Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vergi Verenler ve Harcayanlar...

Yayınlanma Tarihi : 17 - 08 - 2015 : 09:23
Devletin en büyük gelir kaynağı iş dünyasının temsilcileri, 7 Haziran’dan bu yana her fırsatta, “vakit geçirmeden bir hükümet kurun. Aksi halde hep birlikte kötüye gidiyoruz” diye feryat ediyor. Ancak bu “acil durum” ilanı, Ankara’da bir türlü okunmuyor. Ulaşsa da, içinde maalesef kişisellik ve ağır ego barındıran “başka hesaplar”ın altında kaybolup gidiyor.
Zayıf da olsa bir “AKP-CHP” koalisyon umudunu canlı tutmaya çalışan sağ duyu sahibi yurtseverler, onun da “samimiyetsiz bir vakit kazanma” olduğu gerçeği ile şok vaziyette:
 
Ülkemiz, dinamitlenen birlik ve beraberliğimizin bedelini, canıyla, malıyla, çocuklarının geleceği ile ödemeye başlamışken, bazı siyasilerin hala, sadece kendilerine sağlam gelecek, tek başına iktidar sağlama ihtimalini ön plana çıkarıp, erken seçim, yeniden seçime odaklanması vatanseverliğe sığar mı?
 
“Koalisyondan Tiksinen”den Tiksiniyorum...
 
Bazıları ve de pek yüksek mevki sahipleri, ellerine geçirdiklerini kaybetmemek adına, koalisyon lafını bile “tiksindirici” bulduklarını, “istikrar”ın tek partili hükümette olduğunu halkımıza empoze etmeye çalışırken, hiç bir makam ve mevki sahibi olmayan, her türlü kişisel beklentiyi, çıkar hesabını “aşağılık” sayan ben ve benim gibi özgür, bedeli alınmamış düşünce sahipleri de diyor ki;
 
Koalisyon bir demokrasi olgunluğudur. Ülke ve insanlarımız için tek parti hükümetinden çok daha hayırlıdır. Avrupa’nın bir çok medeni ülkesinde, seçim sonuçlarının gereği yapılırken bizim için de en uygun sonuç sandıktan çıkmıştır. O halde, uzlaşmak, anlaşmak, ülke asgari müştereklerinde buluşmakta neden ısrar ediliyor, neden ülkemiz insanına milyarlara mal olacak yeniden seçim, ya da erken seçimde diretiliyor?
 
Tabii bu olumsuzlukların nedenini, aklı başında ve özgür düşünceli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ağır baskıların izin verdiği ölçüde, “sabıkalanmayı” da göze alarak söylüyor.
Bir de, dikkate alanı, kişisel hırslardan başını kaldırıp da “bu insanlar ne diyor?” diyebilen bulabilseler...
 
Sonuç Değişene Kadar Seçim!...
 
Örneğin; Bölgemizde binlerce insana ekmek veren, ihracat yapan, dolaylı dolaysız dünyanın en ağır vergilerini ödeyen kurumların çatı kuruluşu EBSO’nun başkanı, sanayici, işveren Ender Yorgancılar ortaya çıkan her yeni ortamda siyasileri sağ duyuya davet ediyor:
Mecliste ülkenin tüm kesimlerinin temsil edildiği bir ortam oluşmuştu. Bu ortamda hükümeti kurup Türkiye’nin önünde olan sorunların çözümü için sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekiyordu. Yeniden veya erken seçim olduğunda sonuç değişmezse, bir siyasi partinin tek başına iktidara gelebilmesine kadar seçim mi tekrarlayacağız?
 
Ege Sanayici ve İş adamları Derneği (ESİAD) Başkanı Mustafa Güçlü de benzer görüş ve endişeleri dile getirdikten sonra ekliyor:
AKP- CHP koalisyonu gibi bir fırsat, ülke menfaatleri dikkate alınmadan heba edilmiştir. Siyasileri ülkemiz insanları ve ekonomisi adına sağ duyuya davet ediyoruz.
 
Ülke mi-Siyasi Mühendislik mi?
 
Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Başkanı Levent Akgerman’ın değerlendirmesi gerçek olduğu kadar da acı; “Türkiye’nin siyasileri, ülkenin geleceği yerine, kendi siyasi geleceklerini düşünüyor... Bu durumun faturasını, önümüzdeki günlerde daha ağır bedel olarak ödeyeceğiz...”
 
Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Seda Kaya ise tam isyanlarda:
Böylesine dehşet verici bir ortamda siyasi parti liderlerinin kişisel hırs ve çıkar beklentilerini bir yana bırakarak ortak paydalarda buluşmaları gerekir. 7 Haziran sandık sonucuna saygılı olmaları, gereğini yapmalarını istiyoruz. İşsizlik, yoksulluk, terör kıskacındaki ülkemizi yeniden bir seçim girdabına sokmak en hafif deyimle sorumsuzluktur...
 
Asla bir darbe savunucu değilim... Ancak bu ülkede yaşanan tüm askeri darbelerde, “anayasal düzeni ortadan kaldırmalar”da siyasilerin de sebep olmuşluğunu asla yok saymam...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN