Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sandıktan “Kırmızı Çizgi” Çıkmadı...

Yayınlanma Tarihi : 15 - 06 - 2015 : 09:05
Yoğun gündemimiz, üzerinden henüz bir hafta geçmiş olan genel seçimlerden nasıl hükümet çıkacağıdır. Seçim kazanan 4 partinin sözcüleri, üzerine bir de “orta saha hakemi” konumundaki Cumhurbaşkanı’nın söylemleri arasındaki ortak noktasızlık, önümüzdeki günlerde ve aylarda ülkemiz insanını iyi şeylerin beklemediği konusunda büyük endişe duymama yol açıyor. Üzerine bir de, yaygın söylenti ve tahmin halindeki “her an her şeyi yapabilirler, her an her şeyi deneyebilirler”den beslenen senaryolar eklenince, yeniden uykularım kaçmaya başladı.
Bir de bunların üzerine “erken seçim” ya da “yeniden seçim” söylemleri ise, kesinlikle bu ülkenin insanlarına, yeniden meydanlara saçılacak verilerine, gençliğine, geleceğine, oyuna, tercihine yapılacak kötülükten başka bir şey değildir.
Siyasilerin, bir kere olsun kendi ve grup geleceğini ülke geleceği altına itmelerinin zamanı, güçlü bir koalisyonun, 12 yılı aşkın süredir iktidarda bulunan AK Parti’lilerin de söylemlerine katmaya başladığı bir “restorasyon hükümeti”nin derhal iş başına gelmesi, milli zorunluluk haline gelmiştir.
 
Seçim Meydanlarına Saçılan Değerler
 
Parti liderlerinin, ellerindeki kırmızı tebeşirleri, halk kendilerine “tek başına iktidar” hakkı verene kadar, ya da halkın bu anlamdaki tercihi olana kadar ellerinden düşürmenin zamanıdır. Seçim meydanlarında vatandaşa verdikleri sözlerin de “bizi iktidara taşırsanız...” şartlı olduğunu da akla getirince, ortaya aşılması mümkün olmayan engeller koyma hakkı olduğunu sanmıyorum.
Devamında da seçim meydanlarında verilen sözlerin hiç birinin önünde “bizi iktidar ortağı yaparsanız...”ın bulunmadığını da hatırlatmak isterim.
 
CHP, MHP ve “duyarlı vatandaş sorumluluğu” sayesinde arzuladığı sonucun üzerine çakabilmiş HDP yöneticilerinin, vicdan ve sorumluluk muhasebesinin yanında bir de “aklın gerekleri”ni önlerine koymalarının, “erken ya da tekrar seçim” söylemlerinin altındaki “akıl oyunları”nı da fark etmiş olmalarının zamanıdır.
 
Önümüzde tekrar tekrar seçimden, “birileri istediği sonuca ulaşıncaya kadar seçim”den çok daha önemli sorunlarımız var. Önümüzdeki sonuçların ortaya koyduğu “kafa karışıklığı tedbire dönüşmeden”, kırmızı çizgileri ertelenmiş bir koalisyona ihtiyaç var.
Ayrıca parti heyetleri, karşılıklı ziyaretlerle nabız yoklama turunu sürdürürken, üç veya dört partinin gelen başkanlarını doğudan bir masa etrafında buluşmasını, milli meseleleri açıklıkla ele almasının önünde ne gibi bir engel olabilir, gibi bir “sapık düşünce”nin bile sahibiyim.
50 yılını çok iyi hatırladığım bu ülkenin insanları olarak, şu bir türlü olgunluğa ulaşmamış siyasete çok ağır bedeller ödedik. Ülkemizin gençliğini, geleceğine, küçücük lokmasından kesilen vergilerin oy malzemesi, birilerine siyasi gelecek olarak, seçim meydanlarına saçılmasına kadar.
 
Onlar Artık “Özel Sınıf” Oldu..
 
Biz duyarlı ama çaresiz vatandaşlar olarak bu duygular, açmazlar ve çıkmazlar içindeyken “özen”le seçilmiş ve büyük imtiyazlarla donatılmış, içimizden 550 kişi, şu sıralar bizim asla tahmin edemeyeceğimiz güzel duygular, güzel planlar içinde. Artık onlar imtiyazlı vatandaş. Maaşlar 14 bin, emekli maaşları 8 bin, danışman, sekreter ve şoför emre hazır. Ayda, bu ülkede 30 gün çalışmanın karşılığı asgari ücretin iki katına kadar telefon fatura bile devletten... Trafikte “savulun... vekilim geliyor” durumu var. Yapabildiğin kadar hız, işleyebildiğin kadar trafik suçu cezasız... Bir de, müsaitseniz bir çok suçu işleyip, hesabını vermeme durumunuz var....
Lafı bağlayalım; siyasiler ve ve taraftarlarının gündemi ile normal vatandaşın gündemi bu güne kadar hiç örtüşmedi ve örtüşmeyecek de...
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN