Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Temcit Pilavı - Stat

Yayınlanma Tarihi : 27 - 07 - 2015 : 17:18
Okurlar sıkıldı, konuyu devamlı gündeme taşıyan olarak bizler sıkıldık ama sorunun muhataplarının kılı bile kıpırdamıyor. İşi çözmesi gerekenler özelliklede iktidar kanadı milletvekilleri yıllardır demeç üstüne demeç vermekten başka bir icraat yapmadılar. 
 
Arşivlere şöyle bir göz attım gerçek anlamda stat konusu İzmir’in gündemine 5 Ağustos 2009 tarihinde girmiş yani bundan tam 6 yıl önce.
 
O günün İzmir Valisi Cahit Kıraç İzmir’de bir stat zirvesi yapmış. Kimler mi bu zirveye katılmış. Vali Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve o günün Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener.
 
O günden bu güne yıllar su gibi akıp geçti. İki genel iki yerel seçim geçirdik.
İktidarı, muhalefeti, tüm siyasiler atıp tuttular.
 
Gündemleri kalmayınca İzmir’in stat konusunu sarıldılar. Ama gerçekler bugün tüm çıplaklığı ile karşımızda, İzmir takımlarının kendi şehirlerinde maç yapacak bir statları yok.
 
Acı gerçeğe bakın ki şehrin vizyonu gelişeceğine geriliyor. Avrupa Şampiyon Kulüpler Finali veya milli maçlara talip olalım yazıları yazacağımıza, PTT Birinci Ligi takımlarımıza stat yapalım diyoruz. 
 
Bırakın uluslararası, ulusal hatta bölgesel düşünmeyi tamamen yerele hapis olduk.
 
Bu konuda 2011 yılından beri birçok yazı yazmışım. Hatta bir yazımın başlığı “Kına Yakın” .
Bugün tarih 25 Temmuz 2015. Önümüzdeki ay maçlar başlayacak ve İzmir takımları transfer telaşından daha çok stat telaşındalar.
 
Son 6 yılda başta Kayseri, Konya, Bursa, Trabzon, Samsun gibi şehirlere UEFA kriterlerinde statlar yapan iktidar İzmir’i stat konusunda çok yalnız bıraktı.
 
Bu yazıyı yazarken ajanslardan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Nükhet Hotar’ın bir açıklaması düştü. Hotar’’ İzmir’de stat yapılmasına sözde değil özde destek oluyoruz. ‘’ açıklaması inşallah bu konuda verilmiş son demeç olur da bizde yapım aşamasındaki stat haberlerini yazarız.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN