Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Günah Adası Mikanos ve Türkler

Yayınlanma Tarihi : 14 - 08 - 2015 : 09:26

Hemen hemen her gün bir ünlümüzün Mikanos adasında yaşadıklarını gazetelerin magazin sayfalarında okuyorsunuzdur, özelliklede adanın Nammos Plajı eğlence ve çılgınlığın son noktası.

Tabii yalnız Mikanos değil tüm Yunan adaları adeta Türklerin tatil cenneti olmuş durumunda. Bir anlamda adalar Türkler tarafından işgal edilmiş dersek abartmış olmayız.

Ege Denizi’ne hangi adaya giderseniz gidin Türk yatlarından geçilmiyor.

Bu Türk ekonomisinin geldiği nokta anlamında, güzel bir gösterge olabilir. Allah versin daha çok insanımız ama özel teknesiyle ama feribotlarla adalara gitsin, görsün gezsin…

Benim burada anlatacağım olay çok farklı. Mikanos Adası’ndaki Türklerin yaptıkları çılgınlıklar ve adeta paraları plaja, denize saçmaları.

* * * *

Dostlarımdan dinlediklerim insana bu kadar da olmaz dedirtiyor.

İzmir’den hali vakti yerinde sanayici bir arkadaşım Mikanos’a bir haftalığına gitmiş ve yaşadığı şahit olduğu olayları anlattığında, onu ağzım açık dinledim ve sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Diğer Yunan adaları gibi Mikanos’u da ihya eden Türkler...

Hem de öyle bir ihya etmek ki, yalnızca Yunanlılar değil diğer Avrupa jet sosyetesi mensupları bile bizimkilerin yaptıklarını şaşkınlıkla izliyorlarmış.

Adanın Psarou Koyu’ndaki ünlü Nammos Plajı ve restoranının en yoğun müşterileri tabii ki Türkler. Eğer Türk olarak adaya gidip de ünlü Nammos’a uğramadıysanız arkadaşlarınızın gözünde siz bu işi bilmiyorsunuz demektir.

Bu restoranda fiyatlar bildiğiniz gibi değil. El yakma tabiri rakamları duyunca az kalıyor.

* * * *

Giriş ayrı bir kazık. Menüde rakamlar uçuk ötesi. Ben size yalnızca şarap ile ilgili bilgi vereyim gerisini siz anlayın artık. Şişesi 250 Euro ya da, şarap var 30 bin hatta şişesi 120 bin Euro ya da.  Arkadaşım şahit olmuş binlerce Euro’luk şaraplar su gibi içiliyormuş.

Adanın bir başka ünlü noktası Paradise Plajı. Hani çıplakları ile ünlü plaj, buranın akşamüstü partileri ise çok meşhur. En büyük çılgınlıkta şampanyalar savaşı.

Tanesi 300-400 Euro olan şampanyalarla bir birlerine adeta duş yaptıran gurupların başında yine Türkler geliyormuş.

İzmir’den geçen hafta adaya giden 4 çift yalnız Nammos’da 20 bin Euro hesap ödemişler bunu ballandıra ballandıra buradaki dostlarına anlatıyorlar. Sanki 200 lira hesap ödemiş gibi de mutlular.

Adada normal bir restoranda en ucuz balığın kilosu 100 Euro. Arkadaşım, “Mütevazi bir yemek yiyelim diyerek sahilde bir restorana oturduk, bir risotto ve ravioli makarna ile iki biraya 150 Euro hesap gelince üç öğün teknede kendi yemeğimizi pişirme kararı aldık’’ diyerek bir daha Mikanos mu? Tövbe, dediğini ekliyor.

Bütün bu dinlediklerimden sonra şunu düşündüm. Maliye Bakanlığı hep kümesteki kazları yolacağına acaba biraz gazete sayfalarını karıştırıp hatta İstanbul sosyetesini yakından tanıyan birkaç uzmanını Mikanos’a gönderse acaba İstanbul’un ödediği vergilerde biraz artış olur mu olmaz mı diye düşündüm.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN