Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yeni Kanunla Nice Seçimlere...

Yayınlanma Tarihi : 08 - 06 - 2015 : 09:43
Türkiye demokrasisi açısından hiç de umut vermeyen bir seçim döneminden sonra, hiç de adaletli ve demokratik olmayan, böyle olmadığı yaklaşık 30 yıldır tüm siyasiler dahil her kesim tarafından bilindiği halde uygulanan seçim sistemi ile bir genel seçimi daha geride bırakmış bulunuyoruz.
 
Devamında görünen “seri seçimler”in aynı kanunlarla, artık ülkemizi utandırmaya başlayan dünyanın “en yüksek seçim barajı”yla yapılmayacağına hem inanmak istemiyoruz, hem de tüm siyasileri daha demokratik, daha evrensel kriterlere uygun bir seçim kanunu hazırlamakla görevlendirmiş bulunuyoruz.
 
Seçim meydanlarında tüm pompalamalara rağmen, “temeli atılan ve sürekli her fırsatta bakımı yapılan ayrılık kanallarına”na rağmen, halkın sağ duyusunu kaybetmeye asla yanaşmaması, çeşitli hayal kırıklıklarına yol açsa da, ülkemizin birlik ve bütünlüğü açısından güven verici ve sevindirici bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
Siyasilerin her dediğini 24 saatte en az 48 kez tekrarlayarak ezberleten, hatta onların her diyeceğini bile canlı canlı yayınlarla karşımıza diken televizyon kanalları, üç aydır içimizi dışımızı siyasete boğdu... Diyelim, Edirne bilmem ne meydanında, “Edirne vaatleri” ile işlenmiş
bir siyasi miting, Ardahan’daki vatandaşın da televizyonuna taşındı.
 
“Bir ülke, ardı arkası gelmeyen seçimlerle bu kadar siyasete boğulmalı mı, siyaset insanların gözünün içine bu kadar sokulmalı mı?” diye düşündüğümüzde, doğal olarak medeni ülkelerdeki seçim sistemi, söylem ve uygulamaları geliyor.
 
İngiltere Seçimleri ve Biz
Örneğin çok yakın tarihte İngiltere’de bir genel seçim gördük... Geldi, geçti, seçilen seçildi, kaybeden kazananı kutladı, partisini devraldığı durumdan daha geriye götüren liderler tereddütsüz istifa edip yerini başka partililere bıraktı.
 
Seçim süresince ne İngiltere meydanları sarsıldı, ne de canlı yayın araçları seferber edildi. Bizim neslin göreceğini zannetmiyorum ama, bir gün meydan mitingsiz, meydan ve caddeleri siyasi parti bayraklarıyla panayır yerine çevrilmemiş seçimlerin bizim ülkemize de yapılacağı günler, geç de olsa bize de gelecektir.
Parti yöneticilerimiz, çok gürültüden, çok kirlilikten medet ummaktan kurtulmalı, aralarındaki bilmem ne yarışını bırakmalıdır. Seçimler gürültüsüz, kentlerin meydan ve caddeleri kirletilmeden de pek ala yapılabilir. Halkın önümüze koyduğu sonuçların, güç sahipleri tarafından bu ülke insanları hakkında en iyi olacak şekilde yorumlanması dileğiyle, tüm insanlarımıza güzel, kavgasız gürültüsüz, ülke doğrularının ve önceliklerinin ortaya konduğu günler diliyorum...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN