Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


KIF İzmir'de

Yayınlanma Tarihi : 30 - 08 - 2015 : 09:58
Bu Pazar günü İzmir Gaziemir Belediyesi Festival alanında Köpek Irkları Fedarasyonu'nun Gaziemir Belediyesi Katkılarıyla düzenlediği etkinliğe davetlisiniz. Her ırktan köpeğin ırk standartlarını belirtmek, göstermek ve ırk standartına uygun üretilmesi için değerlendirilen cins köpeklerin yarışmasını izlemek de, yarışmaya katılanlar kadar keyif veriyor insana. Bir kere en basitinden bir sürü güzel köpek seviyorsunuz, 'güzele bakmak sevaptır' demişler, gözünüz gönlünüz açılıyor. Hele küçük ırkların standları ayrı kokoş oluyor. Yere kadar uzanan tüylerini sahipleri yarışma öncesi son bir kez tarayıp pudralıyor, küçücük bedenleri gururla ayakta duruyor. Güzel olduklarını biliyorlar çünkü.
 
İzlemeye köpeklerinizle de gidebilirsiniz fakat orada yarışanların bir ricası var. Lütfen köpeklerinizi yarışma yapılırken ringten uzak tutunuz. Saldırgan köpeklere pek de sıcak bakılmıyor yarışmalarda. Yarışan ve yarışacak olan köpeklerin cinsinin en güzeli ya da ırkının en şahanesi olması kadar en sosyali en uyumlusu da olması gerekiyor. Cinsi ne olursa olsun agresif köpekler dereceye giremiyor. 
Bu yıl sadece ırk standart yarışması değil aynı zamanda Uluslararası Arama Kurtarma ve Frizbi showu da olacak etkinlikte.  Eminim izlemeye gidenler de yarışanlar kadar keyifli vakit geçirecekler. 
 
Böyle güzel bir organizasyonu İzmir’de gerçekleştiren Köpek Irkları Fedarasyonu'na teşekkür ederiz. Bu tip organizasyonların da çoğalmasını ve bu sayede ırk standartlarına uygun üretimin artmasını ve merdiven altı kaçak göçek petshop mantığıyla satışların da bitmesini dilerim.
 
Herkese iyi pazarlar.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN