Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İthal Aday İstemiyoruz

Yayınlanma Tarihi : 20 - 02 - 2015 : 10:29
Bu başlıkta ve benzer bir yazıyı BEN HABER Gazetesi’nin Şubat sayısında yazdım. Adaylar belli oluncaya kadar da yazmaya devam edeceğim.
 
Özellikle CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu bu konuda İzmirlileri iyi anlaması lazımdır. Hele 6 tane adayı seçilmesi garanti sıralara kendisi yazacağı için de bize kulak vermek zorundadır.
 
Önceki gün İZTO Başkanı Demirtaş güzel bir açıklama yaptı ve ‘’Genel seçimlerde tanımadığımız ve İzmir’i tanımayan kişilere oy vermek zorunda kalmak istemiyoruz ‘’dedi. Yalnız Demirtaş’ın söylemesi yetmez. EBSO Başkanı Yorgancılar, Borsa Başkanı Kestelli, Esnaf Başkanı Mutlu, İZSİAD, EGİAD, ESİAD gibi tüm derneklerin yönetimleri ‘’İthal Aday İstemiyoruz’’  diyerek kesin açıklama yapmaları lazımdır. İzmir kamuoyunun hassasiyeti Ankara’da çok iyi algılatılmalıdır.
 
İzmir’in insan kalitesi ve potansiyeli bize gelen göçmen kuşlardan çok çok daha fazladır. Örnek mi istiyorsunuz; Erdal Aksünger. Emrehan Halıcı’nın CHP’den istifa etmesi üzerine Halıcı’nın partide yaptığı Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu kişi oldu. Şu anda bu görevi partisini yarı yolda bırakıp giden vekilden çok daha iyi bir şekilde yaptığına inanıyorum.
 
Ege Bölgesi’ndeki merkez sağ oyların CHP’de bütünleşmesinin adresi elbette Aytun Çıray'dır. Türkiye’nin her yerinde tüm esnaf teşkilatlarından büyük bir kitlenin CHP’ye olumlu bakmasında Mehmet Ali Susam’ın katkıları tartışılamaz. Aynı dönemde Alaattin Yüksel ve
Moroğlu İzmir adına birçok konuda iyi sınav vermişlerdir.
 
Ya göçmen kuşların başında gelen ve iki dönemdir İzmir Milletvekili olan Güldal Mumcu ve Rıza Türmen neler yapmıştır. Genel Başkanları İzmir’e geldiği zaman bile bu vekiller şehirde görülmemişlerdir.
 
Sayın Kılıçdaroğlu, bize Mumcu ve Türmen örneğinde olduğu gibi, otelde kalıp sonra da seçilip giden bir daha da yüzünü görmediğimiz adaylar göndermeyiniz. Hatta Türmen’i İstanbul, Mumcu’yu Ankara, Balbay’ı da tüm ailesinin yaşadığı Aydın’dan aday gösterirseniz yarattıkları havayla o bölgelerden birer milletvekili de fazla çıkarma şansınız olur.
 
Aklında İzmir’den seçilmek olan aday adaylarına şunu da söyleyeyim “benim eşim İzmirli ben enişte kontenjanına girerim, ben İzmir’den çok sık geçerim yolcu kontenjanına girerim, ben askerliğimi İzmir’de yaptım, ben Bodrum’a tatile giderken Adnan Menderes Havalimanı’na indim” gibi absürt gerekçeler artık geçerli değildir.
 
Tam Türkçesini yazıyorum maçanız sıkıyorsa, gidin doğduğunuz, büyüdüğünüz ve iş yaptığınız şehirlerden aday olun.
 
Kendi köyünden bir oy bile alamayanlar çantada keklik gibi gördükleri İzmir, İstanbul, Ankara’dan seçilip, hiç utanmadan kapağı Millet Meclisi’ne atmanın hesaplarını yapıyorlar.
 
Tekrar yazıyorum; Artık İzmirliler bu şehirde seçim süresince otelde kalan adayları istemiyor.
 
Geçtiğimiz dönemde özellikle CHP’de bu sıkıntı çok büyüktü.
 
Genel başkanlar İzmir’de hüsrana uğramak istemiyorlarsa bize göçmen kuş göndermesinler. İzmir’in insan yapısı, ithal aday olarak buraya gelenlerden kat be kat üstündür. Bu da böyle biline.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN