Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tyra'yla Hayat

Yayınlanma Tarihi : 23 - 08 - 2015 : 09:48
Tyra Alman çoban köpeğim. Uzun tüylü, 6 yaşında, garip huylar, yeni icatlara başladı. Mesela akşam saat 20.57'de gelip başıma dikiliyor, tam olarak gözümün içine bakıyor. Kesinlikle dürtmüyor ya da yanaşmıyor ama dik dik bakıyor. Üç dakika sonra yani saat tam 21.00'de ise kıpırdanmaya başlıyor, kalkıyor dönüyor, oturuyor dik bakmaya devam ediyor. Bunu yapmaya da 5 ay önce başladı. İlk yaptığında kesinlikle anlamadım çünkü saat 21.10 falan olmuştu ve kapının önündeki halıya gidip yatıp, geri dönüyor, bana bakıyor tekrar gidiyordu. Ben de dışarı çıkmak istediğini düşünüp tasmasını takıp çıkartmıştım. 
 
Uzunca bir yürüyüşten sonra ne çiş ne de kaka yaptı, eve geri döndük. Ben oturdum baktım yine yanımda bana dik dik bakıyor ne istiyorsun diyorum gidip halıya yatıyor geri geliyor. 'Keşke konuşabilselerdi' diye geçiriyorum içimden çünkü belli ki bir şey istiyor ve ben anlamıyorum. Suyuna baktım tası dolu yine de suyu döktüm temiz su doldurdum, koydum kokladı bıraktı. Ödül bisküvisi verdim yedi ama geri geldi bakmaya devam ediyor. Her kalktığımda da halının orda bir heyecanlanıyor. Bu arada saat de 21.40 olmuştu ve ben hala Tyra'nın ne istediğini anlayamamıştım en son kalkışımda halıda yatarken yanına gittim kalkmadı, yanına oturdum genelde öyle çok kuyruk sallayan bir köpek değildir. Tyra baktım kuyruğunu davul çalar gibi yere vuruyor. Baktım oturunca çok mutlu oldu, yanında oturdum, yerde halının üstünde 5 dk. falan geçmişsti ki kalkmaya hazırlandım. Benden atik olduğu kesin kalktı bana çarptı yere düştüm. Ben düşer düşmez koynuma sokuldu. O zaman anladım yerde beraber yatmamızı istiyor. Ben de yattım. 
 
Normalde Tyra'ya sıcak basar, afaganlar basar, öyle çok sırnaşık fazla uzun oturmaz çekilir, feraha yatar ama o akşam uzun uzun tüm vücudu vücuduma değecek şekilde yerde yattık biz. Hiç kımıldamadı arada bir elimi yaladı sanırım geç de olsa anladığım için teşekkür ediyordu bana. Sonra 5 ay boyunca evde olduğumda saat tam 20.57'de yanıma gelip gözlerini dikmeye başlıyor ben de 3 dk.'lık beklemeden sonra 'tamam tamam' deyip kapının önündeki halıya gidiyorum. Önce benim yatmamı bekliyor sonra kendince en rahat ve bana en çok değeceği pozisyonu alıyor ve halıda 15 dk. yatmaca zamanımız başlamış oluyor. Gerçi şu ana kadar ben kalkmadan hiç kalkmadı belki de daha uzun yatmak istiyordur onu henüz denemedim. Fakat 15 dk. da yetiyor. Ben kalktıktan sonra yine evin en serin köşesini bulup gece hadi yatıyoruz diyene kadar yerinden kımıldamıyor. 
 
Bazen eve başka köpek de alırım. Bazen Barney gelir yanımıza, bazen Çakıl, bazen 3'ü aynı anda. Açıkcası o haftaki iş yoğunluğuma göre değişiyor benim de ama evin sabiti Tyra. Tyra'da hiç liderlik yok yani 'bu ev benim sen misafir geldin, ayağını denk alacaksın' falan yapmaz. Elbette beni kıskanıyor ama Çakıl ve Barney de kıskanıyor ve onlar lider. O yüzden onlar eğer Tyra'ya izin vermezlerse Tyra da ısrar etmez sessizce çekilir. İşte geçen hafta da öyleydi Çakıl bizdeydi. 1 haftalığına misafir olarak geldi ama evin prensesi benim havası yapıyordu Tyra'ya. Tyra da Çakıl izin vermezse hiç ısrar etmiyor yanıma pek gelmiyordu, bu arada Çakıl da 3kg shih-tzu. 
 
İlk akşam saat 20.57'de Tyra yanıma geldi dik dik bakmaya başladı. Saati geliyordu yani biz zamanı, halıda yatma vaktimiz. Çakıl hanım koltukta kucağımda yatıyordu. Çakılı yanıma koydum, kalktım halıya gittim Tyra kuyruk sallıyor, yatmamı bekliyordu. Çakıl da durumu hiç anlamadı ama koltuktan indi tam yanımda duruyordu. Ben yattım Çakıl hemen sokulmak istedi ancak genelde hiç yanaşmayan Tyra baktım ki bizim zamanımıza sahip çıkıyor. Çakılı görmemezliğe geldi yine bana tam sokularak hatta bu sefer biraz daha fazla yanıma yattı. Çakıl ne kadar uğraştıysa da aramıza giremedi. Tyra da kesinlikle çekilmedi. 5 aydır neden bunu yaptığını açıkcası bilmiyorum. 
 
Özellikle evde olduğum zamanlarda saati hiç şaşmıyor sadece kendi evimizdeyken yapıyor ve o 15 dk.'nın sonunda her şey yine normale dönüyor. Bu arada evet ben sabah çıkıyorum ama öğlenleri eve uğruyorum gece zaten aynı odada birlikte yatıyoruz bazı günler oluyor hiç evden çıkmıyorum tüm gün beraber oluyoruz ama yine de 15 dk. halı zamanımız var. 
 
Sizin de böyle ritüelleriniz varsa benimle paylaşır mısınız? Belki o zaman tam olarak ne olduğunu ya da en azından neden olduğunu çözeriz.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN