Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Yasak Ziyaret'' ve Seçmen...

Yayınlanma Tarihi : 18 - 09 - 2015 : 09:15
7 Haziran seçimlerinde bazı Türk kökenli vatandaşların HDP’ye neden oy verdiğini hala anlamış olanların, anlamaya çalışmak yerine hala ağzını bozmaya devam edenlere söyleyecek çok şey var da, mesele onların seviyesini inmek, ucuz, bir o kadar da çirkin siyasetin bir parçası olmak.
Değse; kendileri gibi düşünmeyenlere tahammülsüzlere sorsak; 1 Kasım seçimlerinde hangi partiye oy vermemizi isterdiniz?...
 
Son yıllarda, parti içi demokrasi adına bir hayli mesafe kat eden, yıllar sonra delegenin önüne ön seçim sandığını koyarak milletvekili sıfatı taşıyacakların milletin vekili olmasının ilk adımları atılan CHP’de bazı makam ve mevki sahiplerinin hala “despotizm” eğiliminde olmalarını, ellerindeki gücü bu yönde kullanmaktan çekinmediklerini seyrek de olsa görüyoruz.
Örneğin; İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi ve bürokratları tarafından “adam yerine konmadıkları, makul ve mantıklı istekleri yerine getirilmediği” için Genel Merkez’e dert anlatmaya giden CHP’li bazı belediye başkanlarının, bunun bedelini, 2014 yerel seçimleri öncesi aday gösterilmeyerek nasıl ödediklerini hep birlikte gördük.
Benzer bir durum, CHP’li 10 ilçe başkanının parti genel merkezini ziyaret etmelerinden sonra yaşanıyor. Vay efendim; il başkanının haberi olmadan, ya da ondan izin almadan nasıl ziyaret edilirmiş, nasıl randevulu şikayette bulunulurmuş?... Onlardan bunun hesabı sorulacakmış...
Tabii ki CHP İzmir Örgütü’ndeki çatlaktan, belki de İl Başkanı Bedri Serter’den, CHP İl Yönetimi’nden rahatsız bir grup ilçe başkanına Ankara yolunu gösteren eski milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Erdal Aksünger arasındaki polemiği de aşan söz düellosundan bahsediyorum.
 
 
Başka Genel Merkeze mi Gitmişler?
Randevular alınmış, Genel Başkan Kılıçdaroğlu dahil genel merkez yöneticileriyle görüşülmüş, üzerine bir de “Ankara hatırası” fotoğraf çektirilmiş, olaydan habersiz(!) İl Başkanı küplere biniyor.
Bence Başkan Serter’in iyi değerlendirmesi gereken durum şudur; İlçe başkanları yeniden seçime 1.5 ay kala Ankara’ya milletvekili adaylığı kulisi yapmaya gitmemişlerdir. Belli ki; il yönetiminden haklı veya haksız şikayetleri, önerileri vardır. Sefer öncesi İl Başkanı’nın makamına çıkıp da, “biz seni ve yönetimini şikayete gidiyoruz” diyecek, daha doğrusu “şikayet izni” alacak halleri yok ya... Gittilerse, mensubu bulundukları partinin genel merkezine gitmişler, bunda gocunacak, “hiyerarşi anarşisi arayacak ne var?” diye düşünüyorum.
İl Başkanı Serter’in olağanüstü toplantısında söz alan il yöneticilerinden bazıları, “aykırı ilçe başkanları”nı topa tutuyor. Söylediklerine bakılırsa, o insanların o mevkide bir dakika bile tutulmaması lazım. Ancak bunun yolu, demokratikleşme yolundaki CHP’ye yakışmayan “görevden alma” ile değil, olağanüstü ilçe kongresini tüzüğe uygun olarak yenileyip, bu başkanlara oy verenlere bir kez daha sormaktır.
Bu da, seçime kısa süre kala yapılmayacağına göre, şimdilik uzlaşmaktan başka yol görünmüyor.
 
 
Yasak Ziyaretin Organizatörü...
“Yasak ziyaret”in “organizatörü” suçlamalarına hedef olan Erdal Aksünger de sessiz kalacak değil ya:
“İl başkanı bence, parti içindeki kopma, örgütte yaşanan sorunları çözsün. Muhalefetle uğraşsın. Parti içindeki meselelere enerjisini harcasın. Partinin MYK’sında ya da üst yönetiminde İzmirli yok. Biz gelen davetleri, talepleri organize edebiliriz. Daha önce de kendisi geldi. Hatta yanındaki bazı isimleri de getirdi. O zaman burada ‘Örgütten izin aldın mı, danıştın mı?’ diye mi soruldu? Bu yapılmadığına göre ilçe başkanlarının sormasına, izin almasına gerek yok. Bunu polemik konusu yapmak da doğru değil...”
 
Ülkemizin en köklü partisi CHP’ye oy verebilmek için büyük umutlarla sandık başına koşan milyonlarca seçmenin, sıfatlı partililerden “dizginlenmiş ego, siyasi yetkinlik, sağduyu” beklediğinden eminim...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN