Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gençlerle Gurur Duymak Lazım

Yayınlanma Tarihi : 23 - 01 - 2015 : 10:28
Pizza Venedik 36 yıldır bir İzmir klasiği olarak bizlere hizmet veriyor. Çok net söyleyeyim orada yediğim lezzetli pizzaları İtalya’da yiyemedim dersem olayı abartmış olmam.
 
Pizza Venedik’in kurucusu Günter Sezener çok şanslı babalardan. Hem oğlu Osman, hem de kızı Melodi baba mesleğini seçtiler ve çok iyi birer mutfak şefi oldular. On parmaklarından on ayrı lezzet akıyor.
 
Mesleklerini tam olarak yapabilmek için yurt dışında eğitim aldılar. Dört dörtlük usta olma yolundalar.
 
Her iki kardeş de dünyaca ünlü meslektaşlarını İzmir’ e davet edip hem onları Türk mutfağı ile tanıştırıyorlar hem de ünlü aşçıların elinden çıkan lezzetlerle İzmirlileri buluşturuyorlar.
 
Geçen gün 3 yıldızlı Michelin şefi Felice Sgarra’yı kente getirerek özel sunumlar yaptırdılar. Sgarrra değişik tatların aynı yemek içinde nasıl bir araya gelebileceğini bize özel olarak hazırladığı yemeklerle gösterdi. O tam bir mutfak starı. 
 
Osman, Melodi ve İtalyan Şef Sgarra ile yaptığımız sohbette gastronomi turizminin bir kentte neler katabileceğini bir kez daha anladım.
 
Keşke, bu kentte gençlerin hedeflerine yetişkinler de ayak uydurabilse de İzmir, kültür ve lezzetlerin buluştuğu bir şehir olarak Dünyada tanınsa.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN