Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sanata Katkı Böyle Olur

Yayınlanma Tarihi : 30 - 01 - 2015 : 09:55
Geçen hafta “Bu sese kulak verin” diye bir tiyatro sanatçısının İzmir ile ilgili gözlemlerini yazmıştım.
 
Arda Esen ‘’yalnız tiyatroya değil İzmir’de sanatın her dalına sahip çıkın. İzmir diğer şehirlere benzemesin.’’ demişti.
 
Bu hafta çok güzel olaylar yaşandı. Önce, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a bir İzmirli olarak bir kez daha teşekkür ediyorum.
 
10 milyon lira gibi büyük bir yatırımla Türkiye’nin en büyük ve en yüksek sanat galerisini İzmir’de açıyor.
 
Danışma Kurulu Üyeleri; Doğan Hızlan, Hüsamettin Koçan, Habip Aydoğdu, Hanefi Yeter, Kemal Tufan ve Çerkes Karadağ ile birlikte basına verdiği yemekte, Sancak çok güzel bir cümle sarf etti. “Bir insan bu şehirde kazanıyorsa, sanatına, kültürüne destek olacak, yardım edecek ve yatırım yapacaktır.” diyerek, bundan sonrada bu tür yatırımlara devam edeceklerinin sinyalini verdi.
 
Bu konuda çok iyi çalışmalar yapan, Lucien Arkas ile birlikte Mesut Sancak’a da İzmirliler en azından bir teşekkür borçlular.
 
Darısı konuştukları zaman mangalda kül bırakmayan proje fabrikatörlerine ve cebinde akrep olan diğer İzmir’in mirasyedilerinin başına.
 
Not: Tiyatrolara destek için arayan İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt, İZSİAD bünyesinde bir tiyatro kurduklarını hem de İzmirli veya İzmir’e gelecek olan tiyatro kuruluşlarına destek vereceklerini onun için de makul projeler beklediklerini söyledi. Küçükkurt’u da bu duyarlılığından dolayı kutluyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN