Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vizyonsuzlar...

Yayınlanma Tarihi : 24 - 04 - 2015 : 12:28
Sözüm İzmir'de stat tartışmalarına katılan ve bize hakkımız olan UEFA kriterlerinde bir stat yapımı için kılını bile kıpırdatmayanlara.
 
Bir kez daha yazıyorum VİZYONSUZLAR. Lafım bize iki yakada da 15 bin kişilik statları layık görenlere, özellikle de bir ay sonra vekillikten ayrılacak İzmir milletvekillerine… 
 
Bizim önümüze 15 bin kişilik semt statlarını koyarak bizi avutmaya çalışanlar, çok iyi bakın ve anlamaya çalışın. Göztepe 2. Lig’de 25-30 bin seyirciye oynuyor. Bir düşünün bu takım 1. Lig’den sonra bir de Süper Lig kapısını aralarsa kaç bin kişi tribünlere gelir hiç hayal edebiliyor musunuz? Edemezsiniz. Sizin dünyanız o kadar geniş değil, olsaydı bize yıllardır 15 bin kişilik statları layık görmezdiniz.  
Aynı şekilde Karşıyaka ve Altınordu. Bu takımlarımız da Süper Lig’e çıkarsa ne yapacaksınız? Bu şehrin atanmış ve seçilmişleri İzmir’in son 10 yılını stat konusunda havanda su döverek harcadı.
 
İki dandik semt stadı için şehri ikiye bölüp, isteyen ve istemeyenler diye yaftaladınız. Ama size vizyonsuz sözü az bile… Türkiye'nin birçok şehri UEFA kriterlerinde 40-50 bin kişilik modern statlara kavuşurken neden İzmir'e yok sorusunu spordan sorumlu Bakan’a soramadınız. Sorsanız bile sesiniz gür çıkmadı. Ne şiş yansın ne kebap misali vaziyeti idare ettiniz.
 
Aklı başında insanların Atatürk Stadı’nın yerine 50 bin kişilik modern bir kompleks yapalım önerisine kulak tıkamak işinize geldi.
Şimdi önümüzde yeni bir seçim var. İzmir'in 26 milletvekilliğine aday partilerin hiç bir temsilcisinden stat konusunda tek bir cümle duymuyoruz. Ne de olsa İzmir takımları 500 kilometre uzağa maç oynamaya tıpış tıpış gidiyor!
 
Gözlerinizi açın, bu şehri yönetenler ve bu şehri temsil etmeye aday olanlar. Göztepe taraftarı daha şimdiden tribünlere sığmıyor. Onu çok yakında Karşıyaka ve Altınordu seyircisi takip edecek.
 
Etkili ve yetkililer, İzmir’in çözülecek birçok problemi olabilir ama bilin ki en önemli sorunlardan bir tanesi bu şehrin stat konusudur. Vaatler konusunda atıp tutmanın serbest olduğu bu günlerde stat konusunda palavra sıkmadan bize ne yapacağınızı açıklarsanız çok seviniriz.
Yok, hala 15 bin kişilik stat üzerinden bu şehirde siyaset yapacaksanız size söyleyecek kelime bulamıyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN