Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fransa ve Evrensel Destek

Yayınlanma Tarihi : 12 - 01 - 2015 : 09:14
Bülent Arınç beş dönemdir Parlamentomuzun seçkin simaları arasında yer alır.
Siyaseten en fazla öne çıktığı politik konumun başlangıç seyri, Abdullah Gül’ün genel başkanlığa aday olduğu kongrede görüldü.
Bu kongrede Necmettin Erbakan otoritesine kafa tutanlar arasında Bülent Bey, en hızlı gelişme gösteren isim olmuştu.
Seçimleri kazanan AK Parti kadrosunun (uygun bir benzetme yapılırsa) Demokrat Parti dörtlüsünün en ünlü üçüncü ismi olan Refik Koraltan’ın makam ve konuma getirilmişti.
Aktif siyaset tercihi ile Meclis başkanlığında ayrılmış ve hükumet üyesi olmayı tercih etmişti.
Kendi deyimi ile “AKP’de özgül ağırlığı olan” bir yöneticiydi...
Ve bu konumunu diklenerek genel başkana söyleyebilen tek yönetici olmuştu...
***
Fransa’da Cezayirli kadronun örgütlediği katliamı protesto için Paris’te yapılacak gösteriye Başbakan Davutoğlu’nun katılması kararlaştırılmış.
Bu bir resmi davete icabetten ibarettir...
Yani bir protok görüntüsü anlamınadır.
İşin evrensel ahlak değerlerine bakarsanız, böyle bir terör örgütünün protestosuna katılmak insanlık ideali açısından isabetli bir karardır.
Ama Türkiye’nin maruz bırakıldığı nice katliam hareketlerini gerçekleştiren örgütlerin, Türk halkına yaşattıkları karşısında, Batılı devletlerin hiç birisinin açık bir tavır aldıkları görülmemişti.
Mesela, Türkiye’yi kana boyana örgütlerin katliamlarını protesto için yapılacak bir girişimde Fransız Cumhurbaşkanı Hollende’nin katılabileceğini düşünebiliyor musunuz?
Mesele Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bu olayların tezgâhlayıcısı katliam faillerinden birinin ciddi bir anlayış içinde izlendiği görülmüş müdür?
Belçika’daki Fahriye Erdal olayını hatırlayın; bu size yeteri kadar cevap oluşturduğunu göreceksiniz...
Ama bir de Türkiye’nin bu olayın etrafında AKP’nin algı yaratma modelini gözünüzün önüne getirin gerçeği nasıl farklılaştığını göreceksiniz. İşte size örnek...
Bakın Bülent Bey bu algı yaratmayı nasıl yorumluyor:
***
Bülent Arınç, Başbakan Davutoğlu’nun âlicenaplık gösterip Fransa’daki terörü tel’in ve dayanışma yürüyüşüne bizzat katılacağını        belirtiyor.
Cezayirliler’i kastederek, “hangi amaçla yapılırsa yapılsın insanlık suçu işlemişler ve İslam’a ihanet etmişlerdir” diyor...
Bunlar, dünya insanlık ideali için çok güzel sözler.        Bu sözlerin evrensel çekiciliğine kapılan Davutoğlu, Antalya ve Isparta ziyaretlerini iptal ederek Paris’e gidiyor...
Peki, Türkiye’nin maruz bırakıldığı terör eylemleri karşısında acaba hangi ülkenin başbakanı veya cumhurbaşkanı Türkiye’de yapılacak        bir protesto mitingine katılacaktır?
Hayal görmeye gerek yok; hiçbiri demek yeter...
***
Hayal görmeye gerek yok. Çünkü bir gerçek daha var. Bütün iç seyahatlerini iptal ederek dış seyahat ile Paris mitingine Başbakanımız gidiyor diye gelecekte Türkiye’nin maruz bırakıldığı terör olayları karşısında aynı ahlakilik değerini gösterebilecek bir Avrupa devleti bulabilecek miyiz?
Hayal görmeye hacet yok.
Bu soruya hayır demek gün gibi ortada duruyor...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN