Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP İl Başkanı

Yayınlanma Tarihi : 20 - 08 - 2015 : 09:31
İzmir’i kalesi gibi gören CHP ne yazık ki İzmir’deki kalesine bir türlü doğru dürüst bir il başkanı bulamadı. CHP’nin bu şehirde son yıllardaki en büyük sıkıntısı budur.
 
Her nedense son dönemlerde atanan veya seçilen il başkanları bir türlü tüm örgütü kucaklayamadılar ve hizipleşmeleri de önleyemediler. 7 Haziran öncesi atanan Bedri Serter’de de aynı olay yaşanıyor. 
 
Beni CHP’nin iç işleri ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren tarafı, siyasi kimlik sahibi olarak il başkanlarının topluma verdikleri mesajlardır. Hele bu başkan devamlı temiz toplum çağrısı yapan bir partinin il başkanıysa. 
 
Son günlerde Bayındır’da yaşanan ve gündeme “rüşvet” (iddia bana ait değil) diye yansıyan konuda CHP İl Başkanı’nın verdiği cevap: “500 lira dan rüşvet mi olur?”
 
Sayın Serter değil 500 lira zamanı geldiğinde bir lira bile rüşvet olarak kabul görür. Rakamın büyüklüğü, küçüklüğü önemli değildir. Önemli olan böyle bir durum var mıdır, yok mudur?
 
Siz zengin ve varlıklı bir il başkanı olarak 500 lirayı az bir para olarak görebilirsiniz. Ama unutmayın ki bu ülkede değil 500 lira, 300 hatta 250 lira gibi rakamla bir ay geçinmeye çalışanlar vardır.
 
Bayındır’da yaşanan olayın rüşvet olup olmadığını bilemem. Gazetelerden okuduğum kadarıyla konu yargıda. Kararı da mahkemeler verecek.
 
Benim tuhafıma giden konu Bedri Serter’in 500 lirayı küçük bir para olarak görüp böyle rüşvet olmaz demesi.
Merak ediyorum Sayın Serter’e göre rüşvet tanımlaması için rakamın alt sınırı nedir?
 
Yeri gelmişken Sayın Serter’e bir tavsiyem olacak. 7 Haziran seçimlerine az bir süre kala verdiği bir demeçte 2019’da milletvekilliğine aday olacağını söylemişti.
 
Şimdi şans ayağına geldi, 2019’a kadar beklemesine gerek yok. Ekim veya Kasım’da tekrar seçim var. Hemen oturduğu koltuğu boşaltıp aday olsun.
 
Zaten 7 Haziran seçimlerinde başarılı bir grafik çizmemiş 18 vekillik beklerken CHP bir milletvekili de kaybetmişti.
 
Şimdi kendisi erken seçimde aday olur, başarı gösterirse 9.Sıradan milletvekili seçilip yıllardır hayalini kurduğu Ankara’nın yolunu tutar.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN