Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Allah Razı Olsun" Belediyeciliği...

Yayınlanma Tarihi : 10 - 08 - 2015 : 08:59
“Çağdaş belediyecilik” bu mudur, değil midir kararsız kaldığım, ancak çok da yararlı bulduğum bazı belediye hizmetlerinden söz edeceğim. Ülke şartlarına vatandaş mağduriyetine ve muhtaçlığına göre bazı belediyeler, gerçekten insanı duygulandıracak belediye hizmetlerine imza atıyor. Örneğin geçenlerde Buca Belediyesi sosyal hizmet ekipleri, yardıma muhtaç, kimsesiz ve güçsüz insanların evlerine gidip dip bucak temizlik yapmışlar. Bu hizmeti alan yaşlı ve güçsüz insanların, bu hizmeti sunanlara ve düşünenlere nasıl içten hayır dulalar ettiğini o günden beri hep gözümün önüne getirmeye çalışırım. Arkasından benzer bir hayırlı hizmet haberi Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Onlar da ellerinde bulunan yardıma muhtaç insanlar listesine göre tüm evleri ziyaret edip, yaşlı, kimsesiz, belki de “kimli ama kimsesiz” bırakılmış güçsüz insanların evlerini pırıl pırıl hale getirmişler. Bundan daha güzel, daha içten bir “Allah razı olsun” hizmeti düşünemiyorum.
 
Kelepçe Vurulmuş Vicdanlar...
İzmir’in 30 ilçesi arasında bazı belediye meclisleri, zaman zaman olmadık tartışmalar yüzünden gergin anlar ve çıkmazlar yaşarken, Bornova Belediye Meclisi, seçim ve atmosferini ve parti kimliğini bir kenara bırakmış tam bir uyum içinde ilçe için hayırlı olacak her kararda birlik ve beraberlik içinde hareket ediyorlar. Bitmek tükenmek bilmeyen, oldukça da çirkin, seçilmiş insanların vicdanına, sağ duyusuna kelepçe vuran “parti baskıları”na rağmen...
50 binden fazla, çoğu gurbetçi üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan ilçede belediye ekipleri, evlerde fazlaya çıkmış ev eşyalarını toplayıp, öğrenci evleri donatıyor. İhtiyaç sahipleri için kurulan giysi bankaları ve daha niceleri derken bir de “Dost Market...”
Dost Marketi kısaca anlatalım: Hani hayır severler ve belediyeler ihtiyaç sahibi vatandaşa erzak paketleri dağıtır, içinden insanların ihtiyaç duymadığı ürünler de çıkabilir. Dost Market’te ise ihtiyaç sahibi, gıdadan temizlik maddesine, giysiden kırtasiyeye kadar 300 çeşit üründen dilediğini alır. İlki Bornova merkezde açılan marketlerden ikincisi Altındağ’da hizmet veriyor, dileyen vatandaş, Türk Kızılay’ı Bornova Şubesi aracılığı ile bağış yapabiliyor.
 
Oturum Ücretleri Dost Market Raflarına...
Dedik ya seçimi seçimde bırakmış meclis, uyumlu meclis, hizmet meclisi... Geçtiğimiz günlerde olağan toplantılarından biri yapılan Bornova Belediye Meclisi’nin CHP Grup Başkan Vekili İbrahim Ulaş Polat “Arkadaşlar....” demiş, “Bu oturum için aldığımız ücretleri Dost Market’e bağışlamaya var mısınız?” der. AKP Grup Başkan Vekili Fatih Taştan anında karşılık verir: “AKP Grubu olarak önerinizi destekliyoruz...”
Böylece 25’i CHP’li, 12’si AKP’li olmak üzere 37 Bornova Belediye Meclisi üyesinin son oturum ücretleri, Dost Market’in gelir hanesine kaydedilir.
Dost Marketler’i en çok önem verdiği projeler arasında sayan Başkan Olgun Atila mutludur: “Bu hayırlı projemize sahip çıkan tüm belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum...”
Ben de hepsini kutluyor ve kucaklıyor, ferdi imkanı olanların Dost Marketler raflarına daha fazla katkı koymalarını bekliyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN