Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Akrep Türkiye Koalisyona Daha Yakın

Yayınlanma Tarihi : 05 - 06 - 2015 : 11:10
BEN HABER GAZETESİ 33.SAYI
 
 
 
Hangi burçta doğduğunuz, kişiliğiniz ve dünyayı algılama biçiminiz hakkında bize bilgiler verir. Ama daha dikkatli bakarsak aslında doğduğunuz gün en az ay kadar önemlidir. Kim olduğunuzu daha da iyi anlatır. Peki siyasilerin gezegenleri, karakterlerini nasıl yönetiyor? 
İşte siyasilerin doğdukları güne göre burç yorumları.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU AYNI GÜN DOĞDU. BU BİR TESADÜF MÜ?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu aynı gün doğumlular. Sizce bu tesadüf mü? Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu, 26 Şubat doğumlu. İkisi de Balık erkeği. Balık burcu, kişiliği gereği mücadeleci ve elde edene kadar her türlü kaynağı ve yolu arayan özelliğe sahiptir. Tek amacı somut değer yaratarak kendini gerçekleştirmektir. Zenginlik, servet ve mülk sahibi olmak temel arayışlarından biridir. Yaşam tecrübelerini geliştirmek için kendini ve muhataplarını riske atmaktan kaçınmaz. Duygularını genelde hızlı ve dışarıya aktardığı için sert ve riski göze alan öğretici olarak tanınır. Kendine ait olanı korumak ister. Sayın Erdoğan ve Sayın Davutoğlu işte bu sebeple kendilerinin ve temsil ettikleri kesimlerin sahip oldukları somut değerleri korumak üzerine siyaset yaparlar.
 
 
YAY ERKEĞİ KILIÇDAROĞLU
ELEŞTİRİYE HER ZAMAN AÇIK
Kemal Kılıçdaroğlu: 17 Aralık 1948 doğumlu bir Yay erkeği. Ve bugünde doğanlar tüm yaşamlarını iradelerini ortaya koyarak geçirirler. İradesinin gücünü herkese göstermek için mücadele ederler. İnandıkları uğruna tartışmak ve inatla mücadelesine devam etmek kişiliğinin en belirgin özelliğidir. Olgunluk ve pes etmemek adeta O'nun diğer adı gibidir. Gelebilecek her türlü eleştiriye “iyi de bunu yapmak zorundalar. Niçin yapmasınlar ki? Eleştirilmezsem ilerleyemem” diyen bir duruşları vardır. Bilmeyi çok sevdikleri için mutlaka dahil oldukları her grup, topluluk vb ne olursa olsun onlara kolayca bilgi aktarabilen birilerini hep bulurlar. Sayın Kılıçdaroğlu bu sebeple seçim zamanlarında yaptığı her şeyi eleştiriye açar ve bekler, bundan her zaman hoşlanmasa bile.
 
 
OĞLAK BURCU BAHÇELİ
HER AN TETİKTE
Devlet Bahçeli: 1 Ocak 1948 doğumlu bir Oğlak erkeği. Nerede kolay ulaşılamayacak bir hedef varsa mutlaka o hedefe 1 Ocak'ta doğanlar ulaşmak isterler. Bunu göze alabilecek kadar ileri giderler. İlişkide oldukları kişilere ve topluluklara şans, itibar, korumacılık, çıtayı daima yüksek tutmak konularında her zaman örnek olmaya çalışırlar. Kendilerine ait olan evleri, toprakları, mülkleri korumak için daima plan ve proje geliştirip, düşman sahibi olmadıkları dönemlerde bile sanki hep tehdit altındaymış ve her an tetikte olmaları gerekirmiş gibi bir duygu dünyasına sahiptirler. Sayın Bahçeli işte bu yüzden seçim vaatlerini bu temel bakış açısını baz alarak yapmaktadır.
 
 
 
KOÇ ERKEĞİ DEMİRTAŞ
TAM BİR LAF EBESİ
Selahattin Demirtaş 10 Nisan 1973 doğumlu bir Koç erkeği. 10 Nisan doğumlular topluluk çalışmalarına fazla düşkün ve yatkındır. Özellikle tam bir laf ebesidirler. Komik, eğlendiren, eğlendirirken düşündüren bir yapıları vardır. Yaşamdaki temel amacı içinde bulunduğu grup ve toplumun çıkarları için çalışmaktır. Özel hayatı pek olmaz. Daha çok zihinsel ve bedensel aktivitelerle aceleci tavırlar içersinde sempatik bir kişiliktirler. Sözlerini esirgemezler. İlerlemek ve gelişmek için destek almaktansa destek vermek onların en iyi bildiği iştir. Tüm hayatlarını problem çözmek ve arabuluculuk yapmak üzerine kurarlar, sabrı öğrenmeleri gerekir. Sayın Demirtaş işte bu yüzden seçim vaatlerini daha çok ülke olarak 'biz' kavramı üzerine oturtarak çalışmalar yürütmektedir. 
 
 
 
SİYASİLER ACI TECRÜBELERLE YÜZLEŞECEK
Türkiye Cumhuriyeti horoskopuna ilk baktığınızda 12. Ev İkizler Burcu olduğunu görürsünüz. Peki bunun anlamı nedir? Bu, 12. Ev horoskopun sahibinin gizli benliği hakkında bilgiler verir. Horoskop sahibinin ruhsal sağlığı hakkında bize çok şey söyler. Türkiye'nin yükseleni Yengeç burcudur. Yengeç burcu aile demektir. Ailenin sahiplenicisi demektir. Gerekirse bunu korumak için mantık dışı bir sürü riske girip, uzlaşmadan uzaklaşmayı göze alabilmek demektir. 12. Ev, horoskop sahibinin herkese gösterdiği yüzünün dayandığı ardında yer alan dayanaktır. Haritada 12. Evi iletişimin ve zekanın gezegeni Merkür yönetmektedir ve Ay buradadır. Özellikle Ay'ın Mars' a yaptığı kare açı, Türkiye’nin kendi içinde veya dış ülkelerle ilişkisinde, iletişim ve uzlaşı tam yolunda giderken alınganlıklar yaşayabileceğini anlatmaktadır. Ciddi iletişim problemleri demektir. Özellikle 11 Mayıs'tan bu yana etkisini gösteren İkizler burcunda Merkür retrosu bu durumu daha da kızıştırmaktadır. Seçim sürecinde siyasilerin günü birlik siyaset söylemlerinden uzak kalmaları gerekir. Siyasi partiler geçmişte halka vaat ettikleri ve yerine getirmedikleri her söz ile gerekirse acı tecrübelerle yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Türkiye geçmişte iletişim kuramadığı iç dinamikleri ile daha çok iletişim trafiği yaşayacaktır. Bu da onu koalisyon hükümeti kurmaya götürür.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN