Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Terörü Lanetleyelim; Kürtleri Değil...''

Yayınlanma Tarihi : 11 - 09 - 2015 : 09:24
PKK terörü halkımıza maddi manevi ağır faturalar kesmeye devam ederken, doğal olarak Türkiye Cumhuriyeti meşru güvenlik güçleri de canlarını hiçe sayarak mücadeleyi kararlılıkla sürdürüyor. 7 Haziran seçimlerine kadar, bazılarına göre uykuda, gerçekte ise daha etkin, daha büyük çatışmalar çıkarmak üzere, sınırlarımız içinde yığınaklar, sığınaklar yapan terör örgütü adeta güç gösterisi yapıyor.
“Acaba 7 Haziran seçim sonuçlarını beğenmeyen PKK’lılar da mı bunu azma sebebi saydı?” diye sormadan edemiyoruz.
 
Çok ağır şartlar içinde, çok ağır bedeller karşılığı terör örgütü ile mücadele veren güvenlik güçlerimize, onları sevk ve idare eden müdürlere saygısızlık olarak alınmasın ama, bu silahlı yöntem yıllarca denenmiş, bırakın sınırlarımız dışındaki Kandil Dağı’ndaki terör yuvalarını yok etmeyi, sınırlarımız içinde bile etkin bir terörist temizliği yapamamıştık.
 
Geride bıraktığımız sükunet sürecinde iyice güçlenen ve can evimizden vurmaya devam eden terör örgütü, bir taraftan da birbirimize düşürme amacına hızla yaklaşmaktadır.
 
Kürtlerle Ayrışamayız...
Yasal Kürt partisi HDP binalarının yakılması, Güneydoğu’dan gelen otobüslerinin yolunun kesilmesi, yan yana, iç içe yaşayan Türk ve Kürtler’in birbirine düşürülmesi tam da terörist başlarının hedeflediği yerdedir, patlamaya, birbirinin boğazına sarılma dönemindedir.
Bu noktada bir alıntıyı paylaşayım;
“Terörü lanetleyin; Kürtleri değil...
Kürt Halkına sırt çevirirseniz, sahip çıkmazsanız, örgütün kucağına itersiniz. Ankara, İstanbul ve İzmir’de oturup yorum yapmaya benzemiyor Batman’da, Cizre’de, Yüksekova’da terörle yaşamak. Teröre kızıp kurunun yanında yaşı da yakmayın. İşte o zaman bölünürüz. Bugün yapılan, ülkeyi dipsiz bir kuyuda göstermektir. Paniklettirmektir. Sinirle birbirine düşürmektir. Etmeyin... Hepimizin Kürt komşusu var... Eminim hepimizin bir Kürt arkadaşı var. (Kürt eşi, küt yeğeni var...) Terör değil, bizi ancak ayrımcılık bölebilir. Barışa kardeşliğe olan inancınızı yitirmeyin. Terörü lanetleyin, Kürtleri değil...
 
Sosyal paylaşım sitelerinde “paylaşın” mesajıyla dolaşan bu kısa ve özlü metnin altında Kinyas Kartal imzası var.
Ancak bizim bildiğimiz aşiret reisi, politikacı, Kinyas Kartal 1988 yılında öldü... Kürt sorunu konusunda önemli görüş ve teşhisleri olan Kartal’ın, mezarından kalkıp da bu günlere teşhis koyacak hali yok. Ya genç bir Kinyas Kartal var, ya da birisi bu rumuzla görüş paylaşıyor.
Ama bir sözü kimin nasıl söylediğinden ziyade, önemli olan özü...
 
“Sessiz Kalmayalım” Baskısı...
Ülkemiz terör olaylarına odaklanmışken, hepimizin yaşam, ekmek kaynağı ekonomiden de iyi haberler gelmezken, endişeler de büyüyor. 2015’e umutla giren sanayicilerin, 7 Haziran seçimlerinden sonra “Sonuçları göz önüne alarak, ülkemiz, insanımız, çocuklarımız, ekonomimiz, dirlik ve düzenim adanı bir koalisyon kurun da, belirsizlikten kurtulalım” feryatları, hakim güçlerin “tek başına iktidar hesapları” ile asla örtüşmedi.
 
Sonunda ülkemizle birlikte hepimiz her gün, her saat kaybediyoruz...
İyi niyetli çağrılar dışında ellerinden hiç bir şey gelmeyen Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) bünyesinde yer alan bazı sanayiciler, sektörde durum değerlendirilmesinin yapılması, yaşanan olaylara karşı tepkinin dile getirilmesi gibi birçok konu için her ay sonunda rutin olarak toplanan EBSO Meclisi’nin olağanüstü toplanması için baskı yapmaya başlamış.
 
Durumun değerlendirmeye alındığı belirten EBSO Meclis Başkanı Salih Esen “Ülke gündeminden dolayı arkadaşlarımızdan böyle bir talep gündeme geldi. Terör olayları nedeniyle mecliste bunun dile getirilmesini istediler. Talebi aldık, değerlendiriyoruz” diyor.
EBSO Meclisi’nin önümüzdeki günlerde toplanacağı, bazı siyasilerin asla hoşuna gitmeyecek gerçeklerin (ağır bedeller de göze alınarak) bir kez daha dile getirileceği kesin gibi...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN