Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Yanıyor Serinlemek İçin Ne Yapmalı?

Yayınlanma Tarihi : 26 - 07 - 2015 : 10:36
Ben köpeklerimi elimden geldiğince serinletmeye çalışıyorum ama 24 saatte evde değilim ki. Olduğum zamanlarda bahçede serbest koşan köpekler için hortum en iyi çözüm. İyice ıslatmaya çalışıyorum. O zamanlar bir enerji geliyor, koşuyorlar, oynuyorlar, çimlere sürtünüyorlar falan bir yaşam enerjisi geliyor yani köpeklere. Fakat dediğim gibi ben yokken ve kuruduklarında da baygın baygın gölgede yatıyorlar. Düşün taşın ne yapabilirim derken, şöyle bir su birikintisi olsa onlar istediklerinde girip çıksalar diye düşünürken şişme havuzlar geldi aklıma ah patlatmadan girip çıksalar ne iyi olurdu ama alsam bile biliyorum ki sadece birkaç saat dayanır sonrada çöp olur gider boşa para yani.
 
Birkaç gündür bazen aklıma takılıyordu ne yapabilirim diye sağlam olsun yeter. Sonra aklıma geldi. Atlarda engel atlamada kullanılan ve atları suya alıştırmak mavi renginden korkmaması için ve suya alışması için kullanılan havuzlar var en fazla 2 parmak su doluyor ve mavi gözüküyor o kadar. Tabii bu benim için yeterli değildi fakat bu havuzları illaki de tüm binicilik merkezleri almıyor. Mesela Hollanda’ya yaptığım seyahatte bir binicilik okulu sahibiyle konuşurken o ürünlerin ne kadar pahalı olduğunu ve aslında ne kadar ucuza mal ettiklerini anlattı. Yarış öncesi engel nerede duracaksa oraya yapıveriyoruz dedi ve devam etti, toprağı biraz kazıyoruz mavi brandayla kaplıyoruz içine de su dolduruyoruz tıpkısının aynısı oluyor ve hakemlerden de onay alıyor dedi. Yani onlar 1-2 parmak su koymak için yapıyorlar bunu o yüzden  manej kumunu azıcık kazıyorlar ben de bahçeyi az daha fazla kazsam dedim. 
 
Kazdım güzel bir yayvan çukur oldu biraz yamuk yumuktu ama sağolsun Maya sayesinde ben kazarken o da kazdığı için daha da yamuk
oldu. Düzeltmesi uzun iş söyleyeyim. İstediğim çukurdan çok daha geniş bir çukur oldu en son elimde. Göz kararı yamuklukları doldurdum. Önceden kestirdiğim ki öyle çok maliyetli bir şey değil söyleyeyim, brandayı çukura yerleştirdim, kenarlarını da toprakla örttüm, su doldurdum içine benimkiler bayıldı. Hem çamur oldular hem ıslandılar bazen yan yana komple içinde yattılar bir pislik bir şamata görmeyin. Bu arada bu derme çatma havuzun içi pislikten görünmüyordu ama köpekler mutlu hiçte umurlarında değil. Zaten pismiş, temizmiş onlar için varsa yoksa oyun, serinlik zaten ilerleyen vakitte yanlardan su kaçıran havuzumun suyu baya azaldı. Her gün brandayı çıkartıp tekrar koymak gerekiyor baya zahmetli iş ama değiyor. 
 
Bahçesi olanlara tavsiye ederim. Olmayanların da illa evlerinde klima vardır evdeki köpekler içinde klima yeterli zaten onlar daha şanslı. 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN