Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kılıçdaroğlu ve Dayatmacılık

Yayınlanma Tarihi : 13 - 04 - 2015 : 17:47
CHP’nin kontenjan adayları bu sefer de olmadı. CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili adayı Kılıçdaroğlu, İzmir’i çantada keklik gördüğü için dayatmacı yüzünü bize bir kez daha gösterdi.  
 
Şunu baştan yazıyorum ki; Bu sefer Kılıçdaroğlu’nun buradan aday olması bile partisinin bu şehirde oy kaybetmesini engelleyemeyecek. İzmirliler olarak bu şehrin sıkıntılarını, sorunlarını ve çözüm yollarını bilmeyen adaylara oy vermekten yorulduk. 
 
Maliye bakanlığı döneminde Türkiye’yi iyi yönetemediği hala hafızalardan silinmeyen Zekeriya Temizel’in İzmir’de ne işi var? Yıllardır köşesine çekilmiş, tarım ile uğraşan, şimdilerde yeni doğum yapan köpeğinin yavrularını ne yapacağını düşünen eski bakan İzmir’e ne katacaktır? Bilen biri, bize bir zahmet anlatsın.
 
İzmir’de evi bile olmayan, dayısının yanında iki ay kalarak İzmir Milletvekili olacak hanımefendi daha sonra İzmir’e kaç defa gelecek ve şehri ile ilgilenecektir? Bu dönem aday yapılmayan Mumcu gibi onu da Genel Başkan İzmir’e geldiği zaman ya göreceğiz veya görmeyeceğiz.  
 
Aytun Çıray ve Purçu hariç 4 adayın da doğru bir karar olduğunu düşünmüyorum. Zaten Kılıçdaroğlu da, kadın adayların İzmir ile pek ilgilerinin olmadığını düşünüyor olmalı ki, önce birinci bölgeden aday yaptığı Zeynep Altıok Akatlı ile ikinci bölgeden aday yaptığı Selin Sayek Böke’nin bölgelerini Akatlı’nın Bergama’da yakınlarının yaşadığını öğrenince değiştirmek ihtiyacı duydu. 
Kılıçdaroğlu neden İzmir’in yetişmiş insan alt yapısını kullanmaz, hatta dışlar bunu anlamak mümkün değil.  
 
CHP’nin bu dönemki kontenjan adayları da tıpkı 2011’de olduğu gibi İzmir ile bağları ya bizden kız almışlar, yani enişte durumu veya bazı akrabalarının burada yaşıyor olması, hepsi o kadar.
 
Hep söylediğimiz gibi Alsancak’tan yürüyerek Konak’ın yolunu bulamayacak vatandaşlar yine bizi Ankara’da temsil edecekler. Esnafa kim dokunacak, işadamı, sanayici ile diyalogu kim kuracaktır? 
 
Ama artık şu bir gerçek ki İzmirli bu kez dayatmaya oy vermeyecektir. Yerel seçimlerde kendini köşeye sıkıştırılmış hisseden İzmirli seçmenin şimdi alternatifi vardır ve bunu da sandıkta gösterecektir. 
 
Zaten İl Başkanı Bedri Serter de ithalleri nasıl savunacağını bilememiş. O kadar şaşırmış ki 90’lı yılların Maliye Bakanı ve iş dünyasına yönelik yaptığı olumsuz uygulamaları hala tartışılan Temizel’i yeniden müstakbel bakan olarak göstermiş. Eğer CHP İzmir’de Temizel’i muhtemel bakan olarak göstermeye devam ederse bu şehirde hiç ummadığı bir yenilgi alır ki bu da böyle biline. İzmirlilerin naftalinli sandıktan çıkmış adaylara hiç ihtiyacı yoktu. 
 
‘’Nereden Buldun’’ yasasının mucidi, Temizel’in eline Allah bir daha bu ülkeyi düşürmesin. AMİN….
 
SON SORU: CHP’nin şu anda mevcut olan 13 milletvekili sayısı bir veya iki eksilirse bunun siyasi sorumlusu bu şehirde kim olacak? Aziz Bey mi? Kemal Bey mi?  
   
   
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN