Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Talihsiz Bir Şehir: İzmir

Yayınlanma Tarihi : 16 - 01 - 2015 : 10:11
Dünyanın en güzel şehrinde yaşayan İzmirliler olarak ne kadar şanslıysak bizi yönetenler açısından da o kadar şansızız.
 
Bu konuya birçok örnek verebilirim, son yıllarda yaşadığımız stat olayı bunun son ve en güzel örneğidir.
 
2014 sonunda oynanamayan Altınordu-Fenerbahçe maçı İzmir’in stat konusunda ne kadar zavallı duruma düştüğünün en net göstergesi olmuştur.
 
Ben ve gazeteci arkadaşlarım yıllardır UEFA kriterlerinde en az 45-50 bin kişilik bir stat İzmir’e yapılmalıdır diye bas bas bağırırken karar mercii olan ve karar mekanizmalarını etkileyen yetkililerden bu konuda tek bir söz çıkmamıştır.
 
Talihsiz kent İzmir derken işte vizyon eksikliği olan yetkililerin yönettiği şehri anlatmaya çalıştım. 
 
En büyük sıkıntımız olan stat konusunu çözmesini beklediğimiz yöneticilerin bu konudaki görüşlerine bir bakalım, ne kadar vizyon sahibi olduklarına sonra hep beraber karar veririz.
 
AKP’li Vekiller: İktidar partisi milletvekilleri oldukları için bir anlamda hükümetinde temsilcileri sayılırlar. Bize Karşıyaka ve Göztepe’de iki tane 15 bin kişilik semt stadını layık gördüler.
 
Anadolu’da birçok şehrin modern statlara kavuşmasını görmemezlikten geldiler.
 
Alsancak ve Atatürk Statlarını ağızlarına bile almadılar, UEFA kriterlerinden bile bahsetmediler.
 
En acısı da neredeyse 8 aydır bu sorunu yerinde görmesi için Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay’ı İzmir’e getiremediler. 
 
Aziz Kocaoğlu: Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle kapatılan Alsancak Stadı’na portatif tribün önerdi. Anlayacağınız o da bize portatif tribünlü bir stadı layık gördü. Bornova’da yakında bitecek olan 15 bin kişilik statla övünüyor. Ama çıkıp İzmir’e UEFA kriterlerinde 50 bin kişilik stat isteriz diye kesin tavrını ortaya koymadı.
 
Ekrem Demirtaş: Atatürk Stadı’nın zeminin kazılması ve kapasitesinin artırılması suretiyle yenilenebileceğini söyledi. 
 
Halbuki şu gerçeği bilmiyordu ki dünyada ideal statlar artık 45- 55 bin kişilik oluyor. Artı, Atatürk’ü bu şekliyle onarmak, yıkılıp yenisinin yapılmasından daha pahalı olduğunu gerçeğini de düşünmemişti.
 
Tuğrul Yemişçi: İZVAK Başkanı olarak iki tane 15 bin kişilik stadı savunmaktan öteye gidemedi. Tuğrul Yemişçi İzmir futbolunu kalkındırmak için kurulmuş olan bir vakfın başkanı olarak 50 bin kişilik stat istiyoruz, Milli maçları, UEFA finallerini hedefliyoruz, bize ona göre stat yapın deme cesaretini gösteremedi.
 
CHP’li Vekiller: Muhalefet vekilleri olarak iktidarı bu konuda tam olarak sıkıştıramadılar. Bir İzmir kavgası veremediler.
 
Evet, daha bunun gibi birçok etkili ve yetkili bu şehirde sessiz kalarak ne kadar küçük düşündüklerini ortaya koydular.
 
Şimdi ertelenen Altınordu-Fenerbahçe maçı 20 Ocak’ta oynanacak.
 
İzmirli futbolseverlere tavsiyem o güne kadar bol bol dua etsinler ki, İzmir’e yağmur yağmasın. Yoksa İzmir’de Fenerbahçe’yi seyretmek hayalleri yine çamura gömülüp kalır.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN