Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hangi Burç Nasıl Kilo Verir?

Yayınlanma Tarihi : 12 - 05 - 2015 : 12:47
BEN HABER GAZETESİ 32.SAYI
 
 
 
 
 
 
 
 
Koç Burcu: Bir Koç kilo alıyorsa burada mutlaka önemli bir konu vardır. Çünkü bu kadar, hızlı, atik, enerjik, hareketli bir burcun kilo alması zahmet gerektiren bir şeydir. Bir Koç çok kilo aldım diyorsa mutlaka işi, eğitimi vb konular yüzünden hareketi kısıtlanmıştır. Eğer bir sağlık sorunu yoksa kesinlikle içindeki o büyük enerjiyi akıtacak fiziksel bir aktiviteyi hayatının bir parçası haline getirmelidir. Abur, cubur seven Koçlar en azından gece yemeyin bari.
 
 
 
 
Boğa Burcu: Yemeyi bu kadar seven bir burç elbette hızlı bir şekilde kilo almaya yatkın olur. Ve ne mutlu ona ki kararlı olursa kısa zamanda bir o kadar hızlı da kilo verebilmektedir. Bir sabitleyemez şu kilosunu. Boğalar gün içerisinde yeterince kaliteli su tüketmeyi öğrenir ve öğünlerinin sayısını arttırıp, miktarını azaltırlarsa kesinlikle sürekli tok gezerler. Metabolizma hızlanır ve kısa sürede sık ve azar azar beslendikleri için kolay kilo verirler.
 
 
 
 
İkizler Burcu: İkizler yemek yemeye pek düşkün tipler değildirler. Hatta zaman zaman kilo alırlarsa mutlaka psikolojiktir ve çoğunlukla ödem ve şişliği kilo sanırlar. Bu yüzden diyete başladıklarında kolayca kilo verdiklerini düşünürler. Oysa giden şişlik ve kilolarca sudur aslında. Yağlı vücudu olan bir İkizler mutlaka Psikolog eşliğinde kilo verme programına girmelidir. Çünkü kilo alışı psikolojiktir. Gece yeme alışkanlığı İkizlerde pek görülmez. Komik, eğlenceli ilişkiler onu tok tutar.
 
 
 
Yengeç Burcu: İşte iyi ve kaliteli yemekten anlayan bir burç Yengeç. Kaliteli yerler ve kilolu olacakları anlamına gelmez. Kilolu Yengeç daima yemek saatini yoğun iş temposundan dolayı tutturamayan Yengeç’tir. Yengeç'in ilk öğrenmesi gereken hangi saatte hangi besinler yenir olmalıdır. Mutlaka yeşillik ve bol su tüketmeyi öğrenmeliler. Asitli içecekleri genç Yengeçler çok sevebilir. Yaş ilerleyince vazgeçerler. Yengeçler en çok kabızlık sorunu yüzünden kolay kilo alır. Bu problemi bol sıvı tüketerek kolayca yenerler aslında.
 
 
 
Aslan Burcu: Birçok Aslan, çok kızdığında, öfkelendiğinde, planları yolunda gitmediğinde, arzuladığı lükse ulaşamadığında moral bozukluğundan dolayı genelde kilo alır. Aslanların kilo almaması için öncelikle çalışkan kimliklerini öne çıkarabilmeleri ve takdir toplamaları şarttır. Bu ihtiyaçları düzenli karşılanan bir Aslan kolay kolay kilo almaz. Kilo vermenin en kolay yolu onlar için gece yemelerini bırakıp, bol bol egzersiz şarttır.
 
 
 
 
Başak Burcu: Başak insanı en çok iki temel davranıştan dolayı kilo alır. İlki ailecek yemek saatine dikkat ettiği için aile geç saatte yemek yiyorsa mutlaka onlara uyar ve enerji biriktirir. Bu huyundan vazgeçmez. İkincisi kendini maddi anlamda güvende hissetmediğinde kolayca kilo alır. Örneğin çok çalışıp emeğinin karşılığını alamadığını gören, iflas eden ve bunun gibi kayıplar yaşayan Başaklar mutlaka güçlü olmalıyım duygusuyla enerji biriktirerek kilo alırlar. Mutlaka doğru saatte yemek yemeyi öğrenmeli ve bir Psikolog eşliğinde kilo verme sürecine başlamalıdır.
 
 
 
Terazi Burcu: Terazi hoş sohbet, dostluk ortamlarında iştahı açılabilen biridir. Ve genelde böyle ortamlarda olmaya bayılır. Haliyle iştahı açıktır. Bir Terazi kilo almışsa mutlaka seviyor ve sevgisinde arzu ettiği dengeyi kuramıyor ve az sevildiği duygusuna kapılıyordur. Kaybetme korkusu tüm bunlara eşlik ederse Terazi kilo alır. Ve bu hayatta bir Terazi'ye kilo verdiren en büyük teknik diyetler değil düzenli yapılan ve bir yaşam biçimi haline getirilmesi gereken egzersizlerdir. Her Terazi sporcu olacak diye birşey yok; ama mutlaka her gün egzersiz şart. Kolayca kilo kontrolü yapar.
 
