Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kediler ve Köpekler

Yayınlanma Tarihi : 13 - 09 - 2015 : 09:52
Evinde hem kedi hem de köpek besleyenleri hep biraz kıskanmışımdır. Kedileriyle köpeklerinin koyun koyuna yatan fotoğraflarını, kedinin köpeği derinlemesine temizlemek uğruna her yerini yalamasını ve bunu izleyebilmeyi. O evler kim bilir ne şenliklidir. Köpeklerin ayrı karakterleri olduğu gibi kediler de ev içinde bana çok komik ve eğlendirici gelmiştir. Ne kadar istesem de benim köpeklerim birer kedi düşmanı oldukları içinde hiç cesaret edememişimdir eve kedi almaya. 
 
Hele ki Tyra ilk zamanlarda olmayan bir kedi düşmanlığı edindi. Geçen sene tatile giderken Tyra'yı annemlere bırakmıştım. Bir kaç gün sonra geri aldığımda burnu kanıyordu. Suratında kabuklar olmuştu. Annemler fark etmemişler ama bahçede kedi saldırmış bizimkine, kaç gün önce olmuş nedir bilemedik tabii ben geldiğimde fark edildiği için veterinere götürdük. Gözünün altına dikiş atıldı burnu için pansuman falan derken benim kedileri görse de umursamayan Tyra gitti, yerine kedi düşmanı Tyra geldi.  Şu son zamanlarda bu takıntısı o kadar arttı ki dışarıya tuvalet ihtiyacı için çıktığımız da bile hayvan sağdan soldan kedi göreceğim diye çişini yapamıyor. Devamlı bir stres halinde. Geçen şurada kedi vardı dün burada görmüştüm der gibi önceden kedi gördüğü yerlere bakmaktan dışarda normal yürüyemez oldu. Gerçi bu sinir stresiyle de kedileri çekiyoruz galiba. Bu yaz bir akşam yürüyüşümüzde sitedeki zeytin ağacının üstünden kafasına kedi atladı hayvanın yani o da stres olmakta haklı şahsen. Benim de kafama ağaçtan kedi atlasa ben de dışarda bir panik atak olabilirdim. 
 
Biz yine veterinere tabii, atlayan kedi yine burnunu kafasının üstünü falan parçaladı Tyra'nın. Aynı kedi bir günde otoparkta saldırdı bize. Sitenin kapalı otoparkında bizim arabanın altına girmiş. Ben arabayı açınca Tyra'yı arka koltuğa koymak için yanaştığımızda aniden arabanın altından çıkıp yine bize saldırdı. Kediler genelde yavrularını korumak için saldırganlaşırlar ama bu sarman kedinin yavruları da yok o yüzden bizi takip edip saldırmasını çözemedim bir türlü. Bazen de biz çok uzakta olsak da bizi görüyor yavaş yavaş yaklaşıyor. Tyra onu görmesin diye akla karayı seçiyorum gezdirmeler sırasında. Belki de bu Tyra'nın yaydığı enerjidendir diye düşünmeye başladım. Çünkü o da sürekli gergin ve bir arayış içinde. O yüzden eğitmen bir arkadaşıma danıştım ne yapabiliriz diye. Tyra'ya kedileri sevdirmemiz şart oldu. Yetişkin kedilerle bunun imkansız olduğunu da anladık. O yüzden yavru bir kediyle çalışmalara başladık. 
 
Kedi birkaç hafta bende kalacak bu vesileyle Tyra'daki bu nefreti bir nebze azaltabileceğimizi umuyoruz. Dışarıda yaşadığı stresi de belki de işe yarar neden olmasın?
 
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN