Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Siyasette İzan

Yayınlanma Tarihi : 21 - 04 - 2015 : 09:08
Siyasette izan kullanmak, cesaret göstermekten, çok ama gerçekten çok, daha önemlidir. Öyle önemlidir ki, rakibinizin siyaset ortamında yarattığı tesir alanına girer ve bir daha o dehlizden dışarı çıkamazsınız... 
 
Örneğin Tayyip Bey, başbakanlık döneminin orta yıllarında bu uygulamanın avantajını kullanır ve hep karlı çıkardı. 
Bu kez sistemin derinliğindeki bütün etkinlikleri Kemal Bey avucunda topladı ve hem karlı, hem haklı çıktı...
Eskiden Tayyip Bey konuşur, bütün liderler onu izler ve cevap yetiştirme telaşına kapılırlardı. Şimdi Kemal Bey konuştu: Başta Tayyip Bey de dahil olmak üzere AKP kadrosunun en kodaman unvanlı yetkilileri ona cevap yetiştirme telaşına kapıldılar.
Hemen yaylım ateşine başladılar. Siyasette, eğer verecek makul cevabınız yoksa hemen istihza lisanı kullanarak ne kadar üstün yetenekli siyasetçi olduğunuzu ispat dairesine girersiniz. 
Oysa istihza çemberi, en başta sahibini çevreleyip çengele asar. Kemal Bey’in konuşması karşısında AKP kadroları işte böyle kısır döngülü ve cevap yetiştirme telaşıyla, ikna edici cevap bulmakta zorlandılar.
 
Kemal Bey, CHP’nin seçim bildirgesini açıkladı. Başından sonuna kadar izledim. Kemal Bey, kavramları çok özenle seçiyor ve çok net tarifler veriyordu. Sözlerinde hiçbir tekrar gereksizliği yoktu. 
Siyasi anlam netti. Muhatap seçimi mükemmeldi. Her kavram, tam teşhis zenginliği taşıyordu. Kelimeler terbiyeli ve etkiliydi.
Öyle gemi güvertesi genişliğinde sahneler kurdurmamıştı. Elinde mikrofon bir uçtan, öteki uca koşuşan manzaralı tesir boşluğunu elinin tersiyle itip siyaset sahnesini, terbiyeli hitabet kürsüsüne dönüştürmüştü.
 
Artık siyaset liderleri anlamışlardır ki, kürsüyü doldurmak, meydanı boş bulmaktan çok daha önemli, hatta gerekli siyaset zeminidir...
Vaatleri açıktı. İşin gıllıgışı yoktu. Hedeflerin, gerçekleşme süreleri dengeliydi. 
En kısa siyaset döneminden, tam bir iktidar dönemine kadar nelerin yapılacağını ve gerçekleştirilme sırasına göre açıklamalarını aktardı. 
Bazı silkeleyici öneriler getirdi: Örneğin, “YÖK’ü kaldıracağız” iddiası bunların başında geliyordu.
Şimdi siyaset sahnesinde Kemal Bey ciddiyeti dikkat çekecektir.
Başbakan Davutoğlu, başbakan yardımcıları, Ak Saray destekli meydan mitingleri ve etkili eski ve yeni içişleri bakanları, AKP siyaset modeli için neleri ileri sürerlerse sürsünler, ön seçimden geçmemiş listelerle siyasete meraklanmanın etkili olamayacağı görüldü.
 
Bir de Kemal Bey’e benim önerim var.
Sayın genel başkan on yıl süreyle aksamadan uygulanmak üzere, her yıl 100.000 (yüz bin) öğrencinin Avrupa’nın ve Amerika’nın en seçkin üniversitelerinde devlet hesabına eğitime gönderilecekleri bir programa başlanacağını halka anlatabilirsiniz.
 
Böylece on yılda bir milyon yetişkin kadro yaratmış ve devlet hizmetine hazır hale getirmiş olacaksınız.
Ülkemizin ne kadar iddialı bir kadro ile cumhuriyetin yüzüncü yılına hazır olduğunu halka teklif ediniz ve nasıl takdir toplayacağınızı görünüz...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN