Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vur Abalıya-Aziz Kocaoğlu

Yayınlanma Tarihi : 15 - 05 - 2015 : 14:30
Bugünlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na takıntısı olanlar ellerine satırı almışlar ha babam, de babam Başkan’ı doğruyorlar.
 
Aziz Bey’i seversiniz, sevmezsiniz. İcraatlarını beğenir, beğenmezsiniz. Vizyonunu tartışabilirsiniz. Bunların hepsi bardağa bakış açınıza göre değişir.
 
Kocaoğlu’na 11 yıllık görev süresince zamanı geldi ben de çok ağır eleştiriler yönelttim, zamanı geldi güzel yaptığına inandığım projelerini de alkışladım.
 
Bunları şunun için yazıyorum; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir gezisi sırasında Aziz Bey’in gösterdiği tavır, duruşu ve tören deki konuşması çok ağır bir şekilde eleştiriliyor.
 
Yukarıda yazdığım gibi Aziz Başkan'ın icraatları ile ilgili her şeyi söyleyebilirsiniz ama devlet terbiyesine tek laf edemezsiniz. 11 yıldır bu şehre ne zaman Başbakan, Cumhurbaşkanı ve bakan gelse Kocaoğlu bir devlet adamı olarak onları saygıyla karşılamış ve uğurlamıştır.
Böyle yapması da doğaldır. Çünkü Belediye Başkanı seçildikten sonra yalnız CHP’lilerin değil tüm şehrin lideri ve temsilcisidir.
 
Aziz Bey’in, Cumhurbaşkanı’na karşı hem belediyedeki tavırları ve saygısı hem de törende yaptığı konuşmadaki üslubu makama verdiği önem ve değerdendir.
 
Bu yaşananları CHP’liler bir mağlubiyet ve teslimiyet, AK Partililer de bir zafer gibi yorumlama hakkına sahip değillerdir. 
 
Bazıları sosyal medyada Çakmur’un merhum Cumhurbaşkanı Özal’a koyduğu tavrı gündeme getirip “Özal İzmir’e her geldiğinde Çakmur şehri terk ederdi” hatırlatması yapmışlar.
 
O günleri hatırlayanlar Türkiye çapında Çakmur’un ne kadar olumsuz eleştiri aldığını da çok iyi anımsayacaklardır.
 
Aziz Bey’in Cumhurbaşkanı’nın ziyaretinde sergilediği üslup bana göre doğrudur.
 
Bugün o koltukta Tayyip Bey vardır ama yarın bir başkasının olması çok doğaldır. Eğer başta belediye başkanları olmak üzere sorumluluk ve yetki sahibi kişiler kendi dünya görüşleri ile örtüşmeyen bu tür makamda oturan insanlara tavır alıp saygısızca davranırlarsa ilerde telafisi mümkün olmayan olaylara yol açmış oluruz.
 
Örnek mi? 4 yıl sonra o koltuğa ulusalcı bir aday seçildiğinde, Ak Partili bir belediyeyi ziyaret etmek isteyen o günkü Cumhurbaşkanı’na, AK Partili Belediye Başkanı da ters bir davranış biçimi sergilerse bugün Aziz Bey’i eleştirenler o gün ne diyecekler çok merak ediyorum.
 
Unutulmaması lazım ki, kişiler geçici, makamlar kalıcıdır. Tayyip Bey’den önce koltuğa 11 tane Cumhurbaşkanı oturdu.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN