Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hem Müslümanım Hem Atatürkçü

Yayınlanma Tarihi : 16 - 01 - 2015 : 09:12
Fransa’da Hz. Muhammed’in karikatürlerini yapan ve yayınlayan 40 bin trajlı mizah dergisini çıkaranların “Müslüman iki kardeş” tarafından kökünün kazımasının ateşi, “toplumsal durumumuz”a da ayna tuttu, insanlarımızı bu insanlık cinayeti de ikiye böldü.
Kimileri diyor ki “O, yüce dinimize ve yüce peygamberimize saygısızlık edenler hak ettikleri cezayı aldılar. Bu tür densizlikler kimsenin haddi değil...”
Kimileri de, “ölümle, dayakla, tehditle dinimizin esaslarının ve peygamberimizin manevi şahsiyetinin korunamayacağı, yapılan eylemlerin toplumlara düzen veren kanunlarda yeri varsa, ancak o zaman suç olarak değerlendirilebileceği, bunun da ilgili devletin adalet sistemine emanet edilmesi gerektiğini” söylüyor.
Ben ikinci kesimdenim... Zaten akıl-mantık-eğitim-birikim-Müslümanlığı gerçek anlamda anlamak ve yorumlamak da bunu gerektiriyor.
En yetkili ağızlardan çıkan “ortada tahrik vardı” ağırlıklı, Müslümanlığa yakışmayan, Yüce Peygamberimiz’in asla tasvip etmeyeceği türden “katliamı” dolaylı olarak tasvip eder söylemleri ise -bazı hesapların eseri de olsa- ülkemiz ve az çok aydınlanmış, bağnazlık zincirlerini zorlamış insanlarımız, sevgili ülkemiz ve sevgili çocuklarımız adına talihsizlik, başa gelmiş bir “bela” olarak değerlendiriyorum.
 
Günümüzün Hasan Sabbah’ları!...
Bu ülkede aklı başında olan, Yüce Allah’ın bahşettiği aklı, mantığı kullanabilen, bu yetisini birilerinin amaçlarına teslim etmeyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bilir ki; Yüce Peygamberimizle, Yüce Atatürk’ümüzü birbirlerine alternatif olarak gösterme gibi çirkin bir oyun hep tezgahtadır. 
Nitekim; Peygamberimizin karikatürlerinin yapılmış olmasına misilleme olarak, Atatürk fotoğrafları üzerinde tahribatlar yaparak sosyal medyada paylaşmak, bunu da “Siz bizim peygamberimize hakareti savunursanız, bi de sizin Atatürk’ünüzü bu hale getiririz” gibi, insanlıktan, Müslümanlık’tan nasiplenmemişlerin savunması yer almaktadır.
Biliriz ki; Atatürk de Allah’ın gönderdiği dine ve peygamberine gönülden inanmış, tam da Allah’ın Kelamı Kuran-ı Kerim’de amaçlandığı gibi aklı ve mantığı ile kavramış, her fırsatta dile getirmiş bir fanidir... 
Yüce Peygamberimiz, O’nun da inandığı, saygı duyduğu, Kuran hükümlerini ve sünnetlerini olabildiğince yerine getirdiği bir insandır...
“Allah’ın Elçisi Hz. Muhammed’e karşıt yaratma” çabaları nasıl bir gaflettir, nasıl bir düşüncenin ürünüdür? İnandıklarını söyledikleri Müslümanlığa, Peygamber’e bundan daha büyük, daha ağır bir hareket olabilir mi? Bu kadar ağır bir “inanç sapması” olabilir mi?
Ama bu “türler”, yutturuldukları “afyon”un etkisi ile “Allahü Ekber” naraları atarak cinayet de işleyebiliyor, kan da dökebiliyor, hunharca öldürdükleri masumların kanlı ciğerini bile çiğ çiğ yiyebiliyor... Tam da “kendilerini yetiştirenler”in amaçladığı gibi... Hasan Sabbah’ın dini kullanarak yarattığı, kaslı ama beyinsiz cinayet şebekeleri gibi...
 
MENFAAT YOKTUR
Din, insan olanlar içindir...
İnanıyorum ki; bu ülkenin Atatürkçüleri, din bezirganlarından daha daha Müslümandır... İnanıyorum ki Allah katında daha makbul insanlardır.
Çünkü, yüce dinimizi kişisel menfaatleri için kullanmazlar, harama el sürmezler, yetim hakkının ne demek olduğunu bilirler. Eline geçirdiği gücü kullanarak, birinin hakkını birilerine yedirmeyi ne dine, ne imana, ne de Yüce Peygamberimiz’in ve halifelerinin örnek yaşamlarına sığdırabilirler. Müslümanlığın birinci şartının “insan olmak”tan geçtiğini bilirler...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN