Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Modada 80’lere Dönüş

Yayınlanma Tarihi : 01 - 09 - 2015 : 10:44
BEN HABER GAZETESİ 35.SAYI
 
 
Dokuların hakimiyetinin hissedildiği 80'lerin coşkulu havası 2015/2016 Sonbahar-Kış sezonunda günümüze taşınıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen önce Milano ardından Newyork Moda Haftası’nda boy gösteren ünlü moda tasarımcılar 2015/2016 Sonbahar-Kış moda trendlerinin ipuçlarını verdi. Siyah-beyaz grafik desenlerden oluşan moda oyunları, biraz maskülen biraz military etki yaratan kruvaze kabanlar, kadifenin asil duruşu, farklı kumaş dokularını ve renkleri bir bütün haline dönüştüren patchwork kıyafetler, renkli kürkler ve 80'lere geri dönüş, Sonbahar Kış sezonuna damgasını vuracak gözümüze ilk çarpan detaylar arasında.
 
 
 
80'lere Dönüş
Dokuların hakimiyetinin hissedildiği 80'lerin coşkulu havası günümüze taşınıyor. Geometrik desenler, kapitone kumaşlar, rugan, vinil, rengarenk kombinler, kadifenin parlak görünümü ile dolu bir seksenlere dönüş konseptiyle ünlü tasarımcılar tarihte yeni bir sayfa çevirdi.
 
 
Siyah-Beyaz Grafik Desen
Siyah ve beyazın grafik desenlerle tam bir moda oyunu haline gelen tasarımlar sezonun hit parçaları arasında yerini alıyor. Çizgili,zebra desenleri,elmas deseni siyah beyaz baskılar sayısız şekillerde yansıtılması sokaklarda optik illüzyon etkisi yaratacağa benziyor.
 
 
Patchwork
Yetmişlerden etkilenmiş dolaplar sezonda kendimize oldukça hippi bir tarz yaratmamızı sağlayacak. Patchwork tekniğiyle hazırlanmış kıyafetler oldukça renkli ve iddialı. Farklı kumaş dokuları ve renkleri bir bütün haline dönüştüren patchwork tekniği ile hazırlanmış kıyafetleri bu sezon pek çok tasarımcının koleksiyonunda görmekteyiz.
 
 
Askeri Tarz 
Militer kıyafetleri andıran  kesimler, asker yeşili parçalar, apoletler, deri düğmeler ve ipek şeritler gibi detaylarla askeri tarz koleksiyonlar da yeni sezonda yine  varlığını sürdürecek.
 
 
Renkli Kürkler ve Kürk Yakalar
Kış mevsiminin vazgeçilmez parçaları arasında olan kürk bu sezon tasarımcıların farklı yorumlarıyla tekrar pistlerde yerini alıyor. 2016 kış sezonunda renk geçişleri olan kürk mantolar, yelekler bizlerle olacak. Sezonda karşımıza çıkan bir diğer trend ise blazer ceketten tutunda bomber ceketlere kadar hepsinin yakasındaki kürk detayları sezonun trendleri arasında.
 
 
Transparan
2015\2016 Sonbahar ve Kış sezonunun en büyük trendlerinden tül-transparan kumaşlar adeta zirveyi oynuyor. Kış aylarında bu tarz kumaşları kullanmak oldukça zor olsa da trend olan tül transparan kumaşları tek başına değil kat kat kullanarak, kalın paltoların, anorakların altına giyerek kullanabilirsiniz.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN