Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eveleme Geveleme

Yayınlanma Tarihi : 15 - 04 - 2015 : 13:17
Türkiye’nin en önemli baş ağrılarından biri “Ermeni Tehciri”dir...
Her vesileyle gündeme getirilir. Dünya kamuoyu harekete geçirilir. Toplumsal etkisi bulunan bütün kişisel ve kurumsal etkinlikler kullanılarak, Ermeni ırkı etrafında bir katliam iddiasıyla, dünyanın harekete geçirildiği bir fırtınalı hafta yaratılır.
Bugüne kadar bu ispatsız iddiayı, kindarlığın bayrağı haline getiren Ermeni siyasal etkinliği, özellikle Amerika’daki lobilerinin tesirini kullanarak olayı, her yıl bir intikam iddiasının tarihi ve mistik değeri haline dönüştürür.
Bu işi de çok başarılı biçimde sürdürür...
*
Türkiye de bu iddialar karşısında sürekli savunmada kalarak adeta suçlu gibi gösterilme tuzağının içindeki pislikleri ortaya dökse bile başarılı bir sonuç sağlayamaz. 
Olayın aslı bir iki tarih dergisinde birkaç sayfa içinde özetlenerek savunma yapılır. Ama bunların hiçbirisi (bırakınız uluslar arası zeminleri) ulusal alanda bile etkili sonuçlar sağlamaz. 
Sonra her yıl kendini tekrar eden bu vodvil rafa kaldırılır. Ve gelecek sene, yine aynı günler yaklaşırken aynı senaryo, neredeyse aynı dekorlar içinde sergilenir.
*
Ermeni cemaatinin ve değişik zeminlerdeki diyasporasının takındığı tavrın herhangi bir değişik iddiası var mı diye bakarım. Derinlikli olarak okurum, incelerim. Acaba yeni ve makul bir yeni iddia var mı diye derinleşirim.
Bugüne kadar bu bahiste en isabetli teşhisi, 15 yıl önce dönemin en önemli siyaset temsilcisi olan cumhurbaşkanı Demirel yapmıştı: “Tarihten husumet çıkarılamaz” sözleriyle makul tartışmanın ölçüsünü ve zeminini belirlemişti.
O günden bu yana, makul ve inandırıcı bir ilave görüş geliştiremedik. 
*
Bu yıl bu yersiz ve densiz beyan fırtınasına bir dini lider de katıldı: Papa...
Sanki kendisine ait en önemli vazife buymuş gibi 1915 olaylarının yüzüncü yıl dönümünü vesile ederek, Ermeni Jenosidi adı altında, kendince tarih tespitçiliği görevi üstlendi.
Belli ki bir yaranma duygusu içindedir.
Ermeni çevreleriyle işbirliği içinde, zamanlamasını ustaca belirledikleri hassasiyeti dünya kamuoyuna sundular.
Biz ne yaptık?
Hiç!
Daha önce yaptığımızın aynısını tekrar ettik. 
*
Şimdi geleneğimize uyuyoruz ve Obama’nın ne diyeceğine bakıyoruz. “Jenosit /Soy kırım” deyimini kullanmaması için bütün uluslararası yalvarma makamlarını ve mercilerini harekete geçiriyoruz.
Obama “jenosit” demeyince derin bir nefes alarak dosyayı kapatıyor ve gelecek sena aynı günlere kadar rahatça gün geçirmeye başlıyoruz.
Bu uygulama bugüne kadar böyle sürüyüp geldi ve maalesef devam edip gidecek...
Yani, ne Ermeni diasporası, ne de Türk savunma mekanizmaları olayı sahte yörüngesinden çekip çıkarmanın makul yöntemini kullanmayacak... 
Sonra tekrar kamuoyunda haksızlığa uğramış çocuk muamelesiyle sıkıntımızı tekrarlayacağız...
*
Çünkü bu da bizim tarihi “eveleme / geveleme” geleneğimiz olarak her yıl kendini tekrarlar durur...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN