Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İnsanların Köpeklere Yaptığını...

Yayınlanma Tarihi : 07 - 08 - 2015 : 09:10
Hayvanseverler, özellikle bu dünyada kedilerin, köpeklerin de en az insanlar kadar yaşama hakkının bulunduğunu kabul edenler “Çivril Faciası” ile ilgili haberleri mutlaka okumuşlardır.
Dağdaki, bağdaki, koynumuzdaki, yanı başımızdaki gözü dönmüş teröristlerin kanlı, bombalı, yakmalı, yıkmalı “eylemleri”nden gözünü ve kulağını alamayanlar için kısaca tekrarlayalım:
Önceki gece sabaha karşı Çivril girişinde, bazı haberlere göre devriye gezen polis, bazı haberlere göre belediye zabıta ekipleri yol kenarında park halindeki 64 plakalı, metal kapalı kasalı TIR’dan köpek sesleri, inlemeleri geldiğini duyar.
TIR’ın kasa kapağını açan görevliler 50 kadarı sıcakta, havasızlıktan, açlıktan, susuzluktan ölmüş, geri kalanları da can çekişmekte olan 300 kadar köpek... TIR şoförünün ifadesine göre köpekler “Çivril hayvan barınağı yakınlarına boşaltılmak üzere” Uşak’tan yüklenmiş. Zavallı hayvanlara bu insanlık dışı muameleden, ağır suçtan sonra, Uşak Belediyesi’nden resmi bir açıklama gelmedi.
Ancak, Uşak Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nebahat Avcu’nun yerinde tespitleri var:
Uşak hayvan barınağı boş. Görevliler, hiç bir şey bilmediklerini söylüyor.
“Utanç kamyonu” Uşak’ta boş bulundu. Kapalı kasasında “taşınan” 250 kadar köpek de, kamyonun şoförü de kayıp.
Devlet, Belediye yetkilileri hakkında “hayvanlara kötü muamele”den suç durusunda bulundu.
Türkiye’de “hayvanlara kötü muameleyi, eziyeti önlemek” için çıkarılan kanunlar da, “yapanın yaptığını yanına kar bırakan” kanunlar arasında yerini çoktan almış durumda. Ortada bir suç var, emniyetten, polisten ses seda yok. Herhalde “elimizde bir şikayet dilekçesi olsa harekete geçeriz” diyorlardır.
Sorumlusu kim olursa olsun, yaşanan olay en hafifinden bir insanlık suçudur, Yüce Allah’ın insanlara emaneti olan dilsiz ağızsız hayvanlara kötü muamele de ağır utançtır. Bundan 2 yıl kadar önce sanayi sitesinde 25 kadar köpeğin kurşunlanmış cesetlerinin bulunması rezaletinin ardından yaşanan bu olayın, Uşak’ın vicdan sahibi insanlarını da derinden üzdüğünü biliyor, kent yöneticilerinin bu utancı silecek girişimlerde bulunmasını bekliyoruz.
 
“Hainler”nden Oy Beklemek...
 
Yerel seçimlerin üzerinden 1.5 yıl geçmesine rağmen, İzmir’in Menderes İlçesi’nde koltuktaki AKP’li Başkan Bülent Soylu ile, çoğunluktaki CHP’li belediye meclisi üyelerinin yıldızı bir türlü barışmıyor. Yasa gereği alacağı çoğu kararı belediye meclisinin oyuna sunmak durumunda olan Başkan, hep retle karşılaşıyor. Yaşananları basından ve hayli de yakından takip ettiğim kadarıyla, Menderes de “seçimin bittiği, ama çirkin siyasetin asla terk edilmediği” bir süreçten geçiyor.
Menderes’in bütününde ya da her hangi bir bölgesinde yapılacak bir hizmete ön yargılı, ya “parti politikası” olarak karşı çıkılmasını kabul etmek mümkün değil. Ancak, Belediye Başkanı’nın da her fırsatta çıkıp, kendisini onaylamayan CHP’li meclis üyelerini, son zamanların “salgın suçlaması” hainlikle itham etmesi de yenilir, yutulur, seçimle iş başına gelmiş sıfatlı birine yakışır durumda değildir.
Seçimlere daha 3.5 yıl gibi uzun bir zaman var. Başkan biraz dilini, eylemini ve söylemini yumuşatmazsa, parti rozetini gelecek seçimlere kadar bir kenara koymayı bilmezse, görülüyor ki “o hainler” bu “vatansever”e asla icraat yaptırmayacak, olan da hizmet bekleyen Menderesliler’e olacak demektir.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN