Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bu ''Zirve'' Başka Zirve

Yayınlanma Tarihi : 01 - 05 - 2015 : 13:38
Biraz takık adamımdır.
SİAD'lı, GİAD'lı SİFED'li derneklere, onların oluşturduğu federasyonlara, temsil ettikleri kurumlar ve iş insanları açısından değil, baş harfleri birleştirilmiş kurumsallıkları nedeniyle uzak dururum, "soğuk" yaparım.
Neden diye sormayın; bilsem söylerdim.
Amaaaaa....
Kısaltılmış adı yine böyle bir sivil toplum kuruluşu olan BASİFED; açılımı Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu'dur, İzmir için son yıllarda ihtiyaç duyulan bir "yaramıza" merhem olmak için kolları sıvayınca, zorunlu olarak "soğuk"tan çıkıp "sıcak" yapmaya karar verdim.
Sabah kahvelerimizi, pırıl pırıl üç genç sivil toplum kuruluşu başkanı, Levent Akgerman, Seda Kaya ve Fadıl Sivri ile yudumlarken, onların heyecanla anlattıklarını dinlemek benim için büyük keyif oldu.
Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu, İzmir Kültürpark Fuar Alanı'nda 7-8 Mayıs tarihlerinde bir "zirve" düzenliyor. Adı; Ortak Platform İş Zirvesi ve Sektör Tanıtım Günleri etkinliği.
Önemli bir girişim.
Bu sivil toplum kuruluşları, düne kadar Bremen Mızıkacıları gibi, hepsi ayrı ayrı telden çalan benzer toplantılar düzenlerdi.
Bu yıl ilk kez Federasyon Başkanı Levent Akgerman, akıl dolu bir girişimle iş zirvelerini ortak tek bir çatı altında birleştirdi.
Egeli iş insanlarımızın üyesi olduğu 10 dernek, bu etkinlikte "ilk kez" ortak bir zirve için kenetlendi.
 
İzmir'deki "zirve"nin amacı, Egeli firmaları dünyaya daha açık, üretimde teknolojiye hakim, katma değerli üretimler ve hizmetler için teknolojiye yatırım yapan küresel şirketlere dönüştürmek.
Zirve'nin kalbi, "Sektör Tanıtım Günleri" , katılımcı firmaların ürün ve hizmetlerini  tanıtma ve sergilemek için kurulacak "Mini Fuar"da atacak.
Ege B itici gücü olan KOBİ'lerin ağırlıklı olarak yer alacakları Sektör Tanıtım Günleri, özellikle üniversite öğrencilerine açık.
Böylelikle gençlerimiz bölgenin iş olanaklarını tanıma fırsatı bulacaklar.
Zirvede bir çok uluslararası fon ve özel yatırım firmalarının da katılacak olması, KOBİ'lerimiz için kaçırılmaz bir fırsat.
Hayırlısı olsun...
İzmir'in ve Ege'nin kalkınmasında yeni ufuklar arayan her kim olursa olsun, 7-8 Mayıs'ta Kültürpark'ta hazır olmalı.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN