Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yeni Babacan İzmirli Turhan

Yayınlanma Tarihi : 21 - 05 - 2015 : 11:55
M. İbrahim Turhan, İzmir için büyük kazançtır.
AK Parti, 2. Bölge Birinci sıra milletvekili adayı olan Turhan çok genç; 47 yaşında ama önemli bir ekonomist ve akademisyen.
Sonradan değil, üç kuşak dededen, babadan ve anadan İzmirli, Karşıyakalı.
İzmir Saint-Joseph Fransız Erkek Ortaokulu, Galatasaray Lisesi ve Boğaziçi işletme mezunu.
Uzatmayayım, AK Parti tek başına iktidar olursa, Davutoğlu büyük olasılıkla ekonomi yönetimini, İzmir Milletvekili İbrahim Turhan'a teslim edecek.
Turhan, yeni dönemin "Babacan"ı olacak.
 
Doç. Dr. İbrahim Turhan'ın hükümetle tanışıklığı 2004 yılında, Merkez Bankası Banka Meclisi üyeliğine seçilmesiyle başlamış.
Haziran 2006'da Para Politikası Kurulu üyesi olan Turhan, Mayıs 2008'de de Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına getirilerek, bir İzmirli olarak G-20 toplantılarına Türkiye’yi temsil etmiş.
Turhan'ın, eski adı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB)’na Başkan olarak atanma tarihi Aralık 2012.
İbrahim Turhan istifa edip AK Parti İzmir'den aday oluncaya kadar; İMKB, İstanbul Altın Borsası ve İzmir Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB)’nın birleşmesiyle oluşturulan Borsa İstanbul A.Ş.’nin kurucu yönetim kurulu başkanı ve genel müdürüydü.
 
 
İbrahim Turhan'ın İzmir ile ilgili ilginç saptamaları var.
Turhan'a göre, İzmir'in en büyük sıkıntısı, siyasi yapının yanlış kurgulanması.
"Nitekim" diyor, AK Parti İzmir 2. Bölge 1. sıra adayı İbrahim Turhan, ekliyor:
"Siyaset toplumun refahı için ortaklaşa çözüm yolları aramak için yapılır. İzmir’deki siyasi atmosfere baktığımızda ortaklaşa yaşamak için bir araya gelmiş insanların sorunlarına çözüm bulmak için değil de ideolojik ve kimlik üzerinden yürütülen ayrıştırıcı bir siyaset anlayışı görüyoruz. Herkes bilmeli ki, toplumun bir kısmını ötekileştirerek öcü gibi göstererek bir yere varılamaz..."
 
 
AK Parti İzmir Milletvekili adayı İbrahim Turhan'dan CHP'ye iki de ciddi eleştiri var.
Biri, Aziz Kocaoğlu'na, diğeri Kılaçdaroğlu'na.
Şöyle diyor:
"Seçimin başından beri Aziz Kocaoğlu aleyhine en ufak bir şey söylemedim. Kendisi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Bey ile sürekli kavga halinde. Ama biz İzmir’in sorunlarını çözmek için onunla birlikte çalışacağız, diyoruz. O da bizimle çalışmak zorunda. Kendisinin bu bilinçte olmasını bekliyorum."
 
 
"İzmir CHP’nin kalesidir söylemine katılmıyorum. Madem bu görüşteler şunu sormak istiyorum;
İzmir CHP’nin kalesiyse 4 milyonluk İzmir’de CHP’nin milletvekili adaylarının ilk sıralarında neden 4 tane İzmirli aday yok?
Bakın ben İzmir’de doğmuş burada yetişmiş üç nesildir İzmir’de yaşayan birisiyim. Gittiğim her yerde İzmir’i temsil ettim. Diğer siyasi partilerin listelerine bir bakın. İlk sıralarında bir tek İzmirli aday göremezsiniz.
İzmir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kaybedenlerin (Kemal Kılıçdaroğlu ve Zekeriye Temizel'i kasdediyor) rehabilite edileceği yer değil ki?"
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN