Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kocaoğlu Sahaya İnecek mi?

Yayınlanma Tarihi : 01 - 05 - 2015 : 10:53
Yukarıdaki soruyu, bugünlerde İzmir’de siyaset ile biraz ilgilenen herkes birbirine soruyor. Kocaoğlu sahaya inecek mi?
 
Şu anki manzara, Sayın Kocaoğlu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Genel Seçim topuna girmiş değil. 15-20 gün öncesine gidersek Aziz Bey’in neden seçim çalışmalarından uzak durduğunu anlarız. Örnek mi, Milletvekili adayı Muhsin Kurt’un anlamsız, gereksiz ve yersiz çıkışı, Kurt’un söylemine fazla kulak asmayan Kocaoğlu’nun kırılmasa da incinmediğini kimse söyleyemez.
 
Bunun dışında CHP İl Başkanlığı’nın yaptığı hatalar. İzmir’deki tüm CHP yöneticileri şunu iyi bilsinler ki eğer bu şehirde CHP yüzde 50 ve üzeri oy alırsa bu başarıda onların pek bir katkısı yoktur. Yoktur kelimesinin altını bir kez daha çizerek yazıyorum ki iyi anlaşılsın.
 
Neden, diye sorarsanız, CHP Genel Başkan Danışmanı Veli Özdemir’in İzmir’i koordine etmek için kısa süre içinde acil olarak iki kez İzmir’e gelmesini gösteririm. Özdemir’in ilk gelişi ön seçim öncesi işleri koordine etmek, ikincisi de seçim çalışmalarını beceremeyen il yönetimine yol göstermek içindi.
 
Yine örnek vererek yazıya devam edeyim. Bir süre önce Seferihisar’da milletvekili adaylarını bilgilendirmek için toplantı düzenleniyor, bu toplantıya tüm belediye başkanları davet edilmesine karşı şu andaki mevcut milletvekilleri çağrılmıyor ve adeta dışlanıyor.
 
Daha bu örnekleri çoğaltmak mümkün, işte bu tip hatalar ve il yönetiminin Aziz beyi yok sayma tavırları ‘’fare dağa küsmüş dağın haberi yok’’ misali Büyük Başkan tarafından pek umursan masada Ankara’da ciddi endişe yaratmış durumda.    
 
Benim İl Başkanı Serter’e naçizane tavsiyem 2019’daki kendi adaylığını nasıl şekillendireceğini şimdilik unutup bu seçimlerde nasıl başarılı olurum onu iyi düşünmesi.
 
Bu şehirde CHP’nin seçilmiş bir numarası göz ardı edilerek bir seçim çalışması yapılamaz. CHP İl'de yaşanan bu durum aklıma bir fıkrayı getirdi. 
 
Adamın biri yola çıkmış uzaktaki komşu köye gidecekmiş bir süre yürüdükten sonra bir köylüye rastlamış ve gideceği köyün ne kadar uzakta olduğunu ve kaç saatte gidebileceğini sormuş.
 
Köylü adamın suratına bakmış ve bir cevap verememiş. Adam soruyu iki, üç defa tekrarlamış cevap alamayınca sinirlenerek yürümeye devam etmiş. Tam 5-6 adım atmış ki köylü ‘’2 saatte varırsın’’ demiş. Bunun üzerine adam “Ya baba ısrarlı sorularıma neden cevap vermedin” deyince köylü “Nasıl yürüdüğünü nereden bileyim, gördüm ve söyledim.’’ Cevabını yapıştırmış.
 
Kıssadan hisse; Aziz Kocaoğlu CHP İl Başkanlığı’nın Ankara’dan devamlı uyarılıp toparlanmasına daha fazla dayanamayıp ‘’buranın patronu benim’’ diyerek mutlaka sahaya inecektir. Ama bu da İl Başkanı için hoş bir görüntü olmayacağı gibi karnesine de kırık not olarak yazılacaktır.
 
Son not: Dere geçerken at değiştirilmez. 8 Haziran’dan sonra ne olur Allah bilir.
 
İZSİAD FARKI
Hasan Küçükurt, İZSİAD’ın ne kadar farklı bir sivil toplum kuruluşu olduğunu gösterip bir ilke imza attı.
 
İzmirli, işadamlarını Büyükşehir Belediye başkanı Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığında özel bir uçak ile Makedonya’ya götürdü.
Gezinin iyi ve başarılı geçtiğini üç gündür çıkan haberlerde okumuşsunuzdur.
 
Ben, Küçükkurt’u İzmir’de bir ilki başlattığı için kutluyorum. İzmir kabuğunu kıracak ise böyle organizasyonlarla bunu başaracaktır. Burada bir teşekkürüm de Sayın Kocaoğlu’na 24 saate sıkıştırılan gezide bir toplantıdan diğer bir toplantıya adeta koşarak gitti.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, İzmirlilerin başında olması başta Makedonya Başbakan’ı olmak üzere, Ulaştırma, Ekonomi, Tarım, Turizm ve Yabancı Yatırımlar Bakanı’nı çok etkiledi. Alınan ortak kararla iki ülkenin iş adamları Makedonya ve İzmir’de karşılıklı yatırımlar gerçekleştirecekler. 
 
İzmir’e daha fazla katkı koymak istiyorlarsa İZSİAD Başkanı Küçükkurt’u EGİAD ve ESİAD başkanlarının da örnek almasını tavsiye ederim.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN