Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yanık Ülke Bağları

Yayınlanma Tarihi : 07 - 08 - 2015 : 12:14
Hamdi Türkmen Pazar günkü yazısında “Yanık Ülke Bağları”nı çok güzel anlattı.
 
Geçen Çarşamba İzmir’den 18’de başlayan şarap tadım gezimiz “Kula Yanık Ülke“ tesislerinde saat 23’de sona erdiğinde gördüklerimizden hepimiz çok etkilenmiştik.
 
Ben özellikle dağa taşa milyonlarca lirayı hiç gözünü kırpmadan yatıran Anemon Oteller Gurubu Başkanı Sayın İsmail Akçura’yı kutluyorum.
 
Binlerce yıl önce Anadolu şarapçılığın en önemli beldelerinden birini yeniden canlandırdığı ve dünyanın en güzel üzümünü veren toprakları birbirinden değişik asma türleriyle buluşturduğu için de ayrıca tebrik ediyorum.
 
Şu anda 600 dönümde çeşitli şaraplık üzümlerden bağcılık yapılıyor. Hedef iki bin dönüm. Başta Aziz Kocaoğlu olmak üzere, Uğur Yüce, İsmail Sivri, Deniz Sipahi, Hamdi Türkmen, Ünal Ersözlü, Reşat Yörük ve ben tadımlarda iyi bir performans sergiledik sayılır.
 
Gecenin sürprizi Hamdi’nin de yazdığı gibi şaraptan anlamayanların kazanmasıydı. Benim için en güzel tecrübe sevgili Ünal’ı bir daha bu konuda takip etmeme kararı almam oldu.
 
Yolunuz Ankara’ya veya Ankara’dan İzmir’e doğruysa ve şaraba biraz meraklıysanız Kula yakınlarındaki Yanık Ülke’ye mutlaka uğrayın derim. Divlit Yanardağı yamaçlarında yetişen üzümlerden yapılan şarapların tadına bakın, hatta vaktiniz varsa bir gece burada konaklayın.
İnanıyorum ki yaşamınızın en romantik gecelerinden birini Yanık Ülke’de geçireceksiniz.
 
Bir teşekkürüm de o gece bize mehtap eşliğinde çok güzel Türk Sanat Müziği ziyafeti çeken Seher Dilmaç’a. Birbirinden güzel şarkılarıyla kulaklarımızın pasını sildi.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN