Alper Çizgenakat'tan Ne İstiyorsunuz?

Çeşme’de yeni bir tartışma başladı.
 
Yıllardır Çeşme Alper Çizgenakat olarak bilinen hastane yeni binasına geçince adı Çeşme Devlet Hastanesi oldu. Elim bir kaza sonucunda Çeşme’de hastane olamadığı için hayatını kaybeden Alper’in ismini taşıyan hastaneden yıllar sonra adının silinmesi de tartışmaları beraberinde getirdi.  
 
Evet, yaklaşık 21 yıl önce Çeşme’de doğru dürüst bir hastane olmadığı için hayatını kaybeden rahmetli Alper için annesi Emine Hanım, başka anneler de ağlamasın diyerek, arkadaşlarıyla gönüllüler derneği kurdu ve Çeşme’deki hastanenin her türlü ihtiyacı için elinden geleni yaptı.
 
Geçmişte ben de bu derneğin sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak karınca kararınca destek verdim. 
 
Emine Hanım ile birlikte gönüllü arkadaşlarının gecelerini gündüzlerine katarak nasıl orayı dört dörtlük bir hastane yapmaya çalıştıklarını çok iyi biliyorum.
 
Evlat acısını her an içinde taşıyan bir anneye yıllar sonra böyle bir muamele yapılamaz. Yapılanlar ayıptır, günahtır en önemlisi de insanlığa sığmaz. Bu ayıp Emine Hanım ve arkadaşlarını yolundan döndürür mü, mümkün değil. 
 
Yıllar önce ailenin bir isteği olmadan hastaneye verilen bir isim nasıl olur da masa başında kendi bilmez birkaç kişi tarafından silinir? Bu iş bu kadar basit midir? Evlat acısı yaşamış ve başkaları da yaşamasın diye varını yoğunu gönüllü arkadaşlarıyla birlikte buraya adamış bir insana bunlar revamıdır.
 
Bugüne kadar Çeşme Alper Çizgenakat Hastanesi (benim için adı hep böyle kalacak) için devletin yapması gereken ama yapmadığı işleri ve yatırımları, Emine hanım ve gönüllü arkadaşları topladıkları yardımlar ve bağışlarla gerçekleştirmişler bu sayede de yüzlerce hayat kurtarmışlardır.  
 
Yanlıştan dönmek de bir erdemdir. Ben inanıyorum ki bu duruma İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak en kısa sürede el koyarak yanlışı düzeltecek ve geçmişte olduğu gibi yine yeni hastanenin ismi Alper Çizgenakat olacaktır. 
 
Bu konu ile ilgili geçen hafta açılan imza kampanyasına katılan herkesi de canı gönülden kutluyorum.
YORUM EKLE