 
Akrep Burcu: Bir Akrebin yaşam enerjisi ve cinsel gücü çok fazladır. Mutlaka bu temel ihtiyaçlarını kolayca dönüştürebilmelidir. Eğer bunu yapacak fırsatı olmazsa mutlaka kilo almaya başlarlar Akrepler en çok kendilerine kızan ve yine en son kendilerini cezalandıran tiplerdir. Bir Akrep bir şeyle baş edemediğinde susup içine atarsa ya aşırı kilo alma eğilimine girer veya mutlaka bedeni çok zayıflar. Bu sebeple beslenmesini düzenleyici diyet programlarına başlamadan önce Psikolojik destek almaya başlamalıdır. Eğer Psikolojik destek ile beraber kilo verme süreci başlamıyorsa o zaman bir uzman eşliğinde egzersiz ve doğru beslenmeyi öğrenebilir.
 
 
Yay Burcu: Enerjisi o kadar yüksektir ki spor yapamasa bile sürekli hareket halindedir. Sürekli bir şeyler yapar, dinamiktir ve mutlaka yürür. Bir Yay kilo alıyorsa beslenme bozukluğundan ziyade psikolojiktir. Onu yaşamında ideallerine yürürken engelleyen birileri ya da şartlarla karşılaşmıştır ve bir türlü baş edemediğini düşünmektedir. Bazı Yaylar hayal kırıklıklarını uzun süre bazı bağımlılık gerektiren ürünlerde bulmaktadırlar. Kilo alış sebepleri bu da olabilir. Bir de Yayların uyku saatlerini bir türlü düzenleyemedikleri geceleri olur. Yorgunluk ve az uyku da onlarda kilo yapar. En az 7 saat uyku, düzenli egzersiz, psikolojik destek onların kolay kilo vermelerini sağlar.
 
 
Oğlak Burcu:  İnatçı, hedefine ulaşmak için çok çalışan bu çalışkan burç daha çok hırs yaptığı konularda hayal kırıklığına uğradığında kilo almaya başlayabilir. Hayal kırıklığına uğrayan bir Oğlak gece aşırı yemeye başlar. Hatta çok güzel yemek yapabildiğini keşfetmişse tüm ruhunu lezzet ile doyurur. Kilo alışı çoğunlukla acı, korku ve kaygı yaşadığında kendini iyileştirmek için yaşam enerjisi yani lezzet biriktirme ile olur. Oğlak depresyondaysa kolay kilo alır. Oğlaklar mutlaka Psikolog desteği alması gereken gruptadırlar. Yoksa kısa süreli kilo vermeler ve ardından kat be kat fazla kilo almalar onu çok yorar. Egzersiz sevmezler pek; ama mutlaka bol su içmeli ve hipnoterapi seansları almalılar.
 
 
Kova Burcu:  Bir Kova yaşamında aldığı sorumlulukların çok olduğunu düşünmeye başlamışsa kilo almaya başlıyor demektir. Kovalar yeme içmeye dost meclisinde iseler düşkündürler. Kilo alma sebepleri beslenme değildir çoğunlukla. Aşırı sorumluluk almak, bir problemi çözememek veya baş edememek, ekonomik yetersizlikler, hayal kırıklıkları bir Kovaya kolayca kilo aldırır. Beslenmesini genelde bu ruh halleri bozar ve kilo alır. Kovaların özellikle kadın erkek ilişkilerindeki hayal kırıklıkları onların kolayca kilo almalarına yol açar. Bu sebeple bir Kova kilo vermeye çalışırken kendi başına çaba sarf etmemelidir. Duygusal açlıklarını giderecek egzersiz, Psikolojik destek, hipnoterapi, meditasyon vb yollara başvurarak hareket etmelidir.
 
Balık Burcu: Eğer bir Balıksanız ve kilo almışsanız bilmeniz gereken ilk şey siz mutsuzsunuz. Bir Balığa en çok mutsuzluk kilo aldırır. Bu sebeple spor salonu vb aktiviteleri yarıda bırakmanız normal. Çünkü siz hareketsizlikten kilo almıyorsunuz genelde. Kolay kilo vermek için morale ihtiyacınız var. Bunu karşı taraftan beklemek yerine kendi moralinizi kendiniz düzeltmenin yollarını arayın. Örneğin çevrenizde takdir toplamanızı sağlayacak, sizi biraz ünlü yapacak, size kendinizi eşsiz ve özel hissettirecek hobiler edinin. Sizi neler mutlu eder. Bir listesini çıkarın ve en kolay uygulanabilir olanları hayata geçirin. Mutlu olmaya başlayın, göreceksiniz zahmetsizce kolayca kilo vereceksiniz.
 
 
 
 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN