Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Haziran ve Demokratik Olgunluk

Yayınlanma Tarihi : 05 - 06 - 2015 : 12:30
BEN HABER GAZETESİ 33.SAYI
 
 
 
Haziran ayı yazın gelişiyle birlikte farklı oluşumlarla belleklerimizde yer etti. Haziran Orhan Kemal'le Nazım'la ve arkasından gezi olaylarıyla bütünleşti. Artık bir ay değil, bir duruş ve anlayış tarzı olarak anılmaya başlandı. Şimdi de seçim maratonuna ev sahipliği yapmak için hazırlanıyor HAZİRAN. 
 
Son günlerde farklı düşünce biçimini benimseyen insanların kaygı içinde seçim sürecine katıldığını ve bu süreçte birbirlerine olan hoşgörülerini kaybettiklerini görebiliyoruz. Ekonomik kriz, yokluk ve işsizlik gibi sorunların ağırlığında seçime gidiyoruz. Ve bu seçim sürecinde komşumuzu, iş arkadaşımızı, hatta bakkalımızı, berberimizi bile farklı düşünce biçimini benimsediği için düşman ilan eder hale geldik. Seçim öncesinde düşüncelerini merak etmediğimiz can dostlarımız, alışveriş yaptığımız bakkalımız şimdi bizden farklı düşüncede olduğu için kızgınlık duyduğumuz insanlar haline geliverdi. Oysa demokrasi, başkalarının özgürlüklerine müdahale edilmediği ve farklılıklara saygı duyulduğu ölçüde geçerlidir. Herkesin tek tip elbise giydiği, aynı saatte kalkıp aynı yemeği yediği ve aynı düşüncelerle robot gibi hareket ettiği bir dünya düşünebilir misiniz? Seçim sonrası sonuç ne olursa olsun yüz yüze bakacağımız, hayatımızı devam ettirmek için ihtiyaçlarımızı karşılayacağımız, farklı düşünce yapısına sahip insanlarla aynı coğrafyada yaşayacağız. Farklı düşüncelerle bile olsa aynı kaygıları taşıyacağız. 
 
Seçim süreci bir umut, bir beklenti sürecidir ve iyi olanı daha iyi yapmak, kötü olanı değiştirmek için bir fırsattır. Bu seçimde kendi bildikleri doğrular eşliğinde hayatlarına yön vermek umuduyla ilk kez oy vermeye koşacak genç bir nesil var. Partilerin vitrinlerinde aynı ürünün farklı modelleri önünde bulunan seçmen kitle, seçeneklerden her birinin avantaj ve dezavantajlarını değerlendirip oyunu kullanacaktır.
 
Partilerin girişimleri ise bu geniş kitlenin psikolojileri üzerinde etki kurma işidir. Seçim psikolojisinin farkında olan davranışlar, toplumun hemen dikkatini çekmektedir. Bireysel gelişim, sosyal dönüşüm, demokratik olgunluk, dünyada bilinen en iyi haliyle yaşama arzusudur.
Seçim sonucu ne olursa olsun iktidara gelecek  partinin ömrü 5 yıldır. Oysa bizim farklı düşünce yapısına sahip komşumuz, arkadaşımız, hayatımıza yön verecek alışveriş yaptığımız kitle ile ömrümüz uzun yıllara yönelik. Hani derler ya yüz yüze bakmak için sebebiniz olsun! Ben de diyorum ki yüz yüze bakmak için HAZİRAN'ınız olsun.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER
Reklam


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN