Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Burçların En Lanet Huyları

Yayınlanma Tarihi : 22 - 07 - 2015 : 11:35
BEN HABER GAZETESİ 34.SAYI
 
 
 
 
 
 
Koç Burcu: Koç burcu insanları yaşamlarını ‘istiyorum’ sözcüğü üzerine kurmaya çalışırlar. İlerlemek, isteklerini çevresine kabul ettirmek onun en büyük mutluluk kaynağıdır. İşte tam da bu konularda hayal kırıklığı yaşarsa, gerçekten de karşınızda aniden parlayan, kızgın, sinirli bir kişilik görürsünüz. Bir de fazlasıyla sabırsızdırlar. Bu acelecilik onları, söyleyeceği sözün ve yapacağı davranışın nerelere varacağını düşünmeden hareket ettirir. Bir Koç’un dostu iseniz kolay kırılabilen biri olabileceğinizi bilin.
 
 
 
Boğa Burcu: Eğlenmeyi, yemeyi, içmeyi çok seven Boğalar yaşamlarını ‘yorulmayın ben korurum’ felsefesi üzerine kurmuşlardır. Doğum haritalarında ortaklık enerjileri Boğa olanlar, bir Boğa ile ortaklık kuracaklarsa şundan adları gibi emin olmalıdırlar ki; bir Boğa kolay kolay işinize, orijinal ve yaratıcı katkı sunmaz. Sıfırdan bir şey yaratma isteği azdır. Şöyle diyecektir; ‘E söyle bana neyi sağlamlaştırayım? Neyi koruyayım?’ Görüldüğü gibi bir Boğa gerçekleştirmekten çok hazır bulduğunu korur, kollar, sağlamlaştırır. 
 
 
 
İkizler Burcu: Birden fazla iş ile ilgilenmekten hoşlanan İkizler insanı, zekâsı ve güzelliğiyle daima dikkat çeker. İletişim becerisi onu kariyerinde ve aile yaşamında kendine özgü biri yapmaya yeter de artar bile. Adeta birer elçi olmak için yaratılan sevgili İkizler, insanlara veya konuşulanlara bakıp, kulak kesildiğinde içinde daima iki şıklı düşünme uyanır. O konunun iyi ve kötü yanlarını aynı anda kavradığı için karar vermekte çok zorlanabilir. Bir İkizler’e aşk, evlilik, iş vb teklif eden birini bu kararsızlık hali cidden strese sokabilir.
 
 
 
 
Yengeç Burcu: Aile yaşantısından büyük keyif ve haz alan sevgili Yengeçler yaşamlarını, ‘hissediyorum, o halde varım’ felsefesi üzerine kurmuşturlar. O kadar duygusaldırlar ki her hayal kırıklığına uğradıklarında, hayal dünyalarına gömülüp kalmaları muhtemeldir. Tutucu ve değişimi pek sevmeyen bir yanları da vardır. Özellikle ailevi ve kişisel değer ve inançlarına yönelik tehdit edici bir tutum ile karşılaşırlarsa ‘vay halinize’. Çok sinirli biriyle karşı karşıyasınız. Geçinmesi zor birine dönüşür. 
 
 
 
 
 
 
Aslan Burcu: Sevimli, insanlar için hep güzel şeyler yapmak isteyen sevgili Aslanların yaşam felsefesi ‘ben yaratırım’ iddialarıdır. Güvenilir, garantici yanları ile daima birlikte iş yapmak için cazip bir imaj veren Aslan insanı, verdiği emekler karşılığında bol bol övülmüyorsa, takdir edilmediğini fark etmişse hayal kırıklığı ile karışık iğneleyici sözlerini atlatmanız aylarınızı alabilir. Sizi çok kolay yok sayar. Size güvenmeyi bir kez bıraktı mı bir daha toparlayamaya bilirsiniz. “Ben” duygusu ile baş edebilecek misiniz bir Aslan’ın?
 
 
 
Başak Burcu: Titiz, disiplinli sevgili Başak insanları yaşamlarını, ‘ben daha iyisi için daima üretim’ felsefesi üzerine kurmuşlardır. Özellikle beden ve zihin gelişimi konusunda parlak zekâlarını doğru kullanmayı başarırlarsa, neleri başarabildiklerine inanamazsınız. Yaşamda bu kadar çok güzelliği borçlu olduğumuz Başaklar değişimden ve gençlerin fikirlerinden pek hazzetmezler. Hele de 40 yaş üstü iseler. Ruhları bin bir bilgelikle doludur ve siz hangi konuya el atsanız emin olun o konu hakkında da fikirleri vardır. Her şeyi çok bilirler. 
 
 
 
Terazi Burcu: Tüm yaşamını ilişkileri dengelemek üzerine kuran Teraziler yaşamlarını, ‘bana dengesi kaçmış ne varsa verin. Çünkü ben dengelerim’ felsefesi üzerine kurmuşlardır. Mantık ve duygular ile garip bir dansları vardır. Bu arabulucu Terazilerin zayıf yanları da var elbet. Örneğin bir Terazi’yi küstürmek gibi bir niyetiniz var ise; ona bağırın bu yeterli olacaktır. Para, mücevher ve pahalı şeylere ilgileri yüzünden fakir sevgiliyi terk edip zengin eşe giden Terazi sayısı az değildir. Sevgiliye zor bağlanır, çabuk ayrılır.
 
 
 
Akrep Burcu: Meraklı, çalışkan, amacına kitlendi mi gözü hiçbir şeyi görmeyen sevgili Akrepler tüm yaşamlarını ‘çözemediğiniz sırrınız mı var? Verin irdeleyeyim. Mutlaka sonuca varacağımdan emin olabilirsiniz’ bakış açısı üzerine kurmuşlardır. Sezgi gücüne hayran kaldığınız Akrep burcu söz konusu istediğini elde edememek olduğunda tam bir takıntılı kişilik özelliği gösterir. Karşısındakini bunaltır. Kırıldığında kin tutma becerisi ileri gidebilir. İntikam duyguları bazı Akrepleri ilişkilerinde çok zor durumlara düşürür.
 
 
 
Yay Burcu: Filozof, sportif, maceracı Yaylar yaşamlarını ‘Tanrı beni arzulamak ve arzularının peşinden koşmak için yarattı. Arzulamalı ve aramalıyım’ diyerek kurgular. Bir Yay daima iyi dost, iyi arkadaş arayışı içerisindedir. Ve daima bu dostlar gelip geçicidir. Yaylar insanlığa vizyon taşırlar. İşte bu muhteşem burcun karşısındakini çılgına çeviren öyle bir özelliği var ki o da şu; bir Yay daima ilk başta yapması gerekeni en sonda yapar. Ondan ilanı aşk beklemek sabır ister. Verdiği sözleri dalgınlıktan kolay unutan bir yanı olduğu söylenebilir.
 
 
 
Oğlak Burcu: Çalışkanlığı ile nam salan Oğlaklar tüm yaşamlarını, ‘yaparım, ederim, başarırım, hallederim, aşarım’ üzerine kurmuştur. İşinde, evliliğinde, aşk ilişkisinde, ailesinde daima ömrünün ilk yarısını az empati kurarak geçirme eğilimindedir. Çok eleştirilir. O mağdurdur. Siz haksızsınızdır. Birinin Oğlak insanlarına empatiyi artır demesi gerekir. Ne demek olduğunu anlarsa başarılı olur. Çünkü olgunlaşır. O kadar çok sonuç odaklıdır ki sonuca ulaşmak için elinin altındaki her şeyi kullanmaya çalışır. Ve bazen elinde olmadan yakınlarına onları kullanıyormuş duygusu verebilir.
 
 
 
Kova Burcu: Kaşif, insanlığı ileri götürmeyi misyon edinen Kovalara çok şey borçluyuz diğer burçlar olarak. Kovalar tüm yaşamlarını, kendine ve bizlere yenilik getirmek için yaşar. Öyle ki ‘bıktım bu eski fikirler, eski inançlar ve değerlerden. Bize yenilik lazım. Bunun için neler yapabilirim’ diyerek kurarlar. Bir Kova her ilişkiye bu bakış açısıyla yaklaştığı için keşfettikleri her şey onlar için sıradanlaşır ve yeni arayışlara başlarlar. Bu sebeple ilişkilerinde karşı tarafı daima terk edecekmiş duygusu verip partnerinin psikolojisini allak bullak etmeye çok meyillidirler. 
 
 
 
Balık Burcu: Duyguları, inançları, duruşları ile bize dünyanın kocaman bir oyun sahnesi olduğunu, bir illüzyonun içinde debelenip durduğumuzu hatırlatan sevgili Balıklardır. Onlar yaşamlarını ‘inanıyorum, inanmak istiyorum. Yoksa yaşayamam. İnanırsak başarırız’ bakış açıları üzerine kurmuşlardır. Balık insanı sürekli güvende olmak ister. Bu sebeple inanmadığı veya inancını yitirdiği ilişkilerden tasını tarağını toplayıp kaçar. Ortada kalırsınız. O kadar çok hayalleri vardır ki sizi heyecanlandırır. Ama iş uygulamaya gelince biraz hayal kırıklığı yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.
 
 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER
Reklam


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN