Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Siyasiler de Mesajı Almalı...

Yayınlanma Tarihi : 17 - 09 - 2015 : 08:55
Bir yandan katil örgüt PKK operasyonu, bir yandan “paralelci, terör örgütü propagandası yuvalarına şafak baskını” operasyonları tüm hızıyla sürüyor. Bakıyorsunuz; ülke nüfusunu oluşturan insanların yarısı bir şekilde ya “vatana ihanet” ya da “ülkenin birlik ve beraberliğini” bozma suçlamasıyla yaka paça götürülüyor. Bir mahkemenin verdiği “serbest bırakma” bir başka mahkeme tarafından “geçersiz” sayılıyor, “suçlu” hapse tıkılıyor.
 
Bu tür uygulamalar bazılarımızın bazı duygularını tatmine yarasa da, sağduyu sahibi insanlarımızın vicdanında ağır yaralar bırakıyor.
Ve böyle bir ortamda yeniden seçime gidiyoruz...
 
Faydası yok ama; hala 7 Haziran seçimlerinden sonra bir hükümet kurulmamasına içim sızlar. Eğer baştan “yan çizmeler” olmasaydı, ülkemiz, ne zaman ve ne şekilde biteceği bile bilinmeyen bir kaos ortamına sürüklenmezdi...
 
Bugün Ankara’da, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde düzenlenecek ve çok sayıda sivil toplum örgütünün katılacağı “teröre lanet-teröriste dur” mitingi var.
 
Siyasi özellik taşımayacağı, sadece Türk Bayrağı ile katılınabileceği bildirilen yürüyüş, bu ülkede doğan doyan tüm insanlar için vatan borcu gibi bir şey.
 
Bu yürüyüşten, bu medeni ve milli etkinlikten, ağızlarını “kardeşlik- birlik-bütünlük”le açıp, ülkenin kendilerinden başka suçlamadık, hain ilan etmedik grubunu bırakmayan, ülkemiz siyasilerinin de çıkaracağı pay olduğunu düşünüyor ve çıkarmalarını diliyorum.
 
Torbalı’dan Örnek Olacak Karar...
Ezeli tanıtlarımdan birisi de sokak düğünleridir. Bin nevi “geri kalmışlık” göstergesi olarak değerlendirdiğim bu tür etkinlikler, bazı yetkililerimiz tarafından “halk geleneği” olarak algılansa ve gerekli izinler verilse de, ben ve benim gibiler öyle düşünmüyor.
Hastası vardır, sorunlusu vardır, aile kavgası vardır, sen kur mahallenin ortasına bangır bangır bağıran bir ses düzenini, ev kıvrak havalarla hem kutlarını dök, hem de mahalleliye bir güzel “hava at...”
 
Kabul edecek, katlanılacak gibi değil... “İnsanlar bunu yokluktan yapıyor, düğün salonuna verecek parası yoktur” da diyemiyoruz. Maşallah çoğu düşünde, yemekler, içkiler gırla gidiyor.
 
Bu konuda defalarca yazı yazdığımı, yıllardır bir arpa boyu bile ilerleyemediğimizi iyi hatırlarım.
 
Torbalı’da AKP’li Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in ilçede başlattığı “düğün salonu seferberliği”ni ve gerekçelerini bu açıdan çok önemsedim.
 
9 düğün salonu için harekete geçen belediye yetkilileri, bunlardan üçünü bitirmiş, 6’sının inşaatı devam ediyormuş.
Başkan Görmez’in şu gerekçesine kim hak vermez:
“Sokak düğünlerinin sosyal ve geleneksel yanına saygı duyuyoruz. Ancak artık kentleşmenin, kent kültürü ve yaşam biçiminin çalışma koşullarını değiştirdiği, komşuluk ilişkilerinin farkındandık oluşturduğu günümüzde sokakları kapatıp düğün yapmak farklı tepkilere ve şikâyetlere neden oluyor. Düğünlerimizi sokaklardan salonlara taşımak zorundayız. Torbalı hızla kentleşen değişime açık bir ilçe. Sosyal yaşama, düğünlere daha da değer katmak, anlamlı kılmak adına düğün salonları serisini önemsiyoruz. Vatandaşlardan da bu anlamda büyük destek görüyoruz.”
Böyle çağdaş kent yöneticisi, diğer tüm il merkezi, ilçe ve kasabaların başına...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN