Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kürtler de PKK’yı Anlayacak...

Yayınlanma Tarihi : 19 - 09 - 2015 : 10:18
Türkiye’nin dört bir tarafından Ankara’ya akın eden vatansever vatandaşların katılımıyla gerçekleşen muhteşem yürüyüşle, 7 Haziran seçimlerinden sonra azan veya azdırılan, canımızı can evimizden yakmaya devam eden terörü lanetledik, tüm dünyaya kardeşlik ve barış mesajı verdik.
Terörist başlarının ve topraklarımıza yuvalanmış çapulcularının, bundan ders çıkaracağını zannetmemekle birlikte, her şeye, özellikle de geride bıraktığımız seçim sonuçlarından bir koalisyon çıkarma sorumluluğunu yerine getirmeyen siyasilerin bazı dersler çıkaracağını umutsuz da olsa umuyorum.
Hakim siyasiler tarafından, oy hesapları dikkate alınarak ülkemizde bazen “var” bazen “yok” ilan edilen Kürt sorunu konusunda kafamız karışık. Şu anda “buz dolabında” olduğu ilen edilen “çözüm süreci”ni biliyoruz da, içeriği konusunda da bilgimiz yok. PKK’nın 7 Haziran seçimleri sonrasında azma sebepleri konusunda aklımızın sağında solunda “derin varsayımlar” oluşsa da, “vatan hainliği”ni ve “sonrası”nı göze alamadığımız için sessiziz.
Bu konuda, son günlerin dikkate değer varsayımları son derece dikkat çekici;
Deniyor ki; Yasal Kürt Partisi konumundaki HDP yöneticilerinin siyasal olarak sivrilmesini hazmedemeyen PKK Yönetimi, onları gözden düşürmek adına terörü azdırma emri verdi. Eğer doğruysa, ortaya çıkan sonuç şu: PKK’yı reddetmeyen, terör örgütü ilan etmeyen HDP’liler, reddedilmiş durumda.
 
Ya aydınlanırlarsa korkusu...
 
Kaldı ki; fanatik sempatizanları ve hala terör örgütü PKK’yı “Kürtlerin hak savunucusu” olduğuna inanan Kürt kökenliler, işin aslını kavramakta geç kalmaktadırlar. Yapılan eylemler gösteriyor ki; PKK varlığını devam ettirmek adına Kürt Halkı’nı resmen kirli amaçlarına alet etmeye devam etmekte, onlara ortaçağ karanlığına itmekte sakınca görmemektedir. Kürtler’in “hakları” için savaştığını iddia eden bir örgüt, içinden çıktığını, temsil ettiğini öne sürdüğü halkın elektriğini, suyunu keser, okulunu, ekmek kapısı iş yerlerini yakar mı? Medeniyetle bağı olan, yollarını, köprülerini bombalar mı? Daha da ötesi, evlatlarının canını alır mı?
Gün gelecek, PKK’yı reddetmemekte direnen HDP yöneticileri gerçeği kavrayıp, içlerindeki terörist ruhlularla birlikte terör örgütünü reddedecek. Kürt Halkı da, yıllardır hayalini kurdukları medeniyet bağlarının, ekmek kapılarının tahrip edilmesine, kendilerini ve çocuklarını aydınlatacak okulların bombalanmasına karşı çıkacaklar. Ama o “uzun kavrama zamanı”, ülkemize ve insanımıza ne yazık ki çok pahalıya mal olacak...
Nitekim kanlı örgütünün en büyük korkusu, evlatlarıyla kendilerine insan kaynağı olan Kürtler’in aydınlanmasıdır. Kürt kardeşlerimiz bunu bir anlasalar, PKK’nın adını bile ağızlarına almazlar, ırksal sorunlarının çözümünde tüm Türkiye insanını da yanlarında bulur.
 
“Kaldırım Park”ta Önemli Adım...
 
İzmir’de Büyükşehir Belediyesi “şehir trafiği”nden çekilerek, hatalı otomobil parkları ve kaldırım işgallerine karşı işi iki işadamının kurduğu İzmir Trafik Vakfı’na devretmiş. Bornova’dan işe başlayan vakıf görevlileri, trafik polisinin “evet, bu araç hatalı park edilmiştir, yolu tıkamıştır, kaldırımı işgal etmiştir” bilirkişiliği üzerine araç çekmeye başlamış.
Önce trafik polisi araç sahibine ceza yazacak, ardından vakıf görevlileri aracı götürecek, sahibi hem trafik cezasını, hem de çekme bedelini ödedikten sonra aracına kavuşabilecekmiş.
Maliyeti; hatalı park için 88 lira trafik cezası, 85 lira çekici ücreti, 7 lira da götürüldüğü yerde otopark bedeli olmak üzere 180 lirayı buluyormuş.
Bence son derece yararlı bir uygulama... Düşünenleri, uygulamaya koyanları, destek çıkanları kutluyorum ve sonuna kadar destekliyorum. Ayrıca, “mağdur vatandaş edebiyatı” ile işin gevşetilmeden sürdürülmesini diliyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN