Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Proje Fabrikası; Demirtaş

Yayınlanma Tarihi : 09 - 01 - 2015 : 10:13
Hemen anladınız. Bu şehirde ‘’proje fabrikası’’ olarak aklıma hemen İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş’tan başkası gelmiyor.  
 
Zaman zaman bazı ünlü isimler de bu şehirde projeler açıklarlar ama onların söylemleri gazetelerde bir iki sütunda kaynar gider.
 
Ama Demirtaş açıklayınca yer yerinden oynar. Hemen ünlü kalemler devreye girer. Gazetelerde başlıklar hazırdır “Ah bu adam bakan olacak insan, bir olsa İzmir’i uçurur. Yap bu adamı belediye başkanı İzmir vizyon neymiş görsün. İzmir’i Marka kent mi yapacaksın; Demirtaş olmadan, olmaz‘’ şeklindeki başlıklarla sayfalar yıkılır. 
 
İster istemez şimdi düşünüyorsunuzdur. Neden Ahmet, Mehmet, proje açıklayınca manşet olmuyor da Demirtaş oluyor.
 
Sorunun cevabı çok basit, sizin de elinizde milyon dolarlık reklam bütçesi olsa, bakın bakalım bu şehirde nasıl yere, göğe sığdırılamıyorsunuz.
 
Ama Allah var, Ekrem Bey işini de çok iyi biliyor. Bir kent yöneticisiyle tartışsa, mahkemelik olsa bir dönem daha o kişinin görevde kalacağını görürse hemen barışıyor. Örnek Sayın Kocaoğlu. Bu ikili bir dönem örtü tartışması yaşadı, mahkemelik oldu, kimse örtünün altında ne olduğunu öğrenemeden barış çubukları tüttürüldü.   
 
Ne de olsa Demirtaş atasözlerimizi çok iyi biliyor. Bu duruma uyan en iyi söz “At binenin, kılıç kuşananın.”
 
İzmir’in gündemini 3-4 gündür Sayın Demirtaş’ın son projeleri oluşturdu. Tahmin ediyorum bir süre daha bu konularla ilgili konuşacağız.
 
İzmir’i uçuracağı söylenen son projelerinin yapılabilirlik durumu nedir diye sorarsanız. 
 
Nasrettin Hoca’nın “göle maya çalma” hikayesini size hatırlatırım. O göl maya tutup ne kadar yoğurt olursa, bu projeler de o kadar hayata geçer.
 
Zaten önemli olan projelerin hayata geçip geçmemesi değil, önemli olan Ekrem Bey'in gündem olması. Hele yaklaşan genel seçimleri hatırlayıp yakında açılacak olan milletvekili pazarlarını düşünürseniz bu projelerin önemini daha da iyi kavrarsınız.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN