Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tramvayımız Hayırlı Uğurlu Olsun...

Yayınlanma Tarihi : 25 - 04 - 2015 : 09:23
Bugün, İzmir toplu ulaşım tarihinin en önemli günlerinden biri... Kent içi ulaşımı rahatlatacak yaklaşık 22.5 kilometrelik iki tramvay hattının 9.7 kilometre uzunluğunda, 15 duraklı Karşıyaka Tramvay Hattı’na ilk ray döşeniyor. Sıra, halen hazırlıkları siren 12.6 kilometre uzunluğunda, 19 duraklı Konak Tramvayı’na ilk rayın döşenmesine gelecek.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi olanaklarıyla gerçekleştirilecek bu büyük yatırım için 376.6 milyon lira lık harcama yapılacak. Bir yerel yönetim bütçesi için büyük para.
 
Gönül ister ki; böylesine önemli bir projeye hükümet de destek çıksın...
Lafı bazıları için sevimsizleştirmeden biz tramvayımıza dönelim...
Tramvay projesinin gerçekleştirilmesini, sadece bu ulaşım aracını kullanacaklar için değil, tüm İzmir için önemli buluyorum.
 
Çünkü; zaten limitlerde dolaşan İzmir’in havası, seferdeki belediye otobüslerinin azalması ile daha az kirlenecek, kent içi trafik kısmen rahatlayacak...
 
 
BKM Haberlerini Boykot Ediyorum...
Hükümet yatırımlarından dile getirdiğim Bornova Kültür Merkezi (BKM) olayı yeniden aklıma geldi. Kentin göbeğinde yıllardır bekleyen yarım inşaatın bir türlü bitirilmemesi konusundaki eleştirilerime zaman zaman “müjdeli cevaplar” bile geldi. Hatta birisinde “Gençlerimize hayırlı uğurlu olsun” bile dendi.
 
Kimisinde “2015 yılı girmeden yeni ihale yapılacak” dendi, kimisinde ihale tarihi olarak 2015 Şubatı’nın ilk haftası verildi... 2015 Nisanı’nın sonuna geldik, hala ortada ihale mihale yok.
Onun için, konuyla ilgilenenlerden bir ricam olacak;
 
Lütfen bu yazıyı cevaplamayın, beni de boş yere umutlandırıp, insanlarımızı yanlış bilgilendirmeme yol açacak açıklamalar göndermeyin, zorlama tarihler vermeyin... İşi “Yalancı çoban” hikayesine döndürdünüz... “İzmir sıfatlı”lar olarak o yarım inşaatın yıllardır o kentin göbeğinde beklemesini içinize sindiriyorsanız, mesele yok...
 
Bugün 25 Nisan... 18 Mart 1915’te vatan savunucusu Osmanlı Kuvvetleri’nden denizde ağır darbe yiyen işgalci güçlerin, kendilerini toparlayıp 25 Nisan 1915’te Gelibolu Yarımadası kıyısına çıkarma yaptıkları günün 100’üncü yıl dönümü... Kutlamak isteyenlere kutlu olsun...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN