Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocuklar ve Burçları

Yayınlanma Tarihi : 24 - 04 - 2015 : 15:34

BEN HABER GAZETESİ 31.SAYI

 

 

Koç: Eğer evhamlı bir anne değil iseniz normal şartlar altında iştahlı, yemesine içmesine düşkün bir çocuktur. Sabırsızdır. Çok hareketlidir. Sürekli kendi isteklerine odaklıdır. Kendini çok önemseyen tavırları sizi şaşırtır. Koç bebeği veya çocuğunu uyutmak kolay değildir. Sürekli park, bahçelerde olmak ister. Birçok yaşıtından önce konuşmaya başlar ve başarma hırsı yüksek bir çocuktur. Başaramayacağını anladığında tüm vücudunu kasar ve dişlerini sıkar. Ne yapacağınızı bilemezsiniz. Genelde evde ve toplumda utangaç değildir. Arkadaşlık ilişkilerinde bolca aktiviteye gönderin. Özellikle ilişkilerde çıkan krizleri kolayca yönetebilsin diye Psikodrama kursu şarttır. Empatiyi öğrenmesini sağlar.

Boğa: Çocuğunuz bir Boğa ise; yemeğe düşkün, damak zevkine düşkün ve bunun için ağlayabilen biridir. O sıcak ilişkileri, samimiyeti, dostluğu çok sever. Alından hassas yapısı ona bağırıldığında öne çıkar. Sürekli oyun oynamak ister. Boğa çocuğu uykuyu sever. Uykusuz kalırsa çok huysuzlaşır. Her şartta uyur. Ağlamak, cıyak cıyak bağırmak yerine mızmızlanmayı çok sever. Kendisine dokunulmasından, masajdan büyük haz alır. Arkadaşları içerisinde popülerdir. Sıcakkanlılığı, yardımseverliği, popülerliğini besler. Çok hareketli bir çocuk değildir. O daha çok gözlem yapar ve seçtiği şey genelde en iyisidir.

 

İkizler: İkizler çocukları yemek yemeyi pek sevmezler. Anneleri endişelidir; ama gerek yok, rahat olun. O acıktığında yer. Ve kolay kolay düzenli beslenme saatleri öğretemezsiniz. Pes edin ve bunun yerine o ne zaman yemek isterse o zaman besleyin. Daha mutlu olacaktır. Kendi kendine ve kolayca uykuya dalamaz. Mutlaka anne veya babası o yatakta uzanıkken ona şarkılar söylemeli veya masal okumalıdır. Ritmik naif bir ses onu uykuya geçirir ancak. Çok meraklı ve berrak bir zihni vardır. Konuşma yeteneği güçlüdür ve kurallara uymayı pek sevmez. Özgürlük ister.
 
 
 
 
 
 
 
Yengeç: Çok değişken bir çocukla karşı karşıyayız. Anneler ve babalar Yengeç çocuklarını anlamakta bazen zorlanırlar. Bunda şaşıracak bir durum yoktur. O dünyayı hislerine göre algılıyor. Bu yüzden ona ne hissettirirseniz ona göre tavır takınıyor. Suyu çok severler. Kucağınızda sallanmaktan ve ninnilerle uyutulmaktan çok hoşlanırlar. İlgiye bayılırlar. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Sürekli sizi yanında isterler. Uykuya yalnız dalamazlar. Yengeç çocuğuna bir şey öğretirken disiplinli soğuk bir ses tonu ve davranıştan daha çok sevecen ve bedenine dokunarak naifçe öğretmek işe yarayacaktır. İştahı mutluyken iyidir. Mutsuzluk ondan iştah keser.
 
 
 
 
 
 
Aslan: Aslan çocukları etraflarında sürekli neşeli, hareketli, eğlenceli ebeveyn ve insanlar görmek isterler. Anne ve babaları tarafından herkesin içinde veya baş başa sürekli övülmeyi, onaylanmayı beklerler. Güneşli havalarda morali çok yüksektir. Böyle havalarda doğada oyunlar oynaması onun ruhunu besler ve geliştirir. Öğlen uykusuna en çok ihtiyaç duyan burçtur. Arkadaşlarına, kardeşlerine sürekli bir patron edasıyla emirler vermekten haz alır. Grupta emirlerine uyulan lideri oynamayı tercih eder. Oyunda sona kalmışsa, yenilmişse, başarısızlık hissetmişse işte o zaman huysuzlanır, ağlar ve gerçekten ebeveynlerine zor anlar yaşatır. Salonun ortasına bir oyun parkı kurun ve içinde dolanıp dursun.
 
 
 
 
 
 
Başak: Başak çocuğu çok hassas, kapı gıcırtısından bile etkilenebilen bir bebek ve çocuktur. Uyuması kolay değildir. Uykuya dalarken mutlaka ona eşlik edin. Yoksa huzursuz uyur, huzursuz uyanır. uykusu çok hafiftir. Sessizlik sağlayın. Kaba, sert konuşmalara karşı kendini kapatır, çekinir. Onunla daima kibar, naif, emir sesinden uzak ikna edici sevimli bir konuşma üslubu kullanın. Göreceksiniz daima sizinle uzlaşacaktır. Yabancılardan pek hoşlanmaz. Daima sevdiklerinin yakınında olmasını ister. Bu sebeple tatilde veya benzeri alanlarda az tanıdığı kişilerle baş başa bırakmayın. tedirgin olur ve çok üzülür. Titiz ve şüphelidir. Bu sebeple tavırlarını bazen yetişkin kişilerin tavrıymış gibi algılayabilirsiniz.
 
 
 
 
 
 
Terazi: Yemek yeme konusunda size hiç problem çıkarmaz. Tabi bir şartla! Ona bebekken yemeğini hep siz yedirmişseniz. Onu daima mükemmel hissettirmenizi bekler. Terazi çocuğu sürekli ilgi bekler ve ebeveynlerinin yüzüne sürekli bakar. Görmek istediği tek şey gülümseyen bir yüzdür. Kendisine bağırılmasından veya yüksek sesle konuşulmasından hiç hoşlanmaz. Mutlaka huysuzluk yapar. Konuşurken en çok sözcükleri söylerkenki ses tonunuza ve mimiklerinize odaklanır. Buna göre uzlaşır veya zıtlaşır. Onu eğlendirmek ve gerektiğinde dikkatini dağıtmak için aynaları kullanabilirsiniz. Giyim, moda, kozmetik dikkatini çekecektir. Ona kızarak öğretmediğiniz sürece her şeyi kolayca öğrenir ve sizi yormadan uygular.
 
 
 
 
 
 
Akrep: Akrep çocuğunu terbiye ederken dikkat etmeniz gereken en önemli ilk konu ona asla yalan söylemeyin ve onu kandırmaya çalışmayın. Çünkü bunu daha doğduğu ilk günden beri algılıyor ve unutmuyor. Aptal yerine konmak, küçükken bile herkesin içinde dalga geçilmek ondan büyük duygusal problemlere yol açar. Aldatılmaya, atlatılmaya, önemsenmemeye tahammülü yoktur. Akrep çocuğu kendisine kural konduğunu hissettiği ilk andan itibaren buna karşı çıkacak ve kullara uymayı reddedecektir. Sakin kalmak, ısrarcı olmamak ebeveynlere önerimdir. Nasılsa o davranışı yapacak ve bir mahsuru olmadığını bizzat deneyimleyecek. Yumuşak, naif bir çocuk değildir. Buna karşın çok tatlı, güler yüzlü, hareketlidir; fakat konuşmak ve uzun cümleler kurmak konusunda acelesi yoktur. Gözlemi sever. O bir şeyi daha ilk anda ya sever ya da sonsuza kadar sevmez. Israrcı olmayın.
 
 
 
 
Yay: Komik, hareketli bir bebeklik ve çocukluk geçirir. Çocukken en sevmediği şey ona sevmediği bir yemeğin zorla yedirilmesi ve sürekli ders çalışmasının söylenmesidir. Küçücük bedeninde kocaman aklıyla ebeveynini öyle bir işletir ki ruhunuz duymaz. Sporu, koşturmayı, açık havayı çok sever. Çabuk ısınır, çabuk soğur. İstikrarlı arkadaşlıktan ziyade eğlenceli ortamlar dikkatini çeker. Özgürlüklerine çok düşkünler. Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Ebeveynlerini zorlayan tarafları çok sabırsız olmalarıdır. Bunun ile baş etmenin en güzel yolu her gün saatlerce spor yapıp enerjisini akıtabileceği kurslar veya alanlara yönlendirmektir. Kolay konuşur, ilgiye bayılır. Çok yorulursa uykuya dalar. Zor uyuyan Yay çocuğu yoktur. Yorulmadan uyuyamayan Yay çocuğu vardır.
 
 
 
 
 
Oğlak: Düzenli yemek saatleri olması önemlidir. Her yemekten sonra kısa süreli uykuyu severler. Kırıldığında, kızdığında, öfkelendiğinde onu sakinleştirmek kolaydır. Geç konuşur. Öğrenme konusunda ağır ve emin adımlarla ilerler. Çok çaba sarf eder ve çok çalışkandır. Yabancılardan pek korkmaz; ama onları en ince ayrıntısına kadar inceler. Özellikle Oğlak çocuğu için müzik öğrenme konusunda muhteşem bir araçtır. Öğrenmeyi müzik eşliğinde gerçekleştirmesini sağlarsanız derslerini veya bazı davranışları hatta konuşmayı bile kolayca başarır. Her oyunu oynamaz. Birçok arkadaştan oluşan oyun gurubuna katılmak yerine daha çok mücadeleci kimliğini yansıtan oyuncaklar ve oyunlar tercih eder.
 
 
 
 
 
 
Kova: Kova çocuğu kural ve disiplin konularında ebeveynini zorlar. Yemek yeme saatleri ve miktarı konusunda bir günü bir günün tutmaz. Bu onun doğasında vardır. yani şaşırtmak onun kanında var. Bu sebeple ona baskı uygulamayın. O mucit, kaşif, o icatçı çocuktur. Sürekli kimsenin, hiç bir çocuğun dikkatinin çekmediği ayrıntılara takılacak ve zekice sorularıyla sizi şaşkına çevirecektir. Oyun alanları genelde dışarısı olur. Onu daha çok müzeler, açık hava müzeleri, araştırma kulüpleri vb yerlere götürün. Evde icatlar yapmasına izin verin. Asla küçümseyip, eleştirmeyin. Aklından geçenleri söylemeye, dürüstçe kendini ifade etmeye bayılır. Yargılanırsa size olan güvenini kaybeder ve bir daha kendi gerçek fikirlerini size söylemez. Sosyal yaşamda aktif kaldığı sürece parlak zekası gelişir.
 
 
 
 
 
Balık: Bebekliği ve çocukluğu müzik sevgisiyle geçer. Balık çocukları müzik eşliğinde uyumayı, yemek yemeyi, bir şeyler öğrenmeyi çok severler. Müzik nazik ruhlarını yüceltir. Mutlaka sanata yatkındırlar. Onları sanat kurslarına yönlendirmek kesinlikle yapılması gereken ilk şeydir. Kendi başlarına ilham alarak öğrenmeyi taklit ederek öğrenmede bulurlar. Taklit ederek öğrenirler. Bu sebeple Balık burcu çocuğunuza bir şey öğretmek istiyorsanız ağzınızdan çıkan sözler terazi çocuğunun üzerinde bıraktığı etkiyi bırakmayacaktır. Çünkü Balık çocuğu söze değil işe bakar. Eğer ondan bir şey istiyorsanız bunu önce siz yaparak ona ispatlamalısınız. Örneğin düzenli olmasını istiyorsanız önce siz düzenli olmalısınız ki size bakarak sizi taklit etsin. Empatik bir çocuktur. Sizi çok kolay anlar. Sezgiler çok gelişmiştir. Bağlanma becerileri gelişkindir. Bu sebeple onu yokluğunuz ile tehdit etmeyiniz. Kaybetme korkusu yaşayan bir Balık çocuğunun özgüveni yeterince gelişemez.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN