneden mi kapmıştır bilinmez bir şekilde kumuna koyduğunuz an çişini yapıyor ve bir daha asla bir başka yere yapmıyor kumuyla gayet mutlu. Evet bence tek artısı bu onun dışında sınır diye bir şey kalmıyor. Benim köpeklerim mesela mutfağa asla girmez yavruluktan alıştırdım hepsini. Mutfak bir sınırdır, koltuklara zıplamazlar ya da sehpaya çıkayım bir tur atayım aa şuraya da burdan zıplarım demezler. Kedilerde sanırım o yok işte. Şimdi henüz iki hafta oldu ama sehpalardaki antika olsun, cam eşyalar, biblolar, çerçeveler vs hepsini kapalı dolaplara yerleştirmem gerekti. Ani bir enerji patlamasıyla pire gibi ordan oraya seken bir kedi var çünkü evde. Hayır dur vs kesinlikle anlamıyor tepki vermiyor. 
 
Yani evdeki süs eşyalarına şimdilik elvada dedim ve hepsini kaldırdım. Ayrıca balkon kapısı da ekstra tehlike arz etmeye başladı, teli kapalı olsa bile tele örümcek misali tırmanan bir kedi var. Evde aklım çıkıyor tel yırtılıp balkona çıkacak diye. O yüzden bir süre temiz havaya da hasretiz. Neyse ki arada odasına gidip yatıyor da kapıyı kapatıp komple tüm evi havalandırabiliyoruz. 
 
Bu aralar yeni evli arkadaşlarımda gözlemlediğim bir şey var. Çocuk sahibi olmadan önce köpek alıp o sorumluluğa hazır mıyız diye bakmak istiyorlar. Bana da şu cinsi mi alsam bu cinsi mi alsam diye soruyorlar. Onlar için tavsiyem köpek almamaları kesinlikle kedi almaları. Köpeklerde belli bir olgunluktan sonra sadık sizin köleniz olan tasma takip her yere götürebildiğiniz bir canlı aile ferdiniz oluyor. Laftan anlıyor gözünüzün içine bakıyor. Balkonda ya da bahçede ortadan kaybolmuyorlar gönül rahatlığıyla bırakabiliyorsunuz, sehpalardan ya da masadan değerli eşyalarınızı vs kaldırmanız, evin dekorasyonunu değiştirmeniz de gerekmiyor. Ama ya kedi öyle mi sınırları olmayan bir canlı. Kedi özgürlüğüne düşkün sizi pek sallamıyor. Gzden ayırmaya gelmiyor kim bilir nerde ne karıştırıyor her yere ulaşımı mümkün hiç büyümeyen çocuk bence köpek değil kedidir. Ha ama hakkını yemeyelim inanılmaz eğlenceli kedi sahibi olmak, neşeli karakterler komikler en azından bendeki öyle. Ve evet güzel bir artı olarak wc problemi yok ama kum masrafı var yani Tyra'yı günde 2 kere yürüyüşe çıkartmak çok güzel bana da spor oluyor iki hava alıyorum falan bir kutuya işese daha mutlu olmazdım. 
 
Kediye tasma takıp dışarı dolaştırmak istermiydim emin degilim işte ağaç yanından geçerken aniden ağaca tırmanmayacağından bile emin olamazdım riskli yani. Bakalım 3.Hafta bize neler getirecek henüz en üst raflara çıkamadığından oraları boşaltmadım ama yakındır gittikçe büyüyor uzuyor daha yükseğe atlayabiliyor yani. 
 
Pazartesi günü saat 15.15'te TRT Kent Radyosu'nda minik dostlarım programına konuk olarak katılacağım, programın bu yeni deneyimim kedi sayesinde daha da keyifli olacağına inanmaktayım. Herkese iyi bayramlar... 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